Ustawienia systemowe/Data i czas

This page is a translated version of the page System Settings/Date & Time and the translation is 56% complete.
Setting the system date and time

W tym oknie konfiguracyjnym możesz ustawić datę i czas systemowy. Ponieważ jest to ustawienie globalne, zostaniesz poproszony o podanie hasła administratora, aby zmiany zostały zapisane. W karcie Data i czas możesz zaznaczyć opcję Samoczynnie ustaw datę i czas i wybierz serwer czasu z listy rozwijanej Serwer czasu. W tym przypadku data i czas będą pobierane automatycznie z serwera. Ta funkcja wymaga połączenia z internetem.

Możesz również ustawiać datę i czas samodzielnie, po prostu odznacz opcję Samoczynnie ustaw datę i czas. Teraz możesz wybrać datę za pomocą kalendarza lub wpisać ją samodzielnie w pole tekstowe poniżej kalendarza. Czas ustawiasz klikając w odpowiednią część (godziny, minuty lub sekundy) w polu poniżej zegara i zmieniając wartości za pomocą strzałek lub wpisując odpowiednią wartość samodzielnie.

Setting the timezone

W karcie Strefa czasowa możesz wybrać lokalną strefę czasową. Wystarczy wybrać odpowiedni obszar z listy. Możesz też wpisywać część nazwy obszaru, regionu lub komentarza w pole powyżej listy, aby ograniczyć liczbę opcji.

More Information


This page was last edited on 13 December 2018, at 15:00. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.