Amarok/Manual/Playlist/DynamicPlaylists/cs: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with "Pro povolení dynamického seznamu skladeb, který jste vytvořil, jednoduše zaškrtněte políčko <menuchoice>Zapnuto</menuchoice> v horním levém rohu pole. Pro obnovení...")
(Created page with "Výchozí počet položek v seznamu skladeb je vašich 5 předtím přehrávaných skladeb plus 10 nadcházejících položek. Se skladbou, která se zrovna přehrává, to kd...")
Line 65: Line 65:
Pro povolení dynamického seznamu skladeb, který jste vytvořil, jednoduše zaškrtněte políčko <menuchoice>Zapnuto</menuchoice> v horním levém rohu pole. Pro obnovení celého seznamu skladeb, kdykoli se vám zamane, klepněte na <menuchoice>Zaplnit</menuchoice>, což je napravo od <menuchoice>Zapnuto</menuchoice>.
Pro povolení dynamického seznamu skladeb, který jste vytvořil, jednoduše zaškrtněte políčko <menuchoice>Zapnuto</menuchoice> v horním levém rohu pole. Pro obnovení celého seznamu skladeb, kdykoli se vám zamane, klepněte na <menuchoice>Zaplnit</menuchoice>, což je napravo od <menuchoice>Zapnuto</menuchoice>.


The default number of items in the playlist is your 5 previous plays plus 10 upcoming items. With the currently playing track, this makes 16 items in the playlist at any given time. The number of tracks can be changed right below the <menuchoice>On</menuchoice> checkbox.
Výchozí počet položek v seznamu skladeb je vašich 5 předtím přehrávaných skladeb plus 10 nadcházejících položek. Se skladbou, která se zrovna přehrává, to kdykoli dělá 16 položek v seznamu skladeb. Počet skladeb je možné změnit hned pod zaškrtávacím políčkem <menuchoice>Zapnuto</menuchoice>.


Dole je rozbalovací nabídka pro nahrání uložených seznamů skladeb, tlačítko pro ukládání seznamů skladeb {{Icon|document-save}} a tlačítko pro jejich mazání {{Icon|edit-delete}} button.
Dole je rozbalovací nabídka pro nahrání uložených seznamů skladeb, tlačítko pro ukládání seznamů skladeb {{Icon|document-save}} a tlačítko pro jejich mazání {{Icon|edit-delete}} button.

Revision as of 16:13, 1 September 2013

Other languages:

Dynamické seznamy skladeb

Některé přehrávače jsou navrženy tak, že nahrávají celou hudební sbírku do jednoho seznamu skladeb. Potom ji přehrávají v náhodném pořadí, nebo prohledanou/roztříděnou, a pak seřazenou. U větších sbírek není tento způsob správy seznamu skladeb účinný. Dynamické seznamy skladeb Amaroku jsou lepší cestou, jak prozkoumat vaši hudbu.

Na dynamické seznamy skladeb dosáhnete přes Seznamy skladeb -> Dynamické seznamy skladeb v poli s hudebními zdroji.

Jak dynamický seznam skladeb pracuje

Dynamický seznam skladeb je seznam, který roste s tím, jak posloucháte hudbu. Bude uchovávat určitý počet písní před nyní přehrávanou píseň a bude uklízet seznam skladeb odstraňováním starých písní. Písně, které budou přidány do přední části seznamu skladeb, jsou určeny nyní vybraným dynamickým seznamem skladeb.

Používání dynamického seznamu skladeb

Pro povolení dynamických seznamů skladeb, klepněte na tlačítko v poli s dynamickými seznamy skladeb. Nahoře pole se seznamem skladeb se zobrazí pruh oznamující, že je to povoleno. Vyberte, který dynamický seznam skladeb se má použít, v seznamu voleb, tím že na něj poklepáte. nyní vybraný dynamický seznam skladeb je proveden tučným řezem písma.

Můžete upravit počet v seznamu skladeb zobrazených písní přehrávaných před a po nyní hrající písni polí Předchozí skladba a Nadcházející skladba. Můžete zabránit tomu, aby se stejná skladba objevila v nynějším seznamu skladeb více než jednou pomocí tlačítka . Tlačítko Zaplnit znovu vám umožní vytvořit novou sadu skladeb. To lze použít společně s nastavením Nadcházející skladba na vytvoření pevných seznamů skladeb pro jejich vyvedení do souboru.

Vymezení dynamických seznamů skladeb

Každý dynamický seznam skladeb je postaven na upřednostňování. Upřednostňování určuje zvláštní omezení chování dynamického seznamu skladeb a nové položky, které se mají přidat do seznamu skladeb jsou vybírány náhodně ze seznamu všech písní, které odpovídají tomuto zkreslení výběru. Upřednostňování mohou být buď jednoduchá (např. upřednostňování při hledání) nebo skupiny jiných upřednostňování (např. upřednostňování porovnávající vše). Jsou zahrnuty některé příklady seznamů skladeb. Nový seznam skladeb určíte pomocí tlačítka .

Pro změnu seznamu skladeb buď použijte tlačítko , nebo na něj klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte přejmenování seznamu skladeb. Upřednostňování lze upravit týmž tlačítkem nebo klepnutím pravým tlačítkem myši a vybráním upravení upřednostňování. U upřednostňování, která mají podřízená upřednostňování, lze nové podřízené upřednostňování přidat klepnutím pravým tlačítkem myši a vybráním přidání nového upřednostňování.

Upřednostňování

Protože je možné stanovit více upřednostňování, Amarok může vrátit i prázdný seznam skladeb. To se stane, pokud jsou zadány nesplnitelné podmínky. Abyste se tomu vyhnul a abyste lépe porozuměl každému dostupnému upřednostňování, společně s tím, jaké volby jsou k němu potřeba, podívejte se, prosím, níže:

Hledat
Toto upřednostňování porovnává skladby nalezené zadaným vyhledávacím dotazem. Používá stejný vyhledávací řetězec, který je použit prohlížečem sbírky. Také můžete použít upřednostňování pomocí porovnání popisných značek pro porovnání značek stejným způsobem, jako to dělá editor pro hledání ve sbírce.
Náhodné
Toto upřednostňování porovnává všechny skladby zcela náhodně.
A
Toto skupinové upřednostňování porovnává skladby, které odpovídají všem podřízeným upřednostňováním.
Nebo
Toto skupinové upřednostňování porovnává skladby, které odpovídají jakýmkoli podřízeným upřednostňováním.
Část
Toto skupinové upřednostňování porovnává skladby z podřízených upřednostňováním ve vzájemném poměru. Upravovací okno pro toto upřednostňování má posuvníky pro každé podřízené upřednostňování pro úpravu vzájemných poměrů. Například, když jsou posuvníky pro nastavení vzájemných poměrů dvou podřízených upřednostňování nastaveny tak, aby se rovnaly, jedna polovina seznamu skladeb bude odpovídat jednomu upřednostňování a druhá polovina druhému.
Note: The dynamic playlist is internally working with more tracks than you can see, so after clicking "Repopulate" the list might not contain a 50:50 distribution of songs. However as you continue listening to music you will see that in the end it actually matches.
If Else
This group bias matches tracks from the first sub bias unless there are no matching tracks found, in which case it matches tracks from the second sub-bias. See the example Album Play playlist for an example of this in use.
Match Meta Tag
This bias matches tracks which meet certain conditions on a tag. The selection interface is the same as the search filter editor in the collection browser. Select a tag type from the drop-down and fill in the constraint. (Hint: You can use a number of these in an And bias.)
Album Play
This bias matches tracks related to the previous item in the playlist by album. You can select the details of the bias from the drop-down menu. For example, Track directly follows previous track in album is used in the example Album Play playlist to ensure full albums are played in order.
Quiz Play
This bias matches tracks for which the first character of a given tag (title, artist or album) is the same as the last character of the same tag for the previous tag. For example, with artist selected, you could have the following series: Led Zeppelin -> Nine Inch Nails -> Santana, etc.
EchoNest similar artist
This bias matches tracks which are similar according to EchoNest, either to the previous track or to any track in the playlist. This allows you to play a set of consistent tracks simply by adding a single track to the playlist and turning on the dynamic playlist, rather than defining all the match rules yourself.
Last.fm similar
This bias performs the same function as the EchoNest bias, but uses Last.fm to determine similarity. You can also choose similarity to the previous track or to the previous artist.
Last.fm weekly top artist
This bias matches tracks which are on the weekly charts from Last.fm for a given time period.

Dynamický seznam skladeb v používání

Používání dynamického seznamu skladeb

Pro povolení dynamického seznamu skladeb, který jste vytvořil, jednoduše zaškrtněte políčko Zapnuto v horním levém rohu pole. Pro obnovení celého seznamu skladeb, kdykoli se vám zamane, klepněte na Zaplnit, což je napravo od Zapnuto.

Výchozí počet položek v seznamu skladeb je vašich 5 předtím přehrávaných skladeb plus 10 nadcházejících položek. Se skladbou, která se zrovna přehrává, to kdykoli dělá 16 položek v seznamu skladeb. Počet skladeb je možné změnit hned pod zaškrtávacím políčkem Zapnuto.

Dole je rozbalovací nabídka pro nahrání uložených seznamů skladeb, tlačítko pro ukládání seznamů skladeb a tlačítko pro jejich mazání button.

Dynamický seznam skladeb v používání