KBruch

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page KBruch and the translation is 100% complete.
Other languages:

Домівка » Програми » Освіта » KBruch/uk


KBruch — невеличка програма для вправляння у навичках обчислень з дробами.

Програма є частиною освітнього проекту KDE.

Режим навчання і довільного вправляння.

Можливості

У KBruch передбачено 5 різних типів вправ.

  1. Арифметика — у цій вправ вам слід розв’язати вказану задачу з теорії дробів. Вам слід ввести чисельник і знаменник відповіді. Це основна вправа. Складність вправи може бути визначено користувачем. Користувач може вирішити, чи буде він розв’язувати вправи з додаванням або відніманням і/або множенням або діленням. Крім того, користувач може встановити кількість дробів і максимальне значення спільного знаменника.
  2. Порівняння — у цій вправі вам слід порівняти розмір двох вказаних дробів.
  3. Перетворення — у цій вправі вам слід перетворити вказане десяткове число на дріб.
  4. Розклад на множники — у цій вправі вам слід розкласти вказане число на прості множники. Розклад на множники є важливим під час визначення спільного знаменника 2 дробів.
  5. Вправи з відсотками — у цій вправі вам слід обчислити відсоткову частину вказаного числа.


Знімки вікон

Основною метою режиму навчання є зробити розміри внутрішнього та зовнішнього кільця однаковими. Відповідні дроби можна збільшувати за допомогою полів-лічильників. Поради учню наведено на панелі підказок праворуч.
Тут наведено вікно вправи Арифметика. Користувачеві потрібно ввести чисельник і знаменник відповіді. KBruch перевірить результат і повідомить, якщо користувач навів результат без скорочення.
На цьому знімку вікна ви бачите вікно вправи Порівняння. Користувачеві слід вибрати правильний знак порівняння. KBruch перевірить вказаний результат.
На цьому знімку вікна наведено вікно вправи Перетворення. Користувачеві слід перетворити вказане число у дріб. Результат слід ввести у форматі скороченого дробу.
На цьому знімку вікна наведено вікно вправи Розклад на множники. Користувачеві слід ввести прості множники, на які розкладається вказане число.
На цьому знімку вікна наведено вікно вправи Відсотки. Користувачеві слід обчислити відсоткову частину числа. Числа доволі нескладні, щоб потреби у кишеньковому калькуляторі не виникало.


Документація