KMail/Налаштовування KMail

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kmail/Configuring Kmail and the translation is 100% complete.
Other languages:


This page needs Your love!

This page is incomplete, inaccurate or just not good enough! Your help will be greatly appreciated. Before editing, please make sure You understand this Introduction to new contributors.


Налаштовування KMail

Налаштовування KMail

Доступ до налаштувань KMail можна отримати за допомогою пункту меню Параметри → Налаштувати KMail.... Нижче наведено список посилань на багато параметрів налаштовування KMail.

Профілі

Облікові записи

Швидко налаштувати обліковий запис можна за допомогою майстра створення облікових записів. Нижче описано вкладки для налаштовування вручну. За допомогою цієї сторінки ви зможете створити один або декілька облікових записів (для отримання та надсилання пошти), тобто комбінації даних щодо поштових серверів, даних щодо входу та інших параметрів. Типово, вам слід створити один обліковий запис для вхідних повідомлень (використовуватиметься для отримання пошти) та один обліковий запис для вихідних повідомлень (використовуватиметься для надсилання повідомлень). Втім, ви можете створити довільну кількість облікових записів і пов'язати кожен із них із різними профілями або визначатися щодо облікового запису для кожного окремо взятого повідомлення.

Вигляд

Редактор

Безпека

Інше

Параметри, які не представлено у графічному інтерфейсі користувача

Окрім параметрів, керувати якими можна за допомогою діалогового вікна налаштовування, деякі параметри можна встановити лише за допомогою файла налаштувань KMail або KIOSK (наприклад, скористатися командою у Konsole). Це так звані «приховані» параметри налаштування, які не можна змінити за допомогою звичайного вікна параметрів KMail; змінити їх можна за допомогою текстового редактора або програми kwriteconfig. Файл налаштувань складається із записів типу [Назва розділу], за якими слідують рядки змінних та параметрів. Якщо ви редагуєте файл налаштувань вручну, вам слід додати рядок [Назва розділу] до змінних. Програма kwriteconfig додасть розділ автоматично, якщо ви скористаєтеся параметром --group. Файл налаштувань KMail має назву kmail2rc і зберігається у вашому домашньому каталозі. Точне розташування цього файла залежить від операційної системи або дистрибутива. Його можна визначити за допомогою команди kf5-config --path config --locate kmail2rc. У решті цього розділу ми припускатимемо, що файл налаштувань зберігається за адресою /шлях/до/kmailrc.

Попередження

Якщо захочете змінити ці параметри, перш ніж редагувати файл налаштувань, завершіть роботу KMail. Запускати KMail знову можна лише після того, як зміни до файла налаштувань буде збережено.


 • Надсилати сповіщення щодо розповсюдження повідомлень із порожнім рядком відправника (SendMDNsWithEmptySender)

Деякі сервери може бути налаштовано на відкидання таких повідомлень, отже, якщо у вас виникають проблеми із надсиланням MDN, переконайтеся, що для цього параметра встановлено значення false. Щоб увімкнути цю можливість, додайте розділ [MDN] до файла налаштувань:

SendMDNsWithEmptySender=true

Якщо такого розділу немає, просто додайте [MDN] до самого рядка, одразу над записом параметра. Альтернативою є така команда, яку можна віддати у вікні Konsole:

kwriteconfig --file /шлях/до/kmailrc --group MDN --key SendMDNsWithEmptySender true

Зауваження

Типове значення параметра, «false», якщо строго, порушує стандарти інтернету, але його встановлено з практичних міркувань, щоб уникнути відмови серверів у MDN, які надсилає KMail, через те, що їх можуть вважати небажаною кореспонденцією.


 • MaximumAttachmentSize

За допомогою цього параметра можна обмежувати максимальний розмір долучень, які можна додавати до повідомлення у редакторі. Наприклад, щоб обмежити розмір долучення 20 мегабайтами, додайте рядок під розділом [Composer] у файлі налаштувань:

MaximumAttachmentSize=20

Крім того, ви можете скористатися такою командою у Konsole:

kwriteconfig --file /шлях/до/kmailrc --group Composer --key MaximumAttachmentSize 20
 • CloseDespiteSystemTray

За допомогою цього параметра можна налаштувати програму на повне завершення роботи, навіть якщо налаштовано показ піктограми у системному лотку, що, зазвичай, лишає програму працювати. Щоб увімкнути цю можливість, додайте рядок у розділ [General] файла налаштувань:

CloseDespiteSystemTray=true

Крім того, ви можете скористатися такою командою у Konsole:

kwriteconfig --file /path/to/kmailrc --group General --key CloseDespiteSystemTray true

Специфічні параметри OutOfOffice

Якщо ви намагаєтеся додати запис до файла налаштувань і не можете знайти відповідного розділу, просто допишіть [OutOfOffice] у рядку перед самим записом параметра. Застосування типових значень у вікні налаштування відповідей щодо відсутності за допомогою відповідної кнопки відновить цей домен, якщо користувач вніс до запису зміни.

 • CheckOutOfOfficeOnStartup

Якщо увімкнено цей параметр, KMail під час кожного запуску перевірятиме, чи налаштовано відповідь щодо відсутності, і показуватиме попередження, якщо це так. Щоб вимкнути цю можливість, додайте такий рядок до розділу [OutOfOffice] файла налаштувань:

CheckOutOfOfficeOnStartup=false

Крім того, ви можете скористатися такою командою у Konsole:

kwriteconfig --file /шлях/до/kmailrc --group OutOfOffice --key CheckOutOfOfficeOnStartup false
 • Дозволити коригування параметрів повідомлень щодо відсутності користувачем.

Якщо ви не хочете, щоб користувачі могли вивантажувати власні скрипти обробки повідомлень щодо відсутності на сервер, ви можете додати такий рядок до розділу [OutOfOffice] файла налаштувань:

AllowOutOfOfficeSettings=false

Якщо такого розділу у файлі немає, просто допишіть [OutOfOffice] у рядку безпосередньо перед рядком параметра. Крім того, можна скористатися такою командою у Konsole:

kwriteconfig --file /шлях/до/kmailrc --group OutOfOffice --key AllowOutOfOfficeSettings false
 • Дозволити вивантаження скриптів повідомлень щодо відсутності користувачем, але без зміни параметрів.

Якщо ви хочете дозволити вашим користувачам вивантажувати власні скрипти керування повідомленнями щодо відсутності, але не хочете, щоб вони могли змінювати домен для обробки та параметр реакції на спам, ви можете додати до файла налаштувань такі рядки до розділу [OutOfOffice]:

AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings=true


 • Типовий домен для обмеження відповідей щодо відсутності.

При редагуванні скриптів відпустки (відсутності на місці), користувач може вказати домен для обмеження надсилання відповідей. Щоб вказати для цього параметра типове значення, додайте такий рядок у розділ [OutOfOffice] файла налаштувань:

OutOfOfficeDomain=myMailDomain.test


 • Увімкнути надсилання відповідей щодо відсутності на повідомлення, які позначено як небажані (спам).

Типово, відповіді щодо відсутності не надсилаються для повідомлень, які позначено як небажані. Щоб змінити цю поведінку, додайте до файла налаштувань розділ [OutOfOffice]:

OutOfOfficeReactToSpam=true


 • disregardUmask

У версіях до 1.9 програма KMail зберігала усі долучення на диск із правами доступу 600 — читання і запис лише для власника файла. У відповідь на відгуки користувачів ми зробили цей параметр змінним у версії 1.9 KMail. Типове значення залежатиме від значення umask, яке встановлено у обліковому записі користувача для збереження даних на диск. Щоб увімкнути цю можливість, допишіть такий рядок до розділу [General] файла налаштувань:

disregardUmask=true

Крім того, ви можете скористатися такою командою у Konsole:

kwriteconfig --file /шлях/до/kmailrc --group General --key disregardUmask true
 • AutoLostFoundMove

Увімкніть цей параметр для автоматизації обробки ще не вивантажених повідомлень, які не вдалося вивантажити, у від'єднаних теках IMAP. Така ситуація може трапитися, якщо теку було вилучено на сервері або було обмежено права доступу до неї. Такі повідомлення буде автоматично пересунуто до новоствореної теки lost+found, якщо ви увімкнете цей параметр. Програма кожного разу запитуватиме вас про наступні бажані дії, якщо ви не вказате цього параметра. Файл налаштувань:

 • ShowUserAgent

Починаючи з версії 1.9, KMail може показувати значення User-Agent або X-Mailer із заголовка, якщо використовуються вишукані заголовки (див. Перегляд → Заголовки menu). Щоб увімкнути цю можливість, додайте такий рядок до розділу [Reader] файла налаштувань:

ShowUserAgent=true

Крім того, ви можете скористатися такою командою у Konsole:

kwriteconfig --file /шлях/до/kmailrc --group Reader --key ShowUserAgent true

Докладніші відомості