Системні параметри/Запуск і вихід

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page System Settings/Startup and Shutdown and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.
Параметри, що стосуються запуску та завершення роботи вашого робочого середовища


Автозапуск

На цій сторінці наведено опис модуля програми Системні параметри, призначеного для налаштовування запуску KDE. Відкрити сторінку цього модуля можна запустивши програму Системні параметри і вибравши пункт Запуск і вихід > Автозапуск.

Тут ви можете вказати, які програми або скрипти слід запускати після входу користувача до стільниці Плазми. Ви, наприклад, можете додати програми, з якими ви працюєте під час кожного з сеансів, зокрема KAlarm або KTorrent.

Натискання кнопки Додати програму... відкриває звичайне діалогове вікно вибору файла, за допомогою якого ви зможете вибрати файл програми. Файл desktop для цієї програми буде створено у теці autostart. Після вибору програми буде відкрито діалогове вікно Властивості. Натисніть кнопку Гаразд, щоб завершити процедуру визначення. Змінити параметри програми можна пізніше: достатньо позначити пункт програми у списку і натиснути кнопку Властивості, щоб відкрити діалогове вікно знову.

Ви можете тимчасово призупинити автоматичний запуск програми, якщо знімете позначку з пункту програми у стовпчику Стан. Ви також можете вказати, що програму слід запускати лише у разі використання сеансу KDE. Щоб зробити це, натисніть кнопку Додатково і позначте відповідний пункт.

Якщо ви натиснете кнопку Додати скрипт..., програма запитає вас про шлях до скрипту. Вкажіть шлях у полі для введення тексту або натисніть кнопку , щоб відкрити діалогове вікно вибору файла. Якщо ви знімете позначку з пункту Створити символічне посилання, файл скрипту буде скопійовано до теки автозапуску. Якщо ж позначку не буде знято, програма просто створить у цій теці символічне посилання на скрипт. Ви можете скористатися кнопками Властивості та Додатково для визначення параметрів, подібних до параметрів програм.

Для скриптів передбачено додаткову можливість: у стовпчику Момент виконання можна буде скористатися спадним списком з трьома пунктами: Запуск, Вимикання та Запуск перед KDE. За допомогою цих пунктів можна визначити момент виконання скрипту: під час запуску (після запуску оболонки стільниці), під час виходу зі стільниці або під час запуску самої стільниці, відповідно. Зауважте, що для використання двох останніх варіантів назва файла скрипту має завершуватися суфіксом .sh.

Керування службами


Керування сеансами

Параметри, що впливають на відновлення сеансу

За допомогою сторінки керування сеансами ви можете визначити спосіб роботи KDE після вашого входу до системи:

  • Відновлювати попередній сеанс
  • Відновлювати збережений вручну сеанс
  • Запускати з порожнім сеансом

Інформація

Щоб зберегти сеанс вручну, вам слід спочатку вибрати варіант Відновлювати збережений вручну сеанс і натиснути кнопку Застосувати. Після цього, у відповідь на вибір пункту Меню KDE -> Вийти ви побачите новий пункт Зберегти сеанс.


Додаткові відомості