Підручники/Як відкрити консоль?

This page is a translated version of the page Tutorials/Open a console and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎català • ‎dansk • ‎français • ‎українська

Як відкрити консоль

У складі KDE SC є програма для роботи з терміналом — Konsole. Пункт меню цієї програми можна знайти у розділі Програми -> Система основного меню середовища. Якщо ви не встановлювали повного комплексу програм KDE, можна скористатися будь-якою програмою керування консоллю, наприклад xterm.

Навіщо?

У відповідь на ваші прохання про допомогу вам можуть порадити «відкрити консоль» або «відкрити термінал» (у обох випадках ваші дії будуть тими самими). Навіщо це робити? Гаразд, іноді все йде не так, як слід. Якщо ви користуєтеся для виконання певного завдання графічним інтерфейсом, причину негараздів буде приховано. Якщо ви відкриєте вікно термінала і спробуєте виконати тут саму дію з командного рядка, ви зможете отримати багато текстової інформації щодо роботи команди. Ці дані допоможуть вашим порадникам визначити джерело проблеми і шляхи її усування.

Як?

Існує декілька способів. Найпростіший з них залежить від встановленого вами дистрибутива. Ймовірно, що у меню графічного середовища вашого дистрибутива є пункт з піктограмою, на якій зображено чорний екранчик, ось такий: Utilities-terminal.png, або такий: Gnome-terminal.png. Натисніть цей пункт, щоб відкрити вікно консолі. Введіть команду, яку вас попросили ввести, і повідомте про результати її виконання.

Якщо піктограми немає, ви можете скористатися полем для пошуку програм у меню. Введіть до цього поля konsole. Таким чином можна запустити консоль KDE. Якщо цієї програми ви не знайдете, можливо, KDE ще не встановлено. Тоді введіть xterm, можливо, встановлено саме цю програму.

Якщо KDE встановлено, ви можете натиснути комбінацію клавіш Alt + F2. У відповідь буде відкрито невеличке віконце, у якому ви можете ввести назву програми — konsole.

Note-box-icon.png
Зауваження
Якщо ваш порадник просить вас відкрити консоль і виконати певну команду, введіть її саме тими літерами (великими чи малими), якими її було вказано у пораді. У Linux, на відміну від Windows, у командах враховується регістр літер. Тому випадково набрана велика літера замість малої може призвести до небажаних наслідків або непрацездатності команди.


З набуттям досвіду ви зможете користуватися терміналом частіше, оскільки виконати деякі дії у терміналі набагато простіше і швидше.


This page was last edited on 13 July 2019, at 15:27. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.