KGpg

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 12:20, 1 August 2019 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "* [https://docs.kde.org/stable5/uk/kdeutils/kgpg/index.html Підручник '''KGpg''']")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
  KGpg — це графічна оболонка для виконання команд gpg


GnuGPG — це інструмент шифрування та розшифрування ваших поштових даних та вказаних вами файлів. З метою виконання цих дій використовується значна кількість параметрів командного рядка. За допомогою KGpg ви можете уникнути незручностей, пов’язаних з запам’ятовуванням цих параметрів та команд. KGpg допоможе вам у створенні та керуванні вашими ключами, імпортуванні та експортуванні ключів, перегляді підписів ключів, стану надійності та строків дії ключів. Фактично, будь-які з потрібних вам дій можна виконати за допомогою KGpg. У програмі передбачено майстер налаштування, який допоможе вам розпочати роботу з вашими ключами.

KGpg може працювати спільно з Konqueror та Dolphin. За допомогою контекстних меню цих програми та KGpg ви зможете зашифрувати файл зі створенням або без створення підпису.

Перегляд властивостей ключа
 
Для перегляду варіантів дій достатньо клацнути правою кнопкою миші

Продовження строку дії ваших ключів

Як можна бачити з наведеного вище зображення, ви можете продовжити строк дії ваших ключів за допомогою кнопки Змінити строк дії. Достатньо просто вибрати нову дату з календаря. Для виконання цієї дії вам потрібен доступ до закритого ключа і пароль. Без них ви не зможете продовжити строк дії.

Зміна пароля

Якщо у вас з’явилися підозри щодо потрапляння пароля до сторонніх осіб, ви можете змінити його за допомогою діалогового вікна Властивості ключа. Кнопку Змінити пароль розташовано під кнопкою Змінити строк дії.

Відкликання ключа

Якщо вами було втрачено закритий ключ або ви вважаєте, що ключ було скомпрометовано певним чином, вам слід відкликати ключ. Відкликання виконується додаванням до ключа особливого підпису відкликання.

Цей підпис відкликання можна створити разом з самим ключем. Підпис зберігатиметься у окремому файлі. Цей файл пізніше можна імпортувати до сховища ключів, а потім долучити до ключа для позначення його як непридатного до використання.

Попередження

Будь ласка, зауважте, що для імпортування цього підпису до ключа не потрібно вказувати пароль. Тому вам слід зберігати підпис відкликання у надійному місці, зазвичай окремо від пари ключів. Варто зберігати такий підпис на портативному пристрої зберігання даних, не з’єднаному з комп’ютером постійно, або просто надрукувати підпис на папері.


Якщо вам не створено такого підпису відкликання під час створення самого ключа, ви можете створити підпис відкликання за допомогою пункту меню Ключі -> Відкликати ключ і, якщо потрібно, негайно імпортувати підпис до вашого сховища ключів.

Зауваження

Пунктом відкликання ключа можна було скористатися у контекстному меню до версії KDE 4.7.1. З цієї версії відповідний пункт було пересунуто до меню Ключі.


Підказка

Після запуску KGpg з типовими параметрами, вікно програми буде згорнуто до системного лотка. Якщо ви запустили KGpg і не бачите жодних наслідків на екрані, ймовірно, доступ до вікна програми можна отримати, розгорнувши віджет системного лотка Плазми.


Підказка

Якщо з контактом пов’язано декілька ключів, — наприклад, деякі старі ключі, окрім поточного, — і для шифрування використано помилковий ключ, знайдіть у списку старі ключі і змініть стан довіри до них на значення «Ненадійний». Тепер ви зможете скористатися цими ключами для розшифрування старих повідомлень, але не використовуватимете їх для нових.


Повний ілюстрований підручник з програми допоможе вам у ознайомленні з потрібними подробицями.

Якщо з певних причин ви не можете фізично перевірити ідентичність ваших контактів, вам слід приділити особливу увагу читанню розділу, присвяченого підписуванню ключів, у якому наведено пояснення щодо переваг безпосередньої зустрічі під час підписування.

Підручники

Додаткові відомості