Kdenlive/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with "Крім того, існує створений Полом Брауном підручник [http://www.ocsmag.com/2015/12/22/the-video-editing-challenge-part-i-kdenlive/ В...")
No edit summary
 
(39 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 1: Line 1:
<languages />
<languages />
 
{{MultiBreadCrumbs/uk|1=Kdenlive}}
{|class="tablecenter vertical-centered"
{|class="tablecenter vertical-centered"
|[[Image:Kdenlive-screen.png|250px|thumb]]||'''Універсальний редактор відео'''
|[[Image:Kdenlivedark.jpg|380px|thumb|Kdenlive 15.12 з темним обрамленням]]
|}
|}


__TOC__
[http://kdenlive.org Kdenlive] — повноцінний [http://en.wikipedia.org/wiki/Non-linear_editing_system нелінійний редактор відео]:
 
* Багатодоріжковий формат обробки, що надає змогу поєднувати відео та звук бажаним чином.
* Підтримка автозбереження та скасовування дій.
* Підтримка звукових файлів у багатодоріжковому форматі, звукові дані можна вирізати для щільної синхронізації із відео.
* Широкий діапазон ефектів та переходів із гнучкими можливостями із налаштовування.
* Широкий діапазон підтримуваних кодеків вхідних і вихідних даних: DV (PAL/NTSC), MPEG2 (PAL/NTSC/HDV), Flash FLV, WMV, AVCHD (HDV), H.264, H.265, WebM (VP8, VP9), ProRes MP3 без втрат, AC3, OGG Vorbis, FLAC тощо.
* Може бути гармонійно використано з редакторами компонування, зокрема [https://natrongithub.github.io/ natron] або blender. Natron є редактором компонування GPLv2 для спеціальних ефектів, подібним до after effects є чудовим проєктом-доповненням kdenlive.
 
==Історія==


Офіційною назвою типу, до якого належить ця програма, є [http://en.wikipedia.org/wiki/Non-linear_editing_system «нелінійний редактор відео»]. Це означає, що за допомогою програми ви можете редагувати відео без руйнування зображення. Початкове зображення залишиться недоторканим. Програма здійснює запис тих дій, які ви бажаєте виконати над початковим файлом, а потім обробляє початкові дані і зберігає їх у остаточному файлі відео.
Роботу над проектом Kdenlive було розпочато у 2002 році Джейсоном Вудом (Jason Wood).


Портування на KDE 4 було розпочато у 2008 році<ref>[https://cgit.kde.org/kdenlive.git/log/?ofs=10850 Внесок: Розпочаток портування на KDE 4]</ref> Жаном-Баптістом Марделем (Jean-Baptiste Mardelle). Портування полягало у майже повному переписуванні версії для KDE 3, яку не було призначено для роботи з [https://en.wikipedia.org/wiki/Media_Lovin%27_Toolkit MLT]. Переписування на KDE 4 було завершено у листопаді 2008 року випуском Kdenlive 0.7<ref>[https://web.archive.org/web/20160323224514/https://kdenlive.org/users/j-b-m/kdenlive-07-released Випуск Kdenlive 0.7 (архів у інтернеті)]</ref>


== Підручник ==
Під час зустрічі у Ранід у серпні 2014 року розробники Kdenlive обговорили можливість зробити Kdenlive офіційним проектом KDE.<ref>[https://web.archive.org/web/20160324002217/https://kdenlive.org/node/9182 Зустріч у Ранді, 2014 (архів у інтернеті)]</ref>.
Ознайомтеся з [[kdenlive/Manual|новим підручником з Kdenlive]]!


== Плани ==
У 2017 році команда розробників Kdenlive розпочала значне переписування коду монтажного столу<ref>[https://kdenlive.org/en/2017/06/kdenlive-refactoring-preview-and-news/ Kdenlive — попередня версія переписаного коду і новини]</ref>. Під час переписування код монтажного столу було перенесено на QML, що має забезпечити зручніший його супровід. Переписування завершено у квітні 2019 року на спринті у Ліоні<ref>[https://kdenlive.org/en/2019/03/sprint-2019-in-lyon/ Спринт 2019 у Ліоні]</ref>.
Будь ласка, ознайомтеся зі [http://community.kde.org/Kdenlive/Roadmap сторінкою планів]


==Можливості==
==Знімки вікон==


* Підтримка широкого діапазону веб-камер, фотоапаратів та портативних відеокамер.
Деякі знімки вікон
* Може обробляти файли AVI з низькою роздільною здатністю та відео з роздільною здатністю з професійних камер.
* Формат з багатьма доріжками надає вам змогу комбінувати відео і звук.
* Програма здатна обрізати звукові дані у багатодоріжковому режимі для синхронізації відео.
* Передбачено широкий діапазон ефектів та переходів зображення.
* Можливість використання нетипових ефектів та переходів.
* Можливість виводу у широкому діапазоні стандартних форматів:
** DV (PAL or NTSC)
** Mpeg2 (PAL, NTSC and HDV) і AVCHD (HDV)
** Високоякісні h264
* Можливість мікшування різних типів мультимедійних даних, підтримка широкого діапазону кодеків та форматів:
** Відео Mpeg2, mp4 і h264
** Звук Mp2, mp3 і ac3
** Формати зберігання відео без втрат (кодек SNOW тощо)
** Формати вільного відео (Ogg vorbis тощо)
* Повноцінна підтримка скасування, можете не перейматися тим, що не зможете скасувати дію.
* Можливість експортування у багатьох форматах, зокрема у форматах, що використовуються на веб-сайтах Dailymotion, Vimeo і Youtube.


Для розробників: [[Kdenlive/Ideas|ідеї]]
[[File:Kdevenlive_win1.png|380px]]


[[File:Kdevenlive_win2.png|380px]]


==Редагування відео — це просто==
[[File:Kdenlive 20.08 color grading tools.png|380px]]
Огляд кроків, потрібних для створення відео можна знайти на [http://kdenlive.org/features/video-editing-made-easy сайті Kdenlive], на [http://kdenlive.org/about-kdenlive/creative-effects цій сторінці] ви знайдете опис ефектів, які можна застосувати під час редагування.


==Навчитися роботі у Kdenlive можна за допомогою==


==Резюме==
* [https://docs.kdenlive.org/uk_UA/getting_started/quickstart.html QuickStart Підручника початкового рівня] із початковими зауваженнями та загальними настановами щодо роботи.
* [https://docs.kdenlive.org Підручник] з описом Kdenlive.
* [https://docs.kdenlive.org/uk_UA/getting_started/tutorials.html Настанов] із вивчення певних інструментів та ефектів.
* [https://www.kdenlivetutorials.com/ kdenlivetutorials.com] містить багато настанов.
* [http://www.youtube.com/arkengheist20 Підручників з Kdenlive Arkengheist 2.0 (Youtube)] — настанов і підказок


Розгорнутий опис можна знайти на [http://kdenlive.org/ веб-сайті проекту].
==Участь у проекті==
Включайтеся до удосконалення цієї документації, долучившись до [https://community.kde.org/Kdenlive вікі спільноти] та [[Special:myLanguage/Kdenlive/Manual/BugReporting|повідомляйте про вади у програмі]].


[[Special:MyLanguage/kdenlive/Manual|Підручник користувача]]
==Висвітлення у пресі==


[http://kdenlive.org/category/image-galleries/screenshots Галерея зображень] з безліччю знімків вікон, зокрема оглядом кроків роботи майстра.
Статті щодо Kdenlive у технічній пресі:


У [http://www.linuxjournal.com/content/kdenlive-meets-studio-dave Linux Journal] наведено розгорнутий огляд, який завершується висновком «У Kdenlive багато приємних речей, програма дуже мені сподобалася. Набір можливостей програми достатньо широкий для задоволення основних потреб у редагуванні відео, робота з програмою проста. Навчитися нею користуватися нескладно».
* 15 жовтня 2009 року: У [http://www.linuxjournal.com/content/kdenlive-meets-studio-dave Linux Journal] наведено розгорнутий огляд, який завершується висновком «У Kdenlive багато приємних речей, програма дуже мені сподобалася. Набір можливостей програми достатньо широкий для задоволення основних потреб у редагуванні відео, робота з програмою проста. Навчитися нею користуватися нескладно».


== Підручники ==
==Встановлення/Отримання пакунків==


Сетом Кенлоном написано декілька підручників на opensource.com:
Kdenlive є частиною багатьох дистрибутивів GNU/Linux, програму також можна встановити з пакунків Appimage, Flatpack і Snap. Kdenlive можна встановити у Windows, а трохи застарілу версію і у MacOS. Докладніший перелік пакунків можна знайти на [https://kdenlive.org/en/download/ сторінці пакунів Kdenlive].  


* [https://opensource.com/life/15/12/10-kdenlive-tools 10 інструментів для візуальних ефектів]
{{Install/uk|Kdenlive}}


* [https://opensource.com/life/15/11/basic-masking-kdenlive Основи маскування у Kdenlive]
Ви також можете безпосередньо зібрати програму з початкового коду. Докладні настанови можна знайти у [https://community.kde.org/Kdenlive/Development вікі розробників для Linux] і у [https://kdenlive.org/en/2019/01/building-and-distributing-kdenlive-on-windows-and-mac/ цьому дописі для Windows].


Крім того, існує створений Полом Брауном підручник [http://www.ocsmag.com/2015/12/22/the-video-editing-challenge-part-i-kdenlive/ Виклик з редагування відео – частина I: Kdenlive] у OSC-Mag.
==Посилання==


[[Category:Звук і відео/uk]]
[[Category:Звук і відео/uk]]

Latest revision as of 07:56, 28 December 2022

Домівка » Програми » Звук і відео » Kdenlive

Kdenlive 15.12 з темним обрамленням

Kdenlive — повноцінний нелінійний редактор відео:

  • Багатодоріжковий формат обробки, що надає змогу поєднувати відео та звук бажаним чином.
  • Підтримка автозбереження та скасовування дій.
  • Підтримка звукових файлів у багатодоріжковому форматі, звукові дані можна вирізати для щільної синхронізації із відео.
  • Широкий діапазон ефектів та переходів із гнучкими можливостями із налаштовування.
  • Широкий діапазон підтримуваних кодеків вхідних і вихідних даних: DV (PAL/NTSC), MPEG2 (PAL/NTSC/HDV), Flash FLV, WMV, AVCHD (HDV), H.264, H.265, WebM (VP8, VP9), ProRes MP3 без втрат, AC3, OGG Vorbis, FLAC тощо.
  • Може бути гармонійно використано з редакторами компонування, зокрема natron або blender. Natron є редактором компонування GPLv2 для спеціальних ефектів, подібним до after effects є чудовим проєктом-доповненням kdenlive.

Історія

Роботу над проектом Kdenlive було розпочато у 2002 році Джейсоном Вудом (Jason Wood).

Портування на KDE 4 було розпочато у 2008 році[1] Жаном-Баптістом Марделем (Jean-Baptiste Mardelle). Портування полягало у майже повному переписуванні версії для KDE 3, яку не було призначено для роботи з MLT. Переписування на KDE 4 було завершено у листопаді 2008 року випуском Kdenlive 0.7[2]

Під час зустрічі у Ранід у серпні 2014 року розробники Kdenlive обговорили можливість зробити Kdenlive офіційним проектом KDE.[3].

У 2017 році команда розробників Kdenlive розпочала значне переписування коду монтажного столу[4]. Під час переписування код монтажного столу було перенесено на QML, що має забезпечити зручніший його супровід. Переписування завершено у квітні 2019 року на спринті у Ліоні[5].

Знімки вікон

Деякі знімки вікон

Навчитися роботі у Kdenlive можна за допомогою

Участь у проекті

Включайтеся до удосконалення цієї документації, долучившись до вікі спільноти та повідомляйте про вади у програмі.

Висвітлення у пресі

Статті щодо Kdenlive у технічній пресі:

  • 15 жовтня 2009 року: У Linux Journal наведено розгорнутий огляд, який завершується висновком «У Kdenlive багато приємних речей, програма дуже мені сподобалася. Набір можливостей програми достатньо широкий для задоволення основних потреб у редагуванні відео, робота з програмою проста. Навчитися нею користуватися нескладно».

Встановлення/Отримання пакунків

Kdenlive є частиною багатьох дистрибутивів GNU/Linux, програму також можна встановити з пакунків Appimage, Flatpack і Snap. Kdenlive можна встановити у Windows, а трохи застарілу версію і у MacOS. Докладніший перелік пакунків можна знайти на сторінці пакунів Kdenlive.

Настанови зі встановлення

Якщо ви хочете встановити Kdenlive, ознайомтеся із підручником щодо встановлення програмного забезпечення KDE.


Ви також можете безпосередньо зібрати програму з початкового коду. Докладні настанови можна знайти у вікі розробників для Linux і у цьому дописі для Windows.

Посилання