KMail/Інструменти

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 17:40, 29 May 2019 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Other languages:

KMail: Інструменти

Попередження

Слід пам’ятати, що тут наведено посилання на програмне забезпечення та документацію, створену переважно людьми, які не є учасниками команди розробників KMail. Отже команда розробників не може супроводжувати ці дані. Фактично, команда розробників навіть не тестувала ці програми. Вся відповідальність за їх використання покладається на вас. Деякі з інструментів мають доволі поважний вік.


Інструменти імпортування поштових архівів

Вам варто спочатку спробувати імпортувати поштові архіви за допомогою пункту меню Файл -> Імпортувати повідомлення... самої програми KMail.

Якщо вам потрібно імпортувати повідомлення і структуру каталогів з програми Outlook™, ви можете скористатися програмою Thunderbird (версією для Windows) для імпортування даних Outlook™, а потім імпортувати до Kmail каталог зі збереженими даними Thunderbird.

Якщо цей спосіб не спрацює, корисними можуть виявитися ці програми:

 • readpst — програма для перетворення файлів поштових архівів Microsoft Outlook™ (особистих тек) на стандартні дані mbox UNIX. Додано 24 січня 2005 року.
 • Outport — програма для експортування даних з Outlook™ до Evolution, дані цього формату можна імпортувати до KMail. Додано 23 липня 2004 року.
 • mozilla2kmail.pl — простий скрипт bash, призначений для перетворення поштового архіву у форматі Mozilla на поштовий архів KMail. Додано 12 червня 2004 року.
 • Sylpheed2Maildir — простий скрипт bash, призначений для перетворення даних поштової скриньки sylpheed у формат maildir. Додано 27 травня 2003 року.
 • Eudora2Unix — збірка скриптів Python, спільне використання яких допоможе вам перетворити дані поштових тек Qualcomm Eudora на поштові каталоги UNIX або Linux. Оновлено 31 березня 2003 року.
 • Перетворювач mh2maildir — невеличкий скрипт командної оболонки, призначений для перетворення поштових архівів з формату MH у формат Maildir. Додано 6 листопада 2002 року.
 • ol2mbox — програма перетворення даних Outlook Express у формат mbox (більше не підтримується). Додано 9 лютого 2002 року.
 • tb2kmail — програма для експортування поштових архівів The Bat у дані KMail. Додано 7 січня 2002 року.
 • xfmail2mbox.sh — скрипт командної оболонки, створений Jörg Reinhardt <joeyhh(at)gmx.de> для перетворення даних тек xfmail у формат mbox (використовується KMail). Для роботи потрібен awk. Оновлено 12 лютого 2001 року.

Програми для експортування поштових архівів

 • MHonArc — програма для перетворення поштових архівів на дані у форматі HTML. Додано 31 березня 2003 року.
 • tKMailHonArc — оболонка до MHonArc, призначена для перетворення тек поштових архівів KMail (mbox, maildir) у формат HTML. Додано 31 березня 2003 року.
 • mbox2pdf — скрипт мовою perl для перетворення mbox з поштою на pdf з гіперпосиланнями. Використовує hypermail-2.2.0 та LaTeX. Додано 11 серпня 2011 року.

Програми для імпортування даних адресних книг

 • lookout — скрипт мовою Python, за допомогою якого ви зможете перетворити дані вашої адресної книги Outlook 97 у формат KAddressBook. Додано 31 липня 2002 року.
 • pineToKMail — скрипт мовою Perl, призначений для перетворення адресних книг pine у формат адресних книг KMail.

Розробка і захист

 • Грегором Валюгою (Gregor Waluga) було створено підручник щодо сумісного використання KMail і GnuPG: Mit KMail verschlüsselte E-Mails verschicken (PDF-версію можна звантажити тут).
 • Тестовий файл для клієнтів електронної пошти, версія 0.5 (55 кБ): цей файл mbox може призводити до помилок у обробці, він містить дуже довгі значення у полях, які можуть призводити до переповнення буфера. Ви можете скористатися ним для виявлення можливих проблем захисту не лише у KMail, але і у будь-якій іншій програмі обробки електронної пошти, у якій передбачено підтримку mbox. Просто скопіюйте цей файл до ~/Mail/ і запустіть KMail.

Програми для боротьби з небажаною кореспонденцією (спамом)

 • (Польською) Spamassassin na localhost na Mdk.10 — опис способів використання KMail і SpamAssassin. Додано 14 травня 2004 року.
 • Короткі настанови щодо KMail і SpamOracle. Опис способів налаштування KMail на фільтрування спаму за допомогою SpamOracle (фільтрування на основі Баєсового алгоритму самонавчання для повідомлень англійською та неанглійськими мовами) даних облікових записів IMAP і POP без використання procmail. Оновлено 19 січня 2004 року.
 • Скрипт запуску для SpamAssassin (Christian Banik <christian at buschaos.de>, 11 липня 2002 року). Скрипт запуску для SpamAssassin у SuSE Linux 8.0. Встановити SpamAssassin можна за допомогою RPM. Вам слід вилучити старий скрипт запуску /etc/rc.d/init.d/spamassassin і скопіювати наведений скрипт до /etc/init.d/spamd. Перейдіть до /etc/init.d і віддайте команду insserv spamd. Під час наступного запуску системи SpamAssassin буде задіяно.

Інші програми і латки

 • Фільтр Lyris — скрипт для відновлення пошкоджених заголовків ідентифікаторів та In-Reply-To, створених комерційним продуктом з обслуговування списків листування Lyris. Оновлено 16 січня 2005 року.
 • eudorafilters2kmail.pl — скрипт мовою Perl, призначений для імпортування фільтрів з Eudora. Додано 9 травня 2003 року.
 • Потужні інструменти KMail призначено для збереження і вилучення долучень з повідомлень електронної пошти. Додано 23 вересня 2009 року.

Скрипт для фільтрування за заголовком (автор — Marc Mutz)

Цим скриптом мовою Perl, яким можна скористатися для канального фільтрування після виконання дії Вилучити заголовок -> Reply-To. Буде корисним для тих, хто бажає змінити певні заголовки на основі інших заголовків. Це те, чого поточні фільтри KMail не підтримують, те, що може бути інколи корисним.

Цей скрипт замінює (якщо використовувати його з дією вилучити заголовок -> Reply-To) заголовок Reply-To повідомлень, надісланих з систем стеження за вадами у стилі Debian з <номер_вади>@bugs.kde.org. Заміна буде корисною, якщо звіти про вади надсилаються до розробників зі списку листування, який виконує перезапис заголовка Reply-To власною поштовою адресою:

#!/usr/bin/perl
  $endOfHeader = 0;
  while (<>) {
    if ( $endOfHeader == 0 )
    {
      if ( /^(?i:Subject):\s+Bug\#(\d{4,5}):/ )
      {
        $_ = "Reply-To: $1\@bugs.kde.org\n".$_;
      }
      elsif ( /^$/ )
      {
        $endOfHeader = 1;
      }
    }
    print;
  };
 • uniqmail — невеличкий скрипт bash/sed, який вилучає дублікати повідомлень з файлів mbox.
 • Використання KMail і Maildir (автор — Georg Lehner, jorge(at)toa.magma.com.ni):

qmail пересуває (за допомогою стандартного налаштування Maildir) поштові повідомлення до підкаталогів ~/Maildir/, що означає, що особиста пошта ніколи не потраплятиме до каталогу спільного використання (наприклад, /var/spool/mail/), як це відбувається у традиційних агентах обробки пошти.

У qmail передбачено команду maildir2mbox для повторної «доставки» пошти з ~/Maildir/ до цього відкритого каталогу. Ми додали цю команду до скрипту: qmail2kmail.

KMail налаштовано на читання пошти з традиційного місця, але qmail2kmail запуститься перед перевіркою пошти за допомогою додавання випереджувальної команди у налаштуваннях, отже програма знайде всі вхідні повідомлення саме там, де вони мають зберігатися за традиційного налаштування.

Налаштування: Бінарні файли qmail автора скрипту зберігаються у /var/qmail/bin, ймовірно, не зовсім правильне місце для зберігання, отже виправте його для вашої системи і виправте скрипт qmail2kmail.

Автор скрипту встановив qmail2kmail до /usr/local/bin, дозволив виконання скрипту для всіх користувачів. Ви можете обмежити доступ до користувачів з групи qmail, якщо для вас важливий захист системи.

У налаштуваннях KMail має бути щось таке:

[Account 1]
 Folder=inbox
 Name=Моя поштова скринька
 Type=local
 check-exclude=false
 check-interval=0
 precommand=/usr/local/bin/qmail2kmail

Все має запрацювати. Тепер час скористатися qmail2kmail:

#!/bin/sh
 #
 # LEG06012001
 # Перетворює поштовий архів у форматі Maildir у ~/Maildir/ на дані формату mbox у ~/Mail/inbox
 #  як це потрібно для Kmail.

 MAILDIR=~/Maildir/
 MAILTMP=tmpdir
 MAIL=/var/mail/$USER
 export MAILDIR MAILTMP MAIL

/var/qmail/bin/maildir2mbox

Зауважте, що "tmpdir" — тимчасовий файл, його буде перезаписано, отже, якщо у вашій системі вже є файл tmpdir там, де maildir2mbox його створить, дані буде втрачено.

Вирішенням буде використання команди tempfile, але ця команда є не у всіх системах Unix, отже вам доведеться шукати якесь обхідне рішення. Якщо qmail2kmail не запускається у домашньому каталозі $USER (автор не виконував перевірки цього), варто скористатися такою інструкцією:

MAILTMP=$USER/.qmailtemp

Зауважте, що також слід встановити qmail-pop3d. Автор програми отримував пошту за допомогою POP3 з локального вузла за допомогою цієї програми, але робота ставала повільнішою і незграбною.