Jovie

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Jovie and the translation is 97% complete.
Other languages:

Historic page

This page is of historic interest only. The content of the page is obsolete.


Система перетворення тексту на мовлення KDE (до версії 4.5), Jovie

The name of this application has changed!

Prior to KDE SC 3.5, this application was known as KTTS. The name has changed to Jovie. Depending on your distribution, you may still see KTTS installed on your system or in your distributions package repositories.


Можливості

 • Перетворення текстових даних у звукові
 • Гнучкість у налаштуванні
  • Заміна слів, які рушій вимовляє з помилками
  • Вибір синтезаторів мовлення
  • Налаштування виведення звукових даних
  • Керування завданнями
 • Запуск до системного лотка
 • Інтеграція з більшістю програм KDE
  • Вимовляння тексту з буфера обміну даними
  • Виголошення всього або частини текстового файла у Kate
  • Виголошення всієї або частини сторінки HTML у Konqueror
  • Можна використовувати для сповіщення (KNotify)

Опис

KDE Text-To-Speech System (система перетворення тексту у мовлення KDE) або Jovie — програма, яка може працювати у фоновому режимі і здійснювати виголошення текстових даних у стільничному середовищі. У програмі передбачено можливість інтеграції з багатьма іншими програмами, вона проста у користуванні.

Встановлення

Після встановлення відповідного пакунка ви можете запустити Jovie за допомогою меню Програми, а саме пункту kttsmgr розділу Інструменти. Крім того, програму можна запустити за допомогою KRunner: натисніть комбінацію клавіш Alt+F2 і введіть команду

jovie

Jovie потребує додаткового початкового налаштування, вам слід виконати його, перш ніж програма зможе вимовляти текст.

Зауваження

Налаштувати програму можна за допомогою «Системних параметрів»


Перш за все вам слід переконатися, що у системі встановлено сумісний з програмою рушій озвучення тексту. Сумісними з Jovie вважаються такі синтезатори мовлення: Festival, Festival Lite (flite), Hadifix, Epos і FreeTTS. Ви також можете скористатися будь-яким іншим рушієм, яким можна керувати з допомогою командного рядка.

Тепер можна продовжити налаштування і створити Диктора. Перейдіть на вкладку Диктор вікна Модуля керування синтезом мовлення з тексту і натисніть кнопку Додати.

Виберіть мову і синтезатор, які слід використовувати. Щоб скористатися Festival, вам слід встановити відповідні файли дикторів. Вибрати відповідного диктора ви згодом зможете за допомогою натискання кнопки Редагування. Після цього Jovie має бути налаштовано: ви зможете перевірити систему натисканням кнопки Редагування, а потім кнопки Тест.

Налаштування

Щоб налаштувати параметри голосу диктора, гучності, швидкості вимови та тону, скористайтеся вкладкою Диктори і натисніть кнопку Редагування для відповідного пункту диктора. У відповідь буде відкрито вікно, подібне до наведеного вище, де ви зможете змінити параметри диктора. Зміна голосу потребує встановлення відповідного набору голосів.

Користування Jovie

Системний лоток

Якщо ви позначите відповідний пункт у налаштуваннях, Jovie можна буде керувати за допомогою системного лотка. Наведення вказівника миші на піктограму лотка з наступним клацанням правою кнопкою миші відкриє контекстне меню, призначення пунктів якого є доволі зрозумілим: за допомогою цього контекстного меню ви можете керувати виведенням даних мовлення.

Зверніть увагу на пункт Декламувати вміст кишені. Якщо у програмі не передбачено інтеграції з Jovie (докладніше про програми, у яких передбачено вбудовану підтримку Jovie, у наступному розділі), ви можете скопіювати текст, який має бути вимовлено, і вибрати пункт Декламувати вміст кишені.

Інтеграція з іншими програмами стільничного середовища

Konqueror

У Jovie передбачено можливість декламування тексту на веб-сторінці. Скористайтеся пунктом меню Інструменти -> Продекламувати текст. Але вам, можливо, не варто робити це, оскільки буде також прочитано заголовки коду HTML сторінки. Замість цього позначте на сторінці текст, який має бути вимовлено і виберіть пункт Продекламувати текст.

Варто також зауважити, що відповідну можливість вбудовано до Okular. У меню Інструменти є два пункти, якими ви можете скористатися: Прочитати уголос весь документ іr Прочитати уголос поточну сторінку.

Сповіщення

Jovie може працювати з будь-якою програмою, яка надає сповіщення. Щоб налаштувати роботу, запустіть відповідну програму, наприклад, Konversation, у якій передбачено сповіщення. Скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати сповіщення...

Як ви можете бачити, передбачено багато різних сповіщень для різноманітних подій, зокрема згадки кимось вашого псевдоніма. Якщо ви накажете програмі вимовляти відповідне повідомлення про подію, вона сповіщатиме вас читанням кожного разу, коли відбуватиметься подія. Звичайно ж, ви можете використовувати одразу декілька сповіщень.


Інформація

Якщо у програмі не передбачено можливостей виголошення тексту, пам’ятайте, що ви завжди можете позначити частину тексту і скопіювати його до буфера обміну даними, звідки Jovie може виголосити ваш текст.


Усування вад

Якщо Jovie нічого не вимовляє, незважаючи на те, що вами було додано голос, спробуйте запустити засіб налаштовування speech-dispatcher з командного рядка.

spd-conf

Докладніші відомості можна отримати з підручника з Jovie, який є частиною пакунка KTTS або інтернет-версії підручника з Jovie.