digiKam/Злиття експозицій

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Exposure Blending and the translation is 100% complete.

Злиття експозицій за допомогою digiKam

Оригінальну версію цієї статті можна знайти у блозі Scribbles and Snaps. Цю статтю відтворено з дозволу Дмітрія Попова.

Незалежно від того, наскільки якісним є ваш фотоапарат, створення добре експонованої фотографії висококонтрастної сцени, наприклад, знімка чорного птаха на снігу, є досить складним завданням. Навіть якщо ви перемкнетесь у ручний режим і виконаєте точне налаштування параметрів експозиції, ймовірність того, що на знімку з’являться недо- або переекспоновані ділянки є ненульовою. Одним зі способів вирішення цієї проблеми є використання злиття експозицій. Для того, щоб можна було скористатися цією методикою, слід зробити декілька знімків сцени або об’єкта з різними значеннями експозиції (витримки), а потім злити ці знімки у фотографію з ідеальною експозицією.

Хоча злиття експозицій виглядає просто у теорії, отримання прийнятних результатів може бути доволі трудомістким і тривалим завданням. На щастя, digiKam може виконати всю важку роботу завдяки інструменту злиття експозицій, що є частиною набору додатків Kipi. Для роботи інструменту злиття експозицій вам слід попередньо встановити програму hugin, яка виконуватиме обробку та злиття фотографій. У Mandriva встановлення можна виконати за допомогою команди

su -c "urpmi hugin"

Щоб не ускладнювати пошуки потрібних зображень, пересуньте фотографії, які ви бажаєте злити до окремого альбому, позначте їх за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl+A і скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Злити зображення «вилки». У відповідь програма відкриє вікно Майстра імпортування даних для злиття експозиції. Цей майстер допоможе вам у налаштуванні обробки. У вікні Визначення зображень «вилки» вкажіть фотографії, які слід злити, вилучіт або перевпорядкуйте фотографії зі списку. Після визначення фотографій натисніть кнопку Далі, щоб перейти до наступного кроку. digiKam може вирівняти вказані фотографії перед їх злиттям. Ця можливість буде корисною, якщо ви знімали без штатива. Щоб скористатися нею, позначте пункт Вирівняти зображення «вилки» і натисніть кнопку Далі, щоб розпочати попередню обробку. Після її завершення натисніть кнопку Завершити. У відповідь програма автоматично відкриє вікно редактора Злиття експозиції.

Щоб переглянути злиту фотографію на панелі попереднього перегляду, натисніть кнопку Перегляд. Якщо результат вас не задовольняє, ви можете змінити значення параметрів, зокрема експозиції, насиченості та контрастності. Крім того, ви можете виключити деякі з фотографій стосу, щоб покращити результат злиття. Чудовою можливістю є те, що ви можете змінити параметри, натиснути кнопку Перегляд, і digiKam створить зображення попереднього перегляду, яке ви зможете порівняти з попередніми версіями. Після цього ви можете зберегти всі створені версії або лише ту з них, яка подобається вам найбільше.

Хоча інструмент злиття експозицій digiKam і не є найпотужнішим і найгнучкішим серед усіх, він здатний давати прийнятні результати, особливо, якщо ви не боїтеся вручну скоригувати остаточний результат.