Amarok/Manual/Playlist/SavedPlaylists

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Amarok/Manual/Playlist/SavedPlaylists and the translation is 100% complete.

Zapisane listy odtwarzania

Zapisana lista odtwarzania to tradycyjny typ listy odtwarzania. Działa tak samo jak bieżąca lista odtwarzana Amaroka , zapisana w Bazie Danych Amaroka lub u Ciebie na dysku do późniejszego użytku. Używanie ich na różnych spotkaniach może być przyjemne, gdy masz konkretne utwory, które chcesz puścić.

Tworzenie zapisanej listy odtwarzania z dokładnie takimi piosenkami i taką kolejnością jak chcesz jest bardzo proste. Do codziennego użytku, czasami szybciej jest skorzystać z Dynamicznych list odtwarzania lub Automatycznego generowania listy odtwarzania kiedy konkretne tytuły i kolejność nie jest ważna.

Aby przeglądać i zarządzać swoim zapisanymi listami odtwarzania, udaj się do Listy odtwarzania -> Zapisane playlisty na panelu Źródła mediów.

Zarządzanie zapisanymi listami odtwarzania

Zapisywanie listy odtwarzania

Aktualną listę odtwarzania możesz zapisać do bazy danych programu Amarok klikając w ikonę Zapisz() na dole panelu Listy odtwarzania. Możesz je przeglądać w bazie danych programu Amarok udając się do Listy odtwarzania -> Zapisane listy odtwarzania w panelu Źródła mediów i rozwijając sekcję Baza danych Amaroka. Możesz także znaleźć je u siebie na komputerze tutaj: ~/.kde(4)/share/apps/amarok/playlists.

Eksportowanie listy odtwarzania

Swoją bieżącą listę odtwarzania możesz wyeksportować do pliku klikając Lista odtwarzania -> Eksportuj listę odtwarzania jako... na górnym pasku menu. W otwartym okienku masz możliwość zmiany nazwy, miejsca zapisu oraz typu listy odtwarzania. Następnie wystarczy, że klikniesz Zapisz. Pamiętaj, pliki list odtwarzania nie zawierają piosenek. Jeśli chcesz odsłuchać zawartość listy na innym komputerze, będziesz potrzebować zabrać muzykę ze sobą, chyba że utwory znajdują się już na drugim komputerze.

Importowanie listy odtwarzania

Aby zaimportować plik listy odtwarzania do programu Amarok wystarczy, że skopiujesz je do dowolnego folderu, który Amarok zna jako przechowujący muzykę. Kiedy Amarok wykryje nową playlistę w owym folderze, doda ją do sekcji Pliki list odtwarzania na dysku w panelu Źródła mediów. Jeśli lista odtwarzania nie pojawiła się od razu, możesz zaktualizować dane samemu, klikając Narzędzia -> Uaktualnij zbiór. Jeśli zamiast importować listę odtwarzania chcesz ją tylko przesłuchać, otwórz ją używając opcji Amarok -> Odtwarzaj multimedia... z paska menu. Wybrane listy odtwarzania zostaną dodane do aktualnej.