Kdenlive

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 07:56, 28 December 2022 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Домівка » Програми » Звук і відео » Kdenlive

Kdenlive 15.12 з темним обрамленням

Kdenlive — повноцінний нелінійний редактор відео:

  • Багатодоріжковий формат обробки, що надає змогу поєднувати відео та звук бажаним чином.
  • Підтримка автозбереження та скасовування дій.
  • Підтримка звукових файлів у багатодоріжковому форматі, звукові дані можна вирізати для щільної синхронізації із відео.
  • Широкий діапазон ефектів та переходів із гнучкими можливостями із налаштовування.
  • Широкий діапазон підтримуваних кодеків вхідних і вихідних даних: DV (PAL/NTSC), MPEG2 (PAL/NTSC/HDV), Flash FLV, WMV, AVCHD (HDV), H.264, H.265, WebM (VP8, VP9), ProRes MP3 без втрат, AC3, OGG Vorbis, FLAC тощо.
  • Може бути гармонійно використано з редакторами компонування, зокрема natron або blender. Natron є редактором компонування GPLv2 для спеціальних ефектів, подібним до after effects є чудовим проєктом-доповненням kdenlive.

Історія

Роботу над проектом Kdenlive було розпочато у 2002 році Джейсоном Вудом (Jason Wood).

Портування на KDE 4 було розпочато у 2008 році[1] Жаном-Баптістом Марделем (Jean-Baptiste Mardelle). Портування полягало у майже повному переписуванні версії для KDE 3, яку не було призначено для роботи з MLT. Переписування на KDE 4 було завершено у листопаді 2008 року випуском Kdenlive 0.7[2]

Під час зустрічі у Ранід у серпні 2014 року розробники Kdenlive обговорили можливість зробити Kdenlive офіційним проектом KDE.[3].

У 2017 році команда розробників Kdenlive розпочала значне переписування коду монтажного столу[4]. Під час переписування код монтажного столу було перенесено на QML, що має забезпечити зручніший його супровід. Переписування завершено у квітні 2019 року на спринті у Ліоні[5].

Знімки вікон

Деякі знімки вікон

Навчитися роботі у Kdenlive можна за допомогою

Участь у проекті

Включайтеся до удосконалення цієї документації, долучившись до вікі спільноти та повідомляйте про вади у програмі.

Висвітлення у пресі

Статті щодо Kdenlive у технічній пресі:

  • 15 жовтня 2009 року: У Linux Journal наведено розгорнутий огляд, який завершується висновком «У Kdenlive багато приємних речей, програма дуже мені сподобалася. Набір можливостей програми достатньо широкий для задоволення основних потреб у редагуванні відео, робота з програмою проста. Навчитися нею користуватися нескладно».

Встановлення/Отримання пакунків

Kdenlive є частиною багатьох дистрибутивів GNU/Linux, програму також можна встановити з пакунків Appimage, Flatpack і Snap. Kdenlive можна встановити у Windows, а трохи застарілу версію і у MacOS. Докладніший перелік пакунків можна знайти на сторінці пакунів Kdenlive.

Настанови зі встановлення

Якщо ви хочете встановити Kdenlive, ознайомтеся із підручником щодо встановлення програмного забезпечення KDE.


Ви також можете безпосередньо зібрати програму з початкового коду. Докладні настанови можна знайти у вікі розробників для Linux і у цьому дописі для Windows.

Посилання