Додавання пункту до меню «Створити»

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Adding an entry to the Create New menu and the translation is 100% complete.
  Other languages:
  У цьому підручнику описано процедуру додавання пункту до меню «Створити» програм для керування файлами, зокрема Dolphin та Konqueror.

  Пункти меню Створити називаються шаблонами. Ці шаблони визначаються або на загальносистемному рівні, у каталозі /usr/share/templates, або на рівні поточного користувача, у каталозі ~/.kde4/share/templates. У цьому підручнику ми опишемо процес додавання нового шаблону до каталогу ~/.kde4/share/templates.

  Визначення метаданих

  Створіть теку templates у каталозі ~/.kde4/share, якщо такої теки ще не існує, і увійдіть до теки templates.

  У цій теці створіть новий файл із суфіксом назви .desktop. Приклад: custom-file.desktop.

  Відкрийте цей новий файл і вставте до нього такі рядки:

  [Desktop Entry]
  Name=
  Comment=
  Type=Link
  URL=
  Icon=
  

  Заповніть поля таким чином:

  • Name — текст пункту, який буде показано у підменю Створити.
   "Custom Entry" — значення поля Name.
  • Comment — мітка для назви нових файлів цього типу. Коли ви вибиратимете нетиповий пункт у меню Створити, ви бачитимете діалогове вікно, у якому середовище проситиме вас вказати назву вашого нового файла. Вказаний вами текст буде написом, на місці якого ви введете цю нову назву.
   "New custom entry:" — значення поля Comment.
  • URL — шлях до файла, що містить початкові дані, які записуватимуться до нових файлів відповідного типу. Файли з такими даним зазвичай зберігаються у прихованій підтеці .source теки templates. Отже, скористайтеся відносним шляхом, який починатиметься з .source/, наприклад .source/custom-entry.txt.
  • Icon — код піктограми, яку буде показано у меню Створити для вашого нетипового пункту. Код є назвою файла піктограми, яку слід використати. Ви можете знайти потрібну серед піктограм типів MIME у каталозі /usr/share/icons/<тема>/<розмір>/mimetypes/. Наприклад, щоб скористатися піктограмою /usr/share/icons/<тема>/<розмір>/mimetypes/application-vnd.oasis.opendocument.text.png, вкажіть у полі Icon значення "application-vnd.oasis.opendocument.text".

  Ось приклад заповненого файла .desktop:

  [Desktop Entry]
  Name=Custom Entry
  Comment=New custom entry:
  Type=Link
  URL=.source/custom-entry.txt
  Icon=application-vnd.oasis.opendocument.text
  

  Переклад назви пункту та коментаря

  Вміст полів Name та Comment можна перекласти будь-якою мовою. Щоб вказати переклад, додайти нове поле до файла .desktop у форматі «Поле[код_мови]=Значення» для кожної підтримуваної мови. Приклад:

  [Desktop Entry]
  Name=Custom Entry
  Name[uk]=Нетиповий пункт
  

  Визначення вмісту

  Створіть підтеку .source у теці ~/.kde4/share/templates, якщо такої під теки ще не існує, і увійдіть до прихованої теки .source.

  Створіть файл з назвою, яку було визначено вмістом поля URL метаданих вашого нового пункту меню. Заповніть файл типовими даним, які ви хочете бачити у нових файлах, які буде створено за допомогою нетипового пункту меню.