Jargon File/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with "!пейджер |Віджет для перемикання між віртуальними стільницями. |Пейджер")
(Created page with "!керування задачами |Віджет, який ви часто бачитимете на панелі стільниці. На віджеті керування з...")
Line 79: Line 79:
|[[Special:myLanguage/Glossary#Pager|Пейджер]]
|[[Special:myLanguage/Glossary#Pager|Пейджер]]
|-
|-
!task manager
!керування задачами
|A widget that you will often see in your desktops panel. It will contain a small button for each application you are currently running. You can use it to switch between those applications.
|Віджет, який ви часто бачитимете на панелі стільниці. На віджеті керування задачами буде показано невеличку кнопку для кожної з програм, які запущено. Ним можна скористатися для перемикання між вікнами цих програм.
|-
|-
!systray
!systray

Revision as of 12:58, 16 April 2012

Інформація

Вміст цієї сторінки постійно змінюється! Втратили надію знайти пояснення якоїсь фрази? Знайшли якесь пояснення, яке ви не можете зрозуміти? Будь ласка, залиште коментар на сторінці обговорення, пов’язаній з цією сторінкою, — просто натисніть другу піктограму у верхній лівій частині цієї сторінки і почніть нове обговорення.
Якщо у вас є краще пояснення одного з термінів на цій сторінці, будь ласка, не вагайтеся і внесіть зміни у пояснення.


Незнайомі терміни

Термін Пояснення Додаткові відомості
дистро, дистрибутив Збірка програмного забезпечення, що разом є повноцінною операційною системою зі стільничним середовищем і програмами. У автомобільних термінах, — це весь автомобіль, але без мотора Деякі з дистрибутивів Linux
компакт-диск/DVD з портативною системою Повноцінний дистрибутив на компакт-диску/DVD. Надає вам можливість спробувати дистрибутив без встановлення. Може бути запущено у Windows без встановлення будь-яких компонентів системи на жорсткий диск. Це безпечний, але повільний спосіб тестування системи. Деякі з компакт-дисків з портативними системами
сховище, репозиторій Збірка додаткового програмного забезпечення, яке можна отримати і встановити на вашому комп’ютері. Докладніше про них можна дізнатися зі сторінки вашого дистрибутива.
термінал командний рядок Linux . Якщо вам радять ввести якийсь текст, ввести його слід саме до термінала. Konsole
Програма для керування пакунками Програма для перегляду сховищ, додавання та вилучення програмного забезпечення. Майже у кожного дистрибутива є власна програма для керування пакунками. Ця програма є основним способом встановлення або вилучення програмного забезпечення. Встановлене таким чином програмне забезпечення автоматично оновлюватиметься найсвіжішими пакунками та пакунками з виправленнями вад. Деякі з програм для керування пакунками
root Адміністратор вашої системи. Навіть якщо ви є адміністратором вашої власної системи, вам не варто користуватися системою від імені root без особливої потреби. Зазвичай, якщо вам потрібно виконати якусь команду від імені користувача root, з’явиться вікно з проханням ввести пароль root, отже вам не потрібно перемикати користувача.

Root (корінь) також позначає основу файлової ієрархії, позначається /
консоль командний рядок Linux Konsole
оболонка командний рядок Linux Konsole
su - Команда оболонки для перемикання користувача, зазвичай, на користувача root. Використовується, якщо для виконання певної дії потрібні особливі права доступу. Перш ніж виконувати вашу команду, система попросить вас ввести пароль користувача (root). Зауваження: не забудьте віддати команду exit після того, як потрібну команду буде виконано. Це поверне оболонку у режим звичайного користувача.
sudo Команда, подібна до su, але вона надає права доступу root на одну команду. Цю команду слід вказати негайно після sudo. Система запитає у вас пароль root, потреби у команді exit немає.
шлях Повна специфікація назви файла, яка визначає його місце у файловій системі. Приклад: /home/myUser/Documents/Greetings.txt (абсолютний шлях) або Document/Greeting.txt (відносний шлях у домашньому каталозі).
вада будь-що, що заважає нормальній роботі програми або основного комплекту бібліотек. Звітування про вади
bko Скорочена назва сайта системи звітування щодо вад KDE. bugs.kde.org
користувач Обліковий запис користувача. У більшості систем Linux створено принаймні один обліковий запис звичайного користувача (вашого користувача) та адміністратора, користувача root.
сеанс Після входу до системи, сервера або відкриття вікна програми ви розпочинаєте сеанс, який триває, аж доки ви не вийдете або закриєте вікно програми.
вхід Дія з розпочинання сеансу у системі. Для її виконання зазвичай потрібно вказати ім’я користувача і пароль. До системи можуть увійти одразу декілька користувачів, хоча графічною оболонкою може користуватися лише один з них одночасно.
вихід Дія з завершення сеансу у системі. Після виходу система очікуватиме на наступний вхід до системи, а не завершуватиме роботу.
стільниця Робочий простір, який ви бачите після входу до системи. У стільниці типово передбачено панель з меню для запуску програм та іншими віджетами. Сам робочий простір також може містити різноманітні віджети.
простір дій Простори дій
пейджер Віджет для перемикання між віртуальними стільницями. Пейджер
керування задачами Віджет, який ви часто бачитимете на панелі стільниці. На віджеті керування задачами буде показано невеличку кнопку для кожної з програм, які запущено. Ним можна скористатися для перемикання між вікнами цих програм.
systray A widget that you will often see in your desktops panel. It contains icons for some system services such as the clipboard and the Device Notifier. System Tray
thumbnail A small (often icon sized) preview of the content a file
screenshot An image of what is on your screen at a particular time — sometimes required when you ask for help KSnapshot
window
tab
window decorations The edges around windows including the title line and its buttons, for example the close button.
theme A set of settings for the visual appearance of an application giving it a distinctive look and feel
panel A widget that holds other widgets. You can have one or more panels on your desktop. A panel is always placed along one of the edges of the screen. Panels
widget Widget
kio slave KIO
kpart KPart
bookmark
virtual terminal
virtual console
Virtual desktop Virtual Desktops
xko where x is some letter. Abbreviation for some KDE web site. Examples: fko = forums.kde.org, bko = bugs.kde.ord and so on.
Konvi short for Konversation, the IRC client Konversation
Nepomuk Nepomuk
Akonadi Akonadi
Strigi Strigi
KDE The community of contributors and users of KDE technologies What is KDE
KDE SC The periodic releases of the KDE frameworks and core utilities — the Software Collection
KDE Software Besides the KDE SC a number of other software projects are developed under the KDE umbrella and actively supported by the community
Plasma The KDE workspace and supporting technology. Plasma workspaces comes in several varieties, Plasma Desktop, Plasma Netbook and Plasma Active
Plasma Desktop The KDE workspace variety designed for traditional computers, ie. systems with traditional input devices such as keyboard and mouse and with large displays
Plasma Netbook The KDE workspace variety designed for devices with small screens such as notebooks
Plasma Active The KDE workspace variety designed for smartphones and similar compact devices
Planet Short for the planet.kde.org. The Planet aggregates blogs about all things KDE planet.kde.org
Dot Short for dot.kde.org. The Dot is the official news site for KDE dot.kde.org
Get Hot New Stuff Technology that allows applications to offer users the option to easily download and install plugins, artwork, scripts or similar additions using a unified interface Get Hot New Stuff
tar ball An archive format for distributing files. To use the files contained in a tar ball you need to unpack it (see Archive Management in Dolphin).
snapshot Latest development version of an application. Not as polished and well tested as the stable version.
sources Text files containing source code of some software. It has to be compiled and installed before it can be used.
build
Context menu A menu with items relevant for a particular object. Typically, it pops up when you right click the object.
meta key A special key used in combination with other keys. Often the Start is used for this.