Revision as of 08:27, 23 August 2013 by Fri (talk | contribs) (Created page with "| <menuchoice>Tabulatury</menuchoice> || File:Hi48-action-filename-genre-amarok.png || Natáhne a zobrazí kytarové a basové tabulatury (jsou-li dostupné). Nedá se up...")
Other languages:
English • ‎dansk • ‎galego • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎українська

Pole s hudebními souvislostmi

Pole s hudebními souvislostmi je panel, do kterého můžete přidávat různé doplňky, jež nabízí informace a multimédia k nynější hudbě. Pro užitečné využití těchto malých programů je potřeba mít připojení k internetu, kterým jsou nataženy texty písní, informace, fotografie a dokonce i kytarové tabulatury, v závislosti na tom, které doplňky se rozhodnete zobrazit.

Používání pole s hudebními souvislostmi

Pole s hudebními souvislostmi, když se nehraje

Vyobrazeno je pole s hudebními souvislostmi, když se nepřehrává žádná skladba. Pokud je skryto, použijte pro jeho zobrazení Pohled -> Hudební souvislosti. Pole je rozděleno do dvou částí:

  • Panel s doplňky, kde můžete pracovat s některými z doplňků, například upravovat texty písní nebo měnit nastavení.
  • Spodní část panelu, kde můžete doplňky rozbalit a sbalit a zacházet s nimi různými způsoby, jakmile klepnete na ikonu Nastavit doplňky Icon-configure.png.
Nastavení doplňků
Amarok 2.8 AppletExplorer default.png

Když klepnete na Icon-configure.png ve spodní části panelu, pole s hudebními souvislostmi se lehce změní; každá karta s doplňkem dostane ikonu Icon-application-exit.png , na kterou můžete klepnout, abyste jej odstranili, a objeví se seznam doplňků. Pro přidání nového doplňku klepněte na doplněk, a ten se objeví v poli připraven k použití. Pro změnu pořadí zobrazení doplňků, klepněte na karty a táhněte jimi v pruhu podle potřeby.

Doplňky

Pro ukotvení ve vašem poli s hudebními souvislostmi je dostupných několik doplňků; níže je každý z nich popsán.


Doplněk Ikona Popis
Nynější skladba Hi48-action-current-track-amarok.png Informace o nynější skladbě. Můžete ji hodnotit klepnutím na hvězdičky, přidat značku polohy, nebo upravovat popisná data ke skladbě. Když se nepřehrává, doplněk zobrazuje informace o sbírce a Naposledy přehrávané skladby, což vám umožňuje skladby vidět a přidat je do seznamu skladeb.
Podobní umělci Hi48-action-similarartists-amarok.png Natáhne umělce, kteří se podobají tomu, jenž nyní hraje, společně s krátkým popisem a možností je najít ve vaší sbírce, nebo na Last.fm, a přidat do vašeho nynějšího seznamu skladeb.
Upcoming Events Hi48-action-upcomingevents-amarok.png Displays upcoming events that involve the current artist or group. You can set a venue locale to be watched by entering the applet settings and narrowing it down under the Favorites section.
Wikipedia Wikipedia page for the track or artist. Also browse other Wikipedia links, and use the back button to go back to the starting page.
Labels Hi48-action-label-amarok.png View, add and edit Labels for the current song. To add a Label just type it in the text box and press Enter. Suggested Labels are user-contributed tags from Last.fm.
Tabulatury Hi48-action-filename-genre-amarok.png Natáhne a zobrazí kytarové a basové tabulatury (jsou-li dostupné). Nedá se upravovat.
Lyrics Hi48-action-amarok lyrics.png Displays the lyrics of the song that is currently playing. Add or change lyrics scripts in the Script Manager.
Albums Hi48-action-filename-album-amarok.png View albums from the current artist or band that are available in your local Collection.
Photos Hi48-image-x-generic.png This applet queries Flickr.com for pictures of the band you're listening to. Open the settings to add more keywords to your query (e.g.: live in tokyo).>
Analyzer Hi48-action-view-media-analyzer-amarok.png This is a new applet in version 2.8. It provides basic audio visualizations. A right click on it allows to configure the applet settings.
Info Hi48-action-info-amarok.png Information about the current media source. Allows you to navigate through internet services such as Librivox.org.Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.