Phonon

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 16:44, 7 September 2020 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "{{MultiBreadCrumbs/uk|1=Phonon}}")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Домівка » Програми » Звук і відео » Phonon

Phonon — мультимедійна оболонка роботи зі звуком, яка працює на багатьох програмних платформах та яку спрямовано на розробників програмного забезпечення. Phonon надає у розпорядження кінцевого користувача декілька цікавих можливостей.

Можливості

 • Централізоване керування інструментами відтворення звуку і відео: налаштування обладнання та мультимедійних оболонок можна здійснити за допомогою окремого централізованого діалогового вікна.
 • Компонування, яке продиктоване призначенням: замість вимоги щодо вибору спеціальних каналів виведення звукових даних для окремих програм у програмах, сумісних з Phonon слід описувати тип звукових даних, які буде виведено (сповіщення, музика, відео, спілкування). Вибір потоку виведення буде вибрано згідно до категорії звукових даних.
 • Автоматичний вибір пристроїв: використання портативних звукових пристроїв, що з’єднуються з комп’ютером за протоколами USB чи Bluetooth, спроститься, якщо ви користуватиметеся Phonon. Phonon обробляє дані і сигнали від Solid, підсистеми роботи з обладнанням KDE, і автоматично використовує з’єднані пристрої.

Налаштовування

Phonon можна налаштувати за допомогою модуля налаштовування Phonon, доступ до якого можна отримати за допомогою розділу «Мультимедіа» програми «Системні параметри». Настанови щодо використання параметрів налаштовування можна отримати з підручника з Phonon.

Усування проблем

Немає звуку

Причин повної неможливості чути звук може бути декілька.

Некоректний початковий порядок пристроїв

Phonon намагається автоматично впорядкувати доступні пристрої виведення звукових даних на основі доступних даних та бази даних пристроїв, що є частиною пакунка з системою. На жаль, таке визначення працює не завжди, але ви можете допомогти його покращити, відповідні відомості наведено у розділі щодо участі у розробці.

У списку немає потрібних записів пристроїв

Причиною може бути те, що Solid або інші системні бібліотеки повідомляють про однакові назви різних пристроїв, отже Phonon не вдається показати ці пристрої у списку. Будь ласка, ознайомтеся з даними розділу щодо участі у розробці, щоб допомогти виправити цю помилку.

Не вдається отримати доступ до звукового пристрою

Якщо ваш обліковий запис користувача має недостатні права доступу до звукового пристрою, Phonon не зможе відтворювати звук. Будь ласка, зверніться до документації до вашого дистрибутива, щоб дізнатися як зробити так, щоб ваш обліковий запис було налаштовано відповідним чином. Якщо Pulseaudio не використовується, переконайтеся, що ваш користувач є учасником групи audio.

Звук відтворюється не на тому пристрої

Це питання пов’язано з розглянутим вище, Крім того, переконайтеся, що у списку на вкладці Пріоритет пристроїв модуля Обладнання -> Мультимедіа -> Phonon -> Налаштування звукової та відеосистеми Системних параметрів показано відповідний пристрій. Якщо звуковий пристрій є недоступним (наприклад, вимкнено USB-гарнітуру), Phonon намагатиметься відтворити звукові дані на пристрої, який буде наступним у списку.

Phonon спричиняє аварійне завершення програм або всього середовища

Будь ласка, спробуйте знайти повідомлення про подібну помилку на bugs.kde.org. Якщо подібного повідомлення знайти не вдасться, повідомте про нову ваду. Якщо ж повідомлення вже створено, але у вас є нові дані, будь ласка, додайте їх до вже створеного повідомлення про ваду.

У списку немає пристроїв з ~/.asoundrc або /etc/asound.conf

Переконайтеся, що встановлено підказку щодо назви вашого пристрою. Приклад повного запису пристрою з підказкою:

pcm.softvolPhonon {
   type softvol
   slave.pcm "default:CARD=0"
   control {
    name "Phonon"
    card 0
   }
   min_dB -51.0
   max_dB 0.0
   resolution 100
   hint {
    show on
    description "My Soundcard with extra Volume Control"
   }
}

Системні параметри завершують роботу у аварійному режимі після вибору Phonon

Ймовірною причиною є використання модуля обробки xine. Будь ласка, вилучіть файл ~/.xine/catalog.cache і повторіть спробу.

Допоміжні бібліотеки

Phonon для забезпечення функціональних можливостей використовує бібліотеки.

 • Phonon-GStreamer: GStreamer — мультимедійна бібліотека проекту GNOME. Phonon-GStreamer є рекомендованим модулем Kubuntu, розробка цього модуля все ще триває (можливо, отримати бажану якість звуку вам так і не вдасться).
 • Phonon-VLC: VLC — дуже популярний мультимедійний програвач. Прив’язка до цієї бібліотеки активно розвивається, їй приділили увагу багато з розробників VLC і Phonon.
 • Phonon-Xine: перша зі створених бібліотек Phonon, найстабільніша, працює найкраще.
 • Phonon-DS9: сервер систем Microsoft Windows, де використано можливості DirectShow 9.
 • Phonon-QT7: сервер систем Mac OS X, де використано QuickTime 7.
 • Phonon-MPlayer: сторонній сервер для Phonon, використовує для відтворення даних популярний програвач mplayer. Активну розробку припинено.
 • Phonon-NMM: сервер розробку якого припинено, не супроводжується ніким, розробку було розпочато Graphics Lab з Університету Землі Саар та Motama.

Як взяти участь у розробці

Існує декілька способів, у які ви, як користувач, можете допомогти.

 • Просування: розкажіть іншим про KDE і Phonon.
 • Оцінка: слова вдячності допоможуть розробникам боротися з складними вадами та іншими викликами. Надсилайте листи з подяками, повідомлення IRC, пиво, піцу, різні забавки та інші сувеніри розробникам!
 • Додавання даних щодо обладнання: звантажте скрипт soundcardinfo.sh і запустіть його. Виведені дані долучіть до повідомлення про ваду на bugs.kde.org. Ми зможемо додати дані щодо вашого обладнання до нашої бази даних звукових пристроїв.
 • Забезпечення якості: просто запустіть і користуйтеся Phonon. Повідомляйте про вади і негаразди у роботі розробникам.
 • Документування: ви можете розширити дані цієї сторінки та іншу документацію з Phonon. Ви витратите зовсім небагато часу, але ваша допомога буде суттєвою!