Amarok: Okno główne - Pasek narzędzi

This page is a translated version of the page Amarok/Manual/AmarokWindow/Toolbar and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎français • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎українська

Pasek Narzędzi

Wprowadzenie

Amarok2.8-ViewConfigMenu-pl.png

Pasek narzędzi pozwala na kontrolę nad obecnie odtwarzanym utworem. Możesz przełączać się między Głównym i Cienkim Paskiem narzędzi używając menu Widok w Pasku Menu. Pasek Menu może być ukryty - użyj Ctrl + M, aby go schować lub pokazać.

Pasek Narzędzi może być oddokowany i przesunięty, nawet, gdy reszta okna Amarok nie jest wyświetlana. Abu oddokować Pasek Narzędzi musisz się najpierw upewnić, czy pole Widok -> Zablokuj układ jest odznaczone. Możesz teraz złapać pasek za lewą krawędź i go przeciągnąć. Aby umieścić pasek w pierwotnym miejscu, po prostu przeciągnij go z powrotem dopóki układ jest wciąż odblokowany.

Główny Pasek Narzędzi

Amarok2.8-Toolbar big-pl.png

To jest główny Pasek Narzędzi. Po lewej są przyciski Icon-media-playback-start.png / Icon-media-playback-pause.png, a w środku na górze wyświetlany jest tytuł piosenki, album i wykonawca.

Poprzednia i następna ścieżka są pokazane po obu stronach tytułu. Kliknięcie na jednej z nich sprawi, że Amarok przejdzie bezpośrednio do niej.

Pasek Postępu z upłyniętym czasem po lewej i pozostałym czasem po prawej pokazuje obecną pozycję w utworze. Jeśli masz włączony Moodbar i pliki .mod dla swoich utworów, tu właśnie będzie wyświetlany. Więcej o Moodbarze później.

Za pomocą lekko przezroczystych przycisków Icon-emblem-favorite.png i Icon-flag-green.png obok tekstu możesz dodać teraz odtwarzany utwór do ulubionych na last.fm lub dodać znacznik pozycji.

Po prawej jest przycisk kontroli głośności. Niebieski okrąg dookoła przycisku pokazuje ci obecny poziom głośności. Dźwięk jest wyciszony na dole i zgłaśnia się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zmień głośność klikając na okręgu lub używając rolki myszy podczas gdy kursor znajduje się nad przyciskiem. Dźwięk może być również całkowicie wyciszony przez kliknięcie na ikonie głośnika w środku.

Wąski Pasek Narzędzi

Amarok2.8-toolbar slim-pl.png

Wąski Pasek Narzędzi ma taką samą funkcjonalność jak Główny Pasek Narzędzi, ale jest bardziej kompaktowy. Dodatkowo Wąski Pasek ma przycisk Icon-media-playback-stop.png, aby przerwać odtwarzanie tak, aby bieżący utwór rozpoczął się ponownie gdy jeszcze raz wciśniesz Icon-media-playback-start.png. Wszystkie przyciski dotyczące bieżącej ścieżki są po lewej, tylko kontrola głośności po prawej. Tutaj głośność jest kontrolowana poprzez kliknięcie na przycisku i przeciągnięciu suwaka albo użycie rolki myszy, gdy kursor znajduje się nad przyciskiem.This page was last edited on 2 June 2015, at 22:26. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.