Amarok: Okno główne - Kontekst

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Amarok/Manual/AmarokWindow/ContextPane and the translation is 100% complete.

  Panel Kontekstu

  Do Panelu Kontekstu możesz dodawać różne aplety oferujące informacje dotyczące bieżącej muzyki. Do najbardziej użytecznych funkcji wymagane jest połączenie z Internetem, to jest tekstów, zdjęć, a nawet tabulatur dla gitary lub basu, zależnie od tego, które aplety wybierzesz.

  Używanie Panelu Kontekstu

  Panel kontekstu kiedy nic nie jest odtwarzane

  Na obrazku pokazany jest Panel Kontekstu, gdy odtwarzanie jest wyłączone. Jeśli jest schowany, zaznacz pole Widok -> Kontekst, aby go wyświetlić. Panel podzielony jest na dwie części:

  • Panel apletów, gdzie możesz używać niektórych apletów, np. edytować słowa lub zmieniać ustawienia.
  • Dolna część panelu, gdzie możesz rozwijać i zwijać aplety i manipulować nimi w różny sposób po kliknięciu ikony Konfiguruj Aplety .
  Konfigurowanie apletów

  Gdy klikniesz w dolnej części panelu Kontekst, trochę się on zmieni; obok zakładki każdego apletu pojawia się ikona , którą możesz kliknąć w celu usunięcia go, oraz pojawi się lista dostępnych apletów. Aby dodać nowy aplet po prostu na niego kliknij i powinien pojawić się w panelu gotowy do użycia. Aby zmienić kolejność wyświetlania apletów, kliknij na zakładkę i przeciągnij.

  Aplety

  Jest kilka apletów dostępnych do zadokowania w Panelu; poniżej znajdują się ich opisy.


  Aplet Ikona Opis
  Bieżący utwór Informacje o aktualnie odtwarzanym utworze. Możesz go ocenić klikając w gwiazdki, dodać znacznik pozycji lub edytować metadane utworu. Kiedy nic nie jest odtwarzane aplet ten pokazuje informacje o kolekcji i Ostatnio odtwarzane utwory, pozwalając Ci przeglądać utwory i dodawać do listy odtwarzania.
  Podobni wykonawcy Wyświetla informacje o artystach pasujących do wykonawcy aktualnie odtwarzanego utworu. Zawiera krótki opis i opcję wyszukiwania ich w Twojej kolekcji lub w Last.fm i dodać do listy odtwarzania.
  Nadchodzące wydarzenia Wyświetla informacje o nadchodzących wydarzeniach związanych z wykonawcą/grupą wykonawców aktualnie odtwarzanego utworu. W opcjach tego apletu możesz ustawić miejsce, którego mają dotyczyć wyszukiwane wydarzenia i zawęzić je w sekcji Ulubione.
  Wikipedia Wyświetla stronę Wikipedii na temat danego utworu lub artysty. Daje również możliwość przeglądania innych stron Wikipedii z możliwością powrotu do strony startowej za pomocą przycisku cofnij.
  Etykiety Przeglądaj, dodawaj i edytuj etykiety dla aktualnie odtwarzanego utworu. Aby dodać etykietę po prostu wpisz ją w pole tekstowe i naciśnij Enter. Sugerowane etykiety pochodzą z bazy Last.fm.
  Tabulatory Pobiera i wyświetla tabulatory dla: Gitara i Bass (jeśli dostępne). Brak możliwości edycji.
  Słowa Wyświetla słowa aktualnie odtwarzanej piosenki. Dodawaj i zmieniaj skrypty "lyrics" w Menedżerze skryptów.
  Albumy Widok albumów bieżącego wykonawcy lub zespołu, które są dostępne w Twojej kolekcji.
  Zdjęcia Ten aplet wysyła zapytania do Flickr.com o zdjęcia zespołu, którego słuchasz. Otwórz ustawienia i dodaj więcej słów kluczowych dla zapytania (np. live in tokyo).
  Analizator Nowy aplet, który został wprowadzony w wersji 2.8. Zapewnia proste wizualizacje. Klikając na niego prawym przyciskiem myszy, dostajemy możliwość jego konfiguracji.
  Informacja Informacje o aktualnym źródle multimediów. Pozwala nawigować po serwisach internetowych takich jak Librivox.org.