Amarok/Підручник початкового рівня/Глосарій

  From KDE UserBase Wiki
  This page is a translated version of the page Amarok/QuickStartGuide/Glossary and the translation is 80% complete.
  Outdated translations are marked like this.

  Глосарій

  Послідовний перегляд

  Спосіб навігації ієрархічною структурою файлової системи. У Amarok відповідний елемент керування розташовано у верхній частині панелі джерел даних. За його допомогою можна стежити за глибиною поточної теки у ієрархії, що починається з теки «Домівка». Після переходу до певного місця файлової системи ви зможете бачити всі теки вищих рівнів. У Amarok позначки > між назвами теки позначають теки певного рівня, де можливі інші варіанти переходу. Дехто вважає, що послідовний перегляд є новітнім ефективним механізмом роботи з усією файловою системою вашого комп’ютера.

  Збірка

  Всі файли звукових даних, які зареєстровано у базі даних Amarok. Збірки можуть бути різного розміру та структури, залежно від того, які зовнішні пристрої зберігання даних (наприклад, звукові компакт-диски або портативні програвачі) з’єднано і змонтовано у вашій системі.

  Панель даних

  Центральна частина панелі джерела даних, за допомогою якої можна керувати списком музичних творів з вашої збірки. За допомогою списку даних ви можете змінювати впорядкування, а також перелік даних щодо музичних творів, які ви бажаєте бачити.

  Список відтворення

  Вибірка композицій з вашої збірки, яку ви підготували для відтворення. Списки відтворення деяких портативних музичних програвачів можуть відрізнятися від списків відтворення Amarok за форматом.

  Скрипт

  Додаток для розширення можливостей Amarok. Керувати скриптами можна за допомогою пункту меню Інструменти -> Керування скриптами до версії 2.4.1, з версії 2.4.1 — це Параметри -> Налаштувати Amarok -> Скрипти. За допомогою скриптів ви можете розширити перелік джерел даних слів пісень, інтернет-радіостанцій, джерел зображень обкладинок альбомів, записувати компакт-диски на основі списків відтворення тощо.

  Скроблінґ

  Скроблінґ — це спосіб обробки композицій, який полягає у тому, що під час відтворення композиції дані щодо назви та виконавця надсилаються на веб-сайт, наприклад, Last.fm, де відповідна інформація додається до вашого профілю.

  Потік, потокове відтворення

  Подібно до звичайних радіостанцій попереднього століття, інтернет-радіостанції надсилають «потоки» даних. Серед цих даних музичні дані, новини, коментарі та враження. Доступ до багатьох потоків можна отримати за допомогою Amarok. У додаванні потоків вам допоможуть або скрипти, зокрема Cool Streams, або меню програми, Список композицій -> Додати потік.

  Мітки

  Відомості щодо кожної з композицій, які ви слухаєте, зокрема назву альбому, назва композиції, композитора, виконавця, року запису тощо. Існує стандарт з назвою ID3, яким обмежується формат додавання відомостей на звукові компакт-диски. Ви можете змінювати мітки безпосередньо за допомогою Amarok, якщо маєте належні права доступу до відповідного файла.