Amarok/Manual/Playlist/SavedPlaylists

This page is a translated version of the page Amarok/Manual/Playlist/SavedPlaylists and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština

Uložené seznamy skladeb

Uložený seznam skladeb je tradičním typem seznamu skladeb. Uložené seznamy skladeb pracují jako nynější seznam skladeb Amaroku, uloženy v databázi Amaroku nebo ve vašem souborovém systému pro pozdější užití. Může být zábavné použít je při událostech, kdy máte určité písně, které chcete přehrát.

Vytvoření uloženého seznamu skladeb s písněmi, které chcete, a pořadím, jaké chcete, je velice jednoduché. Při každodenním používání je někdy rychlejší použít dynamické seznamy skladeb nebo automatického tvůrce seznamu skladeb, to když máte méně určité potřeby na skladby a postup přehrávání.

Pro procházení a spravování vašich uložených seznamů skladeb jděte přes hlavní nabídku do Seznamy skladeb -> Uložené seznamy skladeb.

Spravování uložených seznamů skladeb

Uložení seznamu skladeb
Amarok saved playlists.png

Svůj nynější seznam skladeb můžete uložit do databáze Amaroku klepnutím na ikonu pro uložení (Icon-document-save.png) vespod pohledu na seznam skladeb. Seznamy skladeb v databázi Amaroku můžete procházet přes Seznamy skladeb -> Uložené seznamy skladeb v poli s hudebními zdroji a rozbalením části s databází Amaroku. V souborovém systému je naleznete zde: ~/.kde(4)/share/apps/amarok/playlists.

Vyvedení seznamu skladeb

Svůj nynější seznam skladeb můžete vyvést do souborového systému klepnutím na Seznamy skladeb -> Vyvést seznam skladeb jako soubor... v hlavní nabídce. V otevřeném ukládacím dialogu můžete změnit název, umístění a typ seznamu skladeb. Potom klepněte na Uložit. Zapamatujte si, že soubory se seznamy skladeb neobsahují žádná hudební data. Pokud chcete obsah seznamu skladeb poslouchat na jiném počítači, pokud ten počítač již skladby nemá, musíte si hudbu nosit s sebou.

Zavedení seznamu skladeb

Soubor se seznam skladeb zavedete do Amaroku jeho zkopírováním do kteréhokoli z adresářů, které už Amarok zná, protože jsou součástí vaší hudební sbírky. Když Amarok zjistí nový seznam skladeb v jakékoli složce ve vaší sbírce, přidá jej k souborům se seznamy skladeb na disku v části Seznamy skladeb -> Uložené seznamy skladeb v poli s hudebními zdroji. Jestliže by se seznam skladeb okamžitě neobjevil, můžete sbírku aktualizovat ručně klepnutím na Nástroje -> Aktualizovat sbírku. Pokud seznam skladeb místo jeho zavedení chcete jen poslouchat, otevřete jej pomocí hlavní nabídky Amarok -> Přehrát soubory.... vybraný seznam skladeb bude přidán do nynějšího seznamu skladeb.This page was last edited on 31 August 2013, at 09:35. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.