Kubuntu/Software/Games/Steam

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kubuntu/Software/Games/Steam and the translation is 86% complete.
Outdated translations are marked like this.


Steam w Kubuntu

Obecnie istnieją trzy sposoby instalacji Steam.

Interfejs graficzny

Jeśli wolisz graficzny interfejs użytkownika, na początek musisz zainstalować Ubuntu Software Center, znaleźć w nim Steam i zainstalować go ("kup").

Instalacja Ubuntu Software Center

Musisz zalogować się do Launchpad, czyli tam, gdzie projekty oprogramowania Ubuntu są przechowywane. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je tam utworzyć.

Otrzymasz e-mail z gratulacjami za "zakup" Steam!

Instalacja ręczna

Możesz pobrać pakiet deb z http://store.steampowered.com/about/ dzięki swojej przeglądarce, a następnie wykonać poniższe instrukcje. Pliki pakietów związanych z Kubuntu mają przyrostek ".deb" z powodu bliskiego pokrewieństwa Kubuntu z dystrybucją Debian GNU/Linux. Indywidualne pliki ".deb" mogą być pobierane i instalowane. Humble Bundles, na przykład, rozpowszechniają deby. Wymagają one uprawnień administracyjnych.

How-to: kliknij lewym przyciskiem myszy na pliku ".deb" w celu rozpoczęcia procesu instalacji. Pojawi się monit o hasło, związany z potrzebą uprawnień administracyjnych.

Tryb tekstowy

W swojej Konsoli wpisz mkdir steam && cd steam && wget http://media.steampowered.com/client/installer/steam.deb

potem: sudo dpkg -i package_file.deb

używając dokładnie' tej samej nazwy pliku, który był pobierany powyżej.

Humble Bundles

Aby użyć graficznego interfejsu Humble Bundles musisz skorzystać z Ubuntu Software Center, jak na obrazku powyżej. Musisz także utworzyć konto w serwisie Launchpad. Ponadto po zapłaceniu za gry na stronie Humble Bundle i kliknieciu na link w e-mailu otrzymanym od Humble Bundle, musisz kliknąć przycisk "Zapłać" w Ubuntu Software Center. W każdym razie nie będziesz musiał płacić ponownie.

Jeśli napotkasz trudności, prosimy przesłać informacje o tym błędzie.

Jeśli wolisz pobrać plik deb, znajdziesz do niego link w e-mailu od Humble Bundle. Można go pobrać w swojej przeglądarce, lub za pomocą wget w konsoli jak ze Steam i następnie postępując zgodnie z instrukcją instalacji ręcznej.

Issues/workarounds

Steam does not close to tray

By default, Steam makes the Close button work like minimize button. You can force it to minimize to tray when the Close button is pressed by launching Steam with STEAM_FRAME_FORCE_CLOSE=1. This will be probably fixed in the near future (see issue 1025 on GitHub).

Powrót do strony głównej Kubuntu