Revision as of 08:00, 21 August 2011 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Після звантаження дистрибутива у вас буде один великий файл ISO. Дані з цього файла слід записати н...")

Що таке дистрибутив

Other languages:
English • ‎Nederlands • ‎català • ‎dansk • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎русский • ‎українська • ‎中文(台灣)‎

Що таке дистрибутив

Linux-и такі різні, але це не повинно вас бентежити

Ви маєте справу з зовсім незнайомою річчю, але ви можете потрошку навчатися і зрештою зрозуміти все. На цій сторінці наведено пояснення деяких відмінностей від інших операційних систем. Ці пояснення допоможуть вам почуватися під час читання інших довідкових сторінок набагато впевненіше.

Отже, що таке дистрибутив?

У світі Windows немає адекватних еквівалентів цього слова. Основою дистрибутива є ядро linux, нові версії якого з’являються доволі часто, але основа залишається спільною для всіх дистрибутивів. Над ядром надбудовано інші шари, від яких залежить вигляд вашої стільниці. Більшості користувачів не подобається виконувати від початку вибір всіх компонентів цих надбудов, для збирання дистрибутива власноруч потрібні неабиякі технічні навички, тому було створено готові дистрибутиви. Дистрибутиви можна вважати певними торговими марками. У вам може бути Mageia, Fedora, Debian, Kubuntu або один з інших дистрибутивів. У кожному з них вам запропонують однакові програми, ви зможете скористатися настановами цієї вікі у кожному з дистрибутиві, але кожен з дистрибутивів має власний вигляд і поведінку, іноді є і інші незначні відмінності.

Якщо вами виявлено відмінності, і ви не знаєте, що робити

Якщо настанови не працюють у вашій системі, відвідайте форум і створіть допис з запитанням щодо невідповідності. Можливо, хтось допоможе вам розібратися з відмінностями.

Якщо вам більше подобається безпосереднє спілкування, скористайтеся настановами зі сторінки Як поспілкуватися з іншими користувачами KDE, щоб дізнатися більше про налаштування та користування засобами спілкування. Face-smile.png

Які ж є дистрибутиви?

У світі існує занадто багато дистрибутивів, щоб наводити тут повний список, і з часом з’являється все більше. Якщо вам потрібен повний список дистрибутивів Linux, скористайтеся DistroWatch.

Існує безліч дистрибутивів, але це не повинно вас турбувати. Якщо не брати до уваги спеціалізованих дистрибутивів, ви можете скористатися будь-яким дистрибутивом. Ось на що слід звернути увагу:

  • Чи підтримується вибраним дистрибутивом ваш комплект обладнання?
  • Чи оновлювався дистрибутив нещодавно, — скажімо, протягом останнього року або подібного строку?
  • Чи просто встановити потрібне вам програмне забезпечення (тобто встановити його зі сховищ дистрибутива, а не збирати власноруч) і чи добре його інтегровано у систему.
  • Чи підтримується дистрибутивом ваша рідна мова?

Потрібні вам дані може бути важко отримати з домашньої сторінки дистрибутива. На щастя, у багатьох дистрибутивах передбаченопортативні версії, за допомогою яких можна тестувати дистрибутив до встановлення.

Як створити носій даних для встановлення

Найпоширенішим способом отримання дистрибутива є звантаження його з домашньої сторінки дистрибутива. Зауважте, що файли образів дистрибутивів є доволі великими, від 500 МБ до 4 ГБ, отже вам потрібне буде доволі швидкісне з’єднання. Крім того, деякі з дистрибутивів пропонують послугу з надсилання компакт-диска або DVD за невелику грошову суму. Компакт-диски з дистрибутивами є частиною багатьох журналів, присвячених Linux. Ймовірно, найпростішим способом є попросити вашого друга або подругу, якщо серед ваших друзів є користувачі Linux. Більшість дистрибутивів є дистрибутивами з відкритим кодом, отже копіювання та поширення дистрибутивів є цілком законним.

Після звантаження дистрибутива у вас буде один великий файл ISO. Дані з цього файла слід записати на компакт-диск, DVD або пристрій USB. Простий запис файла на звичайний компакт-диск або DVD нічого не дасть. Вам слід скористатися програмним забезпеченням, здатним записувати на диски образи або файли ISO.

Note
Bootable media are quite sensitive about the quality of the burning. You may need to set the burning speed in the settings of your burning application to a low number, such as 4x.

This page was last edited on 21 August 2011, at 08:32. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.