digiKam/Ефект старої фотографії

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Vintage Effect and the translation is 100% complete.
Other languages:

Створення ефекту старої фотографії за допомогою digiKam

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 16 січня 2012 року

Хочете додати ефект старовини до ваших фотографій? У digiKam є всі необхідні інструмент для перетворення ваших цифрових знімків на знімки «під старовину». Відкрийте фотографію, яку ви хочете змінити, скоригуйте експозицію, баланс білого та виправте інші параметри, як ви це робите завжди. Першим кроком у «старінні» є додавання зернистості на фотографію. Щоб зробити це, скористайтеся пунктом меню Ефекти -> Додати зернистість фотоплівки. Передбачено багато параметрів, які ви можете змінити, але вам не потрібно вмикати і коригувати всі ці параметри. Можете почати з коригування параметра Розмір зерна, а також спробувати різні значення параметрів з розділу Шум за яскравістю. Переглянути результат можна за допомогою натискання кнопки Спробувати. Наступним кроком буде коригування балансу кольорів з метою надати фотографії старовини. Одним зі способів зробити це є коригування параметрів балансу кольорів, щоб фотографія виглядала вицвілою з жовтим віддітнком з метою імітації застарілого фотопаперу. Скористайтеся пунктом меню Колір -> Баланс кольорів і налаштуйте параметри блакитного, пурпурового та жовтого кольорів з метою досягти бажаного результату.

Точні значення кожного з параметрів залежать від самої фотографії та ваших особистих уподобань, але почати можна з таких значень:

Блакитний: 37
Пурпуровий: 25
Жовтий: -25


Щоб надати ефекту старовини більшої реалістичності, додайте віньєтування. Скористайтеся пунктом меню Покращення -> Об’єктив -> Виправлення віньєтування, позначте пункт Додати віньєтування і скоригуйте доступні параметри бажаним чином. Нарешті, збільшіть різкість фотографії за допомогою пункту меню Покращення -> Різкість, щоб зробити зернистість плівки краще видимою. Ось і все.