Ustawienia systemowe/Data i czas

  From KDE UserBase Wiki
  Revision as of 15:00, 13 December 2018 by FuzzyBot (talk | contribs) (Updating to match new version of source page)
  (diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
  Setting the system date and time
  Setting the system date and time

  W tym oknie konfiguracyjnym możesz ustawić datę i czas systemowy. Ponieważ jest to ustawienie globalne, zostaniesz poproszony o podanie hasła administratora, aby zmiany zostały zapisane. W karcie Data i czas możesz zaznaczyć opcję Samoczynnie ustaw datę i czas i wybierz serwer czasu z listy rozwijanej Serwer czasu. W tym przypadku data i czas będą pobierane automatycznie z serwera. Ta funkcja wymaga połączenia z internetem.

  Możesz również ustawiać datę i czas samodzielnie, po prostu odznacz opcję Samoczynnie ustaw datę i czas. Teraz możesz wybrać datę za pomocą kalendarza lub wpisać ją samodzielnie w pole tekstowe poniżej kalendarza. Czas ustawiasz klikając w odpowiednią część (godziny, minuty lub sekundy) w polu poniżej zegara i zmieniając wartości za pomocą strzałek lub wpisując odpowiednią wartość samodzielnie.

  Setting the timezone
  Setting the timezone

  W karcie Strefa czasowa możesz wybrać lokalną strefę czasową. Wystarczy wybrać odpowiedni obszar z listy. Możesz też wpisywać część nazwy obszaru, regionu lub komentarza w pole powyżej listy, aby ograniczyć liczbę opcji.

  More Information