Simon/Встановлення

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Simon/Installation and the translation is 100% complete.
Other languages:

Нижче наведено опис того, яким чином ви, як користувач, можете встановити і налаштувати Simon на вашому комп’ютері з метою керування ним за допомогою голосових команд. Настанови щодо подальших дій після встановлення наведено на сторінці підручника.

Розробникам варто ознайомитися зі сторінкою Налаштовування середовища для розробки.

Windows

 • Отримайте поточну версію Simon з нашої сторінки на Sourceforge. Переконайтеся, що вами отримати саме версію для Windows, — у назві відповідного файла має бути частина «win32», а суфіксом назви має бути «.exe».
 • Запустіть отриманий файл, щоб встановити Simon. Якщо під час встановлення ви не певні щодо деяких відповідей на питання програми-майстра, не змінюйте типових значень.

Додатково: встановлення HTK

Якщо ви бажаєте навчати програму вашій акустичній моделі або хочете скоригувати акустичну модель HTK, вам знадобиться HTK. Якщо ви не маєте намірів подібного роду, ви можете безпечно пропустити цей крок.

Для створення моделей мовлення у Simon використовується програмний комплекс Hidden Markov Model Toolkit (HTK). Цей програмний комплекс є безкоштовним, але умови його ліцензування не дають змогу розповсюджувати його разом з Simon.

 • Далі, будь ласка, зареєструйтеся на домашній сторінці HTK (реєстрація є безкоштовною). Невдовзі після введення параметрів вашого облікового запису ви маєте отримати повідомлення електронної пошти, у якому міститиметься ваш особистий пароль до HTK.
 • Звантажте HTK. Під час звантаження вам слід вказати ваше ім’я користувача та пароль до HTK.
 • Виконайте видобування HTK до підтеки виконуваних файлів встановленого вами пакунка Simon. Типовим шляхом до такої теки є C:\Program Files\Simon 0.3\bin. Виконувані файли з архіву (HHEd.exe, HDMan.exe тощо) має бути збережено безпосередньо до цієї теки (тобто шлях до них має виглядати так: C:\Program Files\Simon 0.3\bin\HDMan.exe), а не до якоїсь з підтек bin.

Linux

Існує декілька способів встановлення Simon у linux. Якщо у вашому дистрибутиві передбачено відповідні пакунки, будь ласка, встановіть Simon за допомогою звичайної програми для керування пакунками. Іноді можуть знадобитися додаткові заходи після встановлення зі сховища пакунків:

 • У Linux Mint встановлення працює як слід (перевірено на версії 17.1, Mate), але програмі не вдається встановити зв’язок із simond через неможливість доступу до бази даних. Уможливити зв’язок можна встановленням пакунка libqt4-sql-lite.
sudo apt-get install libqt4-sql-sqlite

Настанови щодо встановлення з початкових кодів можна знайти на сторінці налаштовування середовища для розробки.

Додатково: встановлення HTK

Якщо вам потрібно навчити програму вашій акустичній моделі або скоригувати акустичні моделі HTK, вам також знадобиться HTK. Якщо ви не маєте намірів подібного роду, ви можете просто пропустити цей крок.

Для створення моделей мовлення у Simon використовується програмне забезпечення з назвою Hidden Markov Model Toolkit (HTK). Це програмне забезпечення є безкоштовним, але умови його ліцензування не дозволяють нам поширювати його разом з Simon.

Для користувачів Linux HTK поширюється лише у форматі початкових кодів, що означає, що ви можете зібрати HTK власноруч. Втім, це доволі просто.

Перш ніж збирати і встановлювати HTK, слід встановити залежності. Будь ласка, встановіть такі пакунки:

 • пакунки для розробки для ALSA
 • пакунки для розроби для X11
 • систему збирання з компілятором і компонувальником (може називатися "build-essential" або мати подібну назву)

Системи, засновані на Debian:

sudo apt-get install build-essential libx11-dev libasound2-dev
 • Будь ласка, зареєструйтеся на домашній сторінці HTK (реєстрація є безкоштовною). Невдовзі після визначення вами параметрів вашого облікового запису ви маєте отримати повідомлення електронної пошти з вашим особистим паролем до HTK.
 • Звантажте найновішу версію початкового коду HTK (HTK-<версія>.tar.gz). Вас попросять вказати ваше ім’я користувача і пароль до HTK.
 • Щоб розпакувати, налаштувати, зібрати і встановити отриманий вами архів, віддайте такі команди у терміналі:
cd <шлях_до_файла>
tar xvf HTK-<версія>.tar.gz
cd htk/

Лише 64-бітові системи!

Вилучіть всі згадки -m32 з configure.ac і віддайте команду autoconf для повторного збирання файла configure. Після цього ще раз запустіть ./configure!
./configure
 make
 sudo make install

Mac OS X

Якщо ви хочете скористатися Simon у Mac OS X, вам доведеться зібрати програму з початкових кодів. Таке збирання потребує певного досвіду у користуванні системою.

Настанови щодо збирання з початкових кодів наведено на сторінці Налаштовування середовища для розробки.