Amarok/Manual/AmarokWindow/ContextPane

This page is a translated version of the page Amarok/Manual/AmarokWindow/ContextPane and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎galego • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎українська

Pole s hudebními souvislostmi

Pole s hudebními souvislostmi je panel, do kterého můžete přidávat různé doplňky, jež nabízí informace a multimédia k nynější hudbě. Pro užitečné využití těchto malých programů je potřeba mít připojení k internetu, kterým jsou nataženy texty písní, informace, fotografie a dokonce i kytarové tabulatury, v závislosti na tom, které doplňky se rozhodnete zobrazit.

Používání pole s hudebními souvislostmi

Pole s hudebními souvislostmi, když se nehraje

Vyobrazeno je pole s hudebními souvislostmi, když se nepřehrává žádná skladba. Pokud je skryto, použijte pro jeho zobrazení Pohled -> Hudební souvislosti. Pole je rozděleno do dvou částí:

  • Panel s doplňky, kde můžete pracovat s některými z doplňků, například upravovat texty písní nebo měnit nastavení.
  • Spodní část panelu, kde můžete doplňky rozbalit a sbalit a zacházet s nimi různými způsoby, jakmile klepnete na ikonu Nastavit doplňky Icon-configure.png.
Nastavení doplňků
Amarok 2.8 AppletExplorer default.png

Když klepnete na Icon-configure.png ve spodní části panelu, pole s hudebními souvislostmi se lehce změní; každá karta s doplňkem dostane ikonu Icon-application-exit.png , na kterou můžete klepnout, abyste jej odstranili, a objeví se seznam doplňků. Pro přidání nového doplňku klepněte na doplněk, a ten se objeví v poli připraven k použití. Pro změnu pořadí zobrazení doplňků, klepněte na karty a táhněte jimi v pruhu podle potřeby.

Doplňky

Pro ukotvení ve vašem poli s hudebními souvislostmi je dostupných několik doplňků; níže je každý z nich popsán.


Doplněk Ikona Popis
Nynější skladba Hi48-action-current-track-amarok.png Informace o nynější skladbě. Můžete ji hodnotit klepnutím na hvězdičky, přidat značku polohy, nebo upravovat popisná data ke skladbě. Když se nepřehrává, doplněk zobrazuje informace o sbírce a Naposledy přehrávané skladby, což vám umožňuje skladby vidět a přidat je do seznamu skladeb.
Podobní umělci Hi48-action-similarartists-amarok.png Natáhne umělce, kteří se podobají tomu, jenž nyní hraje, společně s krátkým popisem a možností je najít ve vaší sbírce, nebo na Last.fm, a přidat do vašeho nynějšího seznamu skladeb.
Nadcházející události Hi48-action-upcomingevents-amarok.png Zobrazí nadcházející události týkající se nynějšího umělce nebo skupiny. Můžete nastavit sledování místa konání v nastavení doplňku (dát do oblíbených).
Wikipedie Stránka na Wikipedii pro skladbu nebo umělce. Také procházejte další odkazy na Wikipedii, a použijte tlačítko zpět pro návrat zpět na začáteční stránku.
Štítky Hi48-action-label-amarok.png Zobrazit, přidat a upravit štítky pro nynější píseň. Pro přidání štítku jej jednoduše napište v textovém poli a stiskněte Enter. Navržené štítky jsou uživateli vložené značky z Last.fm.
Tabulatury Hi48-action-filename-genre-amarok.png Natáhne a zobrazí kytarové a basové tabulatury (jsou-li dostupné). Nedá se upravovat.
Text písně Hi48-action-amarok lyrics.png Zobrazí slova písně, která se přehrává. Přidejte nebo měňte skripty pro texty písní ve správci skriptů.
Alba Hi48-action-filename-album-amarok.png Dívejte se na alba nynějšího umělce nebo skupiny dostupná ve vaší místní sbírce.
Fotografie Hi48-image-x-generic.png Tento doplněk se ptá Flickr.com na obrázky skupiny, kterou posloucháte. Otevřete nastavení pro přidání dalších klíčových slov do vašeho dotazu (např.: live in tokyo).>
Analyzátor Hi48-action-view-media-analyzer-amarok.png Toto je nový doplněk ve verzi 2.8. Poskytuje základní vizualizace zvuku. Klepnutí pravým tlačítkem myši na něj jej umožňuje nastavit.
Informace Hi48-action-info-amarok.png Informace o nynějším zdroji médií. Umožňuje vám pohybovat se po internetových službách, jako je Librivox.org.This page was last edited on 26 August 2013, at 11:34. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.