KWord/Підручник/Вступ

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page KWord/Manual/Introduction and the translation is 100% complete.
Other languages:
Ласкаво просимо до KWord, повноцінного потужного текстового процесора та програми для приготування текстів для поліграфії.

Вступ

KWord — програма для роботи з текстами комплексу офісних програм KOffice. У програмі передбачено можливості, які роблять її чудовим інструментом для приготування матеріалів для друку. Комплекс KOffice розроблено з повним використанням всіх можливостей стільничного середовища KDE та з повною безшовною інтеграцією з іншими програмами комплексу.

Робота з текстами на основі блоків

Якщо ви вже користувалися Microsoft Word, Wordperfect або OpenOffice.org, ви вже обізнані з роботою з текстами на основі сторінок. KWord є текстовим процесором, який зорієнтовано на роботу з блоками даних, що надає програмі набагато більше гнучкості у створенні сучасних, заснованих на вмісті документів. Сучасні документи не часто складаються лише з тексту, ймовірнішою є комбінація тексту та інших об’єктів, зокрема зображень, діаграм та графіків.

Зорієнтований на блоки текстовий процесор розташовує відмінні від тексту об’єкти всередині рухомих областей зі змінними межами, які називаються блоками. Після створення типової порожньої сторінки, на ній буде створено єдиний блок, межі якого збігатимуться з межами сторінки. Ви можете додавати довільну кількість інших блоків і розташовувати їх так, як вам це потрібно. Ви також можете з’єднати блокти так, щоб текст у одному з них перетікав у інший. Орієнтоване на блоки компонування надає величезні можливості гнучкості.

Вступ до графічного інтерфейсу KWord