Системні параметри/Прив’язка файлів

This page is a translated version of the page System Settings/File Associations and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Settings-file-associations uk.png
Внесення змін до обробки типів файлів або створення нових записів обробки.


Середовище та окремі програми обробляють файли на основі їхнього типу. Типи надають змогу відповідним чином обробляти файли. За допомогою цього діалогового вікна параметрів ви можете налаштувати обробку файлів певних типів. За його допомогою також можна визначити нові типи файлів або внести зміни до способів обробки відомих файлів.

Крім того, ви можете налаштувати обробку типу файлів у Dolphin за допомогою одного із 3 способів зміни прив'язки файлів.

Налаштування обробки відомих типів файлів

У лівій частині вікна розташовано поле для пошуку і список всіх відомих типів файлів, зібраних у декілька груп. Щоб знайти тип файлів, введіть частину назви типу файлів або шаблон назви файлів у поле для введення даних над списком.

Note-box-icon.png
Зауваження
Якщо ви шукаєте тип файлів за суфіксом назви файлів, ймовірно, вам доведеться вказати символ крапки вручну. Наприклад, щоб знайти тип файлів, назви яких закінчуються на «.c» (файли коду мовою програмування C), вкажіть *.c або просто .c, але не *c. У такому контексті символ зірочки («*») не працюватиме як шаблон заміни.


Ви також можете переглядати список типів файлів. Достатньо розкрити відповідну категорію і знайти у ній потрібний вам тип файлів. Деякі зі списків є доволі довгими.

Щоб внести зміни до запису типу файлів, знайдіть відповідний пункт у списку типів і клацніть на його назві. У відповідь праворуч буде показано дві вкладки з параметрами.

За допомогою вкладки Загальні ви можете змінити піктограму, пов’язану з типом файлів (натисніть кнопку піктограми у верхній лівій частині вкладки). За допомогою поля Шаблони назв файлів ви можете додавати або вилучати шаблони назв файлів типу, тобто визначати назви, які буде пов’язано з типом. Список Порядок пріоритету програм у нижній частині вкладки надає вам змогу визначити список, який буде показано у контекстному меню файлів відповідного типу. Типово буде використано програму, яка є першою у списку.

За допомогою пунктів вкладки Вбудовані можна визначити спосіб обробки файлів у Konqueror, коли цю програму використовують у режимі керування файлами.

Додавання нового типу файлів локально

Щоб додати до списку новий тип файлів, натисніть кнопку Додати... під списком файлів у лівій частині вікна. У відповідь буде відкрито діалогове вікно, у якому ви зможете вибрати групу зі спадного списку Група та ввести назву типу у поле Назва типу. Після цього для створення запису типу файлів достатньо буде натиснути кнопку Гаразд.

Note-box-icon.png
Зауваження
Можливо, вам доведеться гортати список до кінця групи, щоб знайти пункт вашого нового типу файлів.


Тепер до запису нового типу файлів можна вносити зміни так само, як ви це робиться з вже створеними типами файлів.

Створення запиту щодо реалізації нового типу файлів

Програмне забезпечення KDE визначає типи файлів за допомогою бази даних shared-mime-info, яка спільно використовується багатьма проектами з розробки програмного забезпечення. Якщо у вас виникне потреба у додаванні якогось нового типу файлів до цієї бази даних, скористайтеся настановами, викладеними тут.


This page was last edited on 23 September 2022, at 23:06. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.