Швидкодія графічної підсистеми/Зовнішні звукові картки

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Sound Problems/External Sound Cards and the translation is 100% complete.
Other languages:

Зовнішні звукові картки

Якщо ви регулярно працюєте з ноутбуком і вам потрібен звук високої якості, ви можете скористатися зовнішньою звуковою карткою для додавання набору якісних гучномовців акустичної системи. На цій сторінці наведено настанови щодо налаштування системи для належної роботи з такими зовнішніми звуковими картками.

Creative USB XFi 5.1 Pro

Попередження

Перейдіть на сторінку Системні параметри -> Мультимедіа -> Phonon -> Вкладка «Серверні програми» і встановіть основним сервером gstreamer. Іноді рекомендують встановити VLC, але у відповідного модуля на час написання цієї документації (березень 2010 року) були проблеми з надмірним споживанням процесорного часу.


Чи працює Phonon з вашою звуковою карткою?

На сторінці Системні параметри -> Мультимедіа -> Phonon має бути принаймні один запис для вбудованої звукової картки та, ймовірно, зовнішньої звукової картки.

Чи працюють гучномовці?

Перейдіть на вкладку Налаштування гучномовців, переконайтеся, що дані у розділі обладнання вказано належним чином, виберіть профіль зі спадного меню. У відповідь буде показано список гучномовців. Натисніть пункт кожного з них, щоб перевірити можливість відтворення на ньому звуку.

Проблеми?

Спробуйте скористатися такою командою:

pacmd list-cards

У відповідь має бути виведено приблизно такий текст:

Якщо повідомлень про помилки немає, а гучномовці не працюють належним чином, спробуйте віддати таку команду:

pacmd set-card-profile 2 output:analog-surround-51

Відповідний запис буде внесено безпосередньо до файла налаштувань PulseAudio. Ймовірно, вам доведеться перезавантажити систему або виконати такий набір команд:

pulseaudio -k
start-pulseaudio-x11
start-pulseaudio-kde

Передній центральний гучномовець та сабвуфер не працюють. Можливо, вам не вдасться змусити їх працювати, оскільки все залежить від даних, які надсилаються з ноутбука (можливо, надсилаються лише дані простого стерео). Якщо ви вважаєте, що надсилаються відповідні дані, і система здатна працювати з усіма гучномовцями, скопіюйте /etc/pulse/daemon.conf до ~/.pulse/daemon.conf і відкрийте цей файл для редагування. Знайдіть такий рядок:

enable-lfe-remixing

Зніміть з рядка позначку коментування і змініть значення з «no» на «yes». Якщо система здатна забезпечити виведення відповідних звукових даних, має увімкнутися сабвуфер. Крім того, ви можете встановити значення default-sample-rate 48000, що, як здається багатьом, має забезпечити якісніший звук. Знову ж таки, доведеться перезапустити сервер PulseAudio або перезавантажити систему.

Якщо маєте додаткові дані, будь ласка, додайте їх до англійської версії цієї сторінки.