Змінні середовища сеансу

This page is a translated version of the page Session Environment Variables and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎català • ‎dansk • ‎français • ‎українська

Встановлення змінних середовища сеансу

Встановити змінні середовища, які діятимуть протягом всього сеансу роботи доволі просто. Плазма виконає будь-які скрипти, назви файлів які зберігаються у $HOME/.config/plasma-workspace/env і назви файлів яких завершуються на .sh, а отже використовуватиме всі змінні середовища, встановлені у цих скриптах. Важливо, також експортувати всі визначенні змінні. Наприклад, у випадку визначення змінної PATH систему буде проінформовано про список каталогів, у яких слід шукати дані. Нехай нам потрібно додати до списку ще один каталог. Перевірити, чи є цей каталог у поточному списку можна за допомогою відкриття вікна Konsole і віддавання команди echo $PATH

Щоб додати каталог до вашої змінної PATH, просто створіть файл з назвою $HOME/.config/plasma-workspace/env/path.sh і вмістом, подібним до наведеного нижче:

export PATH=$HOME/local/bin:$PATH

Розгляньмо наш приклад докладніше. Команда export повідомляє системи, що визначається щось, що має бути збережено і використано для пошуку файлів. Далі ви маєте вказати повністю шлях до каталогу, який слід додати (у нашому прикладі $HOME/local/bin). Нарешті, вказано саму змінну $PATH, щоб вказати, що ви хочете додати до неї новий каталог, а не замінити список вже вказаних каталогів.

Часто цього достатньо. Але якщо ви продовжите вивчення системи, ймовірно, у вас вам захочеться мати те саме середовище під час користування консоллю або доступу до вашої системи за допомогою ssh, вам доведеться додати наприкінці вашого файла .bashrc щось таке:

source $HOME/.config/plasma-workspace/env/path.sh

Ви також можете ознайомитися зі способом обробки змінних середовища у KDE. Обробка виконується локальним файлом startkde, який типово зберігається у /usr/bin/startkde. Якщо вам хочеться переглянути код, зробити це можна за допомогою відповідної сторінки. Просто знайдіть у файлі місце, де згадуються environment variables.


This page was last edited on 14 June 2018, at 05:46. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.