digiKam/Експортування за допомогою DNLA

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Export via DNLA and the translation is 100% complete.
Other languages:

Експортування фотографій з digiKam за допомогою DLNA

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 4 березня 2013 року

Потрібно швидко перекинути фотографії з digiKam на якийсь пристрій у тій самій мережі? Якщо на пристрої передбачено підтримку DLNA, ви можете зробити це за допомогою додатка KIPI DLNAExport. Скористайтеся пунктом меню Експорт -> Експортувати за допомогою DLNA, щоб відкрити вікно майстра Експортування за допомогою DLNA. За допомогою спадного списку Виберіть реалізацію виберіть один з двох варіантів: HUPnP API або miniDLNA. У обох варіантів є свої переваги та недоліки. У miniDLNA передбачено підтримку мініатюр, цей спосіб працює для всіх сумісних з DLNA пристроїв. Але у разі його використання ви не зможете скористатися ієрархічними теками або віртуальними альбомами. Крім того, miniDLNA працює лише з застарілим протоколом UPnP 1.0.0. HUPnP ж використовує найсвіжішу версію протоколу UPnP і підтримує ієрархічні теки та віртуальні альбоми. Недоліками цього способу є те, що його підтримку не передбачено на пристроях Sony, та неможливість використання мініатюр.

Якщо ви виберете варіант miniDLNA, вам доведеться встановити у вашій системі пакунок miniDLNA. У системах, заснованих на Debian та Ubuntu, віддайте для цього команду apt-get install minidlna від імені адміністратора системи (root). Щойно miniDLNA буде встановлено, натисніть кнопку Знайти у діалоговому вікні експортування за допомогою DLNA і вкажіть шлях до виконуваних файлів miniDLNA (зазвичай, /usr/bin).

Натисніть кнопку Далі і вкажіть збірку, яку ви хочете експортувати. Передбачено три варіанти: ви можете вибрати бажані альбоми у розділі Мої альбоми або вибрати мітки на вкладці Мої мітки, щоб експортувати фотографії, позначені певними мітками. Якщо ви вже зберегли певні фільтри пошуку у digiKam, ви можете вказати ці фільтри у розділі Мої пошуки, щоб експортувати фотографії, що відповідають певним критеріям пошуку. Зауважте, що мітками і фільтрами пошуку не можна скористатися, якщо використовується miniDLNA, оскільки у разі використання цього способу не можна скористатися віртуальними альбомами.

Натисніть кнопку Далі ще раз, а потім натисніть кнопку Почати, щоб запустити сервер DLNA. Після цього ви отримаєте доступ до спільних фотографій з будь-якого пристрою у мережі за допомогою відповідної клієнтської програми DLNA або програмного забезпечення з можливістю роботи з DLNA.