Kopete/Підтримка веб-камер

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Kopete/Webcam Support and the translation is 100% complete.
  Other languages:
  File:WebCam.png

  Попередження

  Можливо, частина настанов цієї сторінки застаріла. Якщо ви є користувачем Kopete, будь ласка, внесіть зміни до англійського варіанта цієї статті, або оприлюдніть ваші пропозиції за допомогою сторінки обговорення англійського варіанта цієї статті.


  Попередження

  Цю статтю слід деталізувати і спростити! Вона не дуже дружня для тих, хто нічого у комп’ютерах не розуміє.


  У цих настановах викладено основні кроки з налаштування використання вашої веб-камери у Kopete. Можливо, настанови не є повними, але вони будуть корисними для більшості користувачів.

  Підтримувані протоколи (Kopete 1.0.80)

  У Kopete передбачено підтримку багатьох протоколів. Список цих протоколів та перелік реалізованих можливостей можна знайти на сторінці огляду протоколів Kopete.


  Веб-камери і драйвери

  Перший крок: встановлення драйверів

  Зауваження

  Якщо ваша веб-камера вже працює у Linux, пропустіть цей крок.


  Перш за все, вам потрібно змусити працювати вашу веб-камеру у Linux. Для цього вам потрібно завантажити сумісний з Video4Linux драйвер.

  По перше, у ядрі вашої системи має бути задіяно підтримку video for linux (v4l). Якщо модулі цієї підтримки не було встановлено автоматично, вам слід встановити модулі v4l-compat, v4l-common і videodev.

  Нижче наведено декілька посилань на сторінки драйверів Linux до поширених веб-камер. Якщо ви маєте намір придбати веб-камеру, вам варто пошукати дані щодо сумісності веб-камери з Linux на цих сторінках.

  http://mxhaard.free.fr/spca5xx.html

  http://alpha.ovcam.org/ov511/

  http://members.chello.nl/~j.vreeken/se401/

  http://qce-ga.sourceforge.net/

  http://tuukkat.cabspace.com/quickcam/quickcam.html

  http://www.linux-usb.org/ibmcam/

  http://www.rastageeks.org/ov51x-jpeg/index.php/Main_Page

  http://www.saillard.org/linux/pwc/ (драйвер для USB-камер Phillips)

  Зберіть і встановіть драйвер (якщо це потрібно) відповідно до настанов, наведених на сайті, звідки ви взяли драйвер.

  Другий крок: використання веб-камери у Kopete

  Відкрийте діалогове вікно налаштування Kopete. Перейдіть до розділу пристроїв. Вашу веб-камеру має бути увімкнено, ви маєте побачити зображення з неї на сторінці пристроїв. Якщо у вас виникли проблеми з роботою драйверів, спробуйте додати вашого користувача до групи «video» за допомогою сторінки керування обліковими записами користувачів KUser, переконайтеся, що драйвер веб-камери завантажено і повторіть спробу.

  Третій крок: користування веб-камерою

  • Відкрийте вікно балачки Jabber або WLM з одним з ваших співрозмовників. Скористайтеся пунктом Надіслати зображення з веб-камери з меню Файл, щоб надіслати потік даних з вашої веб-камери вашому співрозмовнику. Попередній перегляд зображення можна буде побачити у новому діалоговому вікні.
  • Крім того, ви можете вибрати відповідний пункт у контекстному меню запису у списку контактів.

  Усування проблем

  Мою веб-камеру вироблено якоюсь невідомою компанією. Як знайти потрібний мені драйвер? Ймовірно, марку набору мікросхем веб-камери можна визначити за допомогою команди "lsusb", відданої від імені користувача root. Зауважте, що деякі невідомі або дуже дешеві веб-камери можуть взагалі не працювати у Linux, хоча кількість наборів мікросхем, які підтримуються драйвером spca5xx, продовжує неухильно зростати.

  Не можу отримати даних з веб-камер моїх співрозмовників. Що можна зробити? У підтримці веб-камер у MSN є вада: веб-камери не працюють, якщо використано NAT. Налаштуйте ваш маршрутизатор NAT так, щоб дані з порту веб-камер MSN було переспрямовано на порт вашого комп’ютера, на якому Kopete очікує отримати дані веб-камер (див. наступний пункт).

  Докладний список портів, які слід переспрямувати для MSN Microsoft надає наведені нижче дані на цій сторінці.

  Служба Порти TCP Порти UDP
  Вхідні голосові дані (від комп’ютера до комп’ютера) 6901 6901
  Голосові дані (від комп’ютера до телефону) - 6801, 6901, 2001-2120
  Передавання файлів (отримання файлів) 6891-6900 -

  Note

  Зауважте, що у рядку "Передавання файлів" відкрито 10 портів (порти від 6891 до 6900), отже ви зможете виконувати до 10 одночасних передавань файлів. Якщо ви відкриєте лише один з цих портів, передавати можна буде лише один файл одночасно.


  Я можу або отримувати дані, або передавати їх, але не те і інше одночасно. Порт 6891 відкрито для пакетів TCP/UDP. Вам варто переспрямувати і порт 6892 (udp і tcp), щоб зв’язок працював у обох напрямках.

  Як мені отримувати зображення з веб-камер за протоколом Yahoo!? Вам розташувати програму jasper так, щоб вона зберігалася у одному з каталогів змінної середовища PATH. Програма Jasper є частиною OpenSUSE з версії 10.1 (хоча і не є частиною типового набору пакунків).

  В Бубунті скористайтеся програмою для керування пакунками для встановлення пакунка бібліотек з назвою libjasper-runtime.

  Чи можна очікувати на реалізацію підтримки камер протоколу UVC (http://linux-uvc.berlios.de/)? Kopete показує лише зелений екран, коли я намагаюся скористатися такою камерою. Інше програмне забезпечення (Skype, aMSN) працює з цим драйвером доволі добре. Камера UVC (Logitech 9000 Pro) чудово працює у Kopete 0.12.7 (Ubuntu Hardy 8.04) без додаткових налаштувань.