Kopete/Jabber/Обмін повідомленнями та надсилання файлів

This page is a translated version of the page Kopete/Jabber/Messaging and sending files and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎українська

Щоб розпочати спілкування з кимось з ваших контактів, наведіть вказівник миші на його пункт у списку і клацніть лівою кнопкою миші. Програма відкриє нове вікно у якому ви зможете вводити повідомлення у меншому полі, розташованому у її нижній частині, де буде показано курсор. Щоб надіслати введений текст натисніть клавішу Enter або кнопку Надіслати. Таким чином, ви зможете обмінюватися повідомленнями з вашим співрозмовником або співрозмовницею.


Ваша перша балачка


Передавання файлів

Щоб передати файл за допомогою Jabber, натисніть кнопку Надіслати файл і вкажіть файл, який ви бажаєте надіслати за допомогою контекстного меню. Програма негайно сповістить вам про завершення передавання даних або помилку у такому передаванні.

Warning.png
Попередження
Передавання файлів може не працювати через несумісність з налаштуваннями деяких з серверів.


Групове спілкування

Jabber можна користуватися не лише для спілкування з одним співрозмовником. Ви можете скористатися режимом групового спілкування для обговорень у стилі IRC, коли обмін думками може одночасно вести декілька співрозмовників. Щоб перевести програму групової балачки, наведіть вказівник миші на піктограму системного лотка Kopete і виберіть пункт ваш_JID -> Приєднатись до групової балачки..., де замість «ваш_JID» слід скористатися пунктом вашого ідентифікатора Jabber. У відповідь програма відкриє нове вікно, за допомогою якого ви зможете долучитися до кімнати групової балачки.


Групова балачка


Натисніть кнопку Запит, щоб переглянути список всіх кімнат балачок на вашому сервері Jabber. Виберіть одну з кімнат і натисніть клавішу Enter, щоб увійти до неї.

Крім того, ви можете вказати і створити власну кімнату балачки визначенням її назви у рядку Кімната. Після вибору або створення кімнати натисніть клавішу Enter або кнопку Приєднатись, щоб приєднатися до цієї кімнати.

Після створення вами кімнати балачки у вашому вікні Kopete з’явиться нове поле з JID [email protected]. З цим пунктом можна поводитися як зі звичайним пунктом контакту, тобто для того, щоб розпочати балачку, достатньо клацнути лівою кнопкою миші на цьому пункті JID тощо.

Після реалізації цих настанови ви маєте налаштовану клієнтську програму Jabber і теоретично можете спілкуватися з вашими контактами. Але щоб скористатися можливостями Kopete повністю, вам варто налаштувати програму згідно до ваших потреб. На наступній сторінці цього підручника можна знайти набір корисних порад з налаштування.This page was last edited on 5 December 2010, at 15:21. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.
-->