digiKam/Запис метаданих до файлів цифрових негативів

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 14:20, 15 February 2021 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Other languages:

Запис метаданих до файлів цифрових негативів у digiKam

Попередження

Зазвичай, немає нічого поганого у тому, щоб записувати метадані лише до файлів JPG. Якщо вам справді треба записати метадані до усіх файлів RAW — універсальним безпечним методом є вмикання допоміжних файлів .xmp. Запис даних безпосередньо до файлів цифрових негативів є безпечним для файлів .DNG, але може пошкодити файли у інших форматах цифрових негативів. Відповідальність за результати нестимете лише ви.


Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik), 1 березня 2011 року

Майже всі зображення містять метадані щодо значень параметрів, за яких було створено зображення. Серед цих даних швидкість затвору, апертура, фокусна відстань тощо.

У більшості програм для керування зображеннями передбачено можливість додавання та вилучення нетипових метаданих щодо ваших файлів. Ця процедура є доволі простою для файлів JPEG, але якщо ви користуєтеся файлами цифрових негативів (RAW) все не так просто.

Якщо ви додаєте додаткові мітки та підписи до метаданих зображення, може виникнути потреба у записі цих метаданих до файлів. Якщо у вас багато файлів цифрових негативів, у digiKam передбачено можливість запису метаданих і до файлів цифрових негативів, але ця можливість все ще є доволі експериментальною.

Щоб увімкнути запис метаданих до файлів цифрових негативів, слід змінити налаштування digiKam.

Скористайтеся пунктом головного меню Параметри -> Налаштувати digiKam

У відповідь буде відкрито вікно налаштування. На лівій панелі виберіть пункт сторінки Метадані і позначте пункт Якщо можна, записати метадані до файлів цифрових негативів.

Нижче наведено зразок вікна налаштувань.Попередження

Зауваження користувача nn: можуть виникнути проблеми з контрольними сумами, оскільки після запису міток, ймовірно, вони стануть помилковими.