Apper

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Apper and the translation is 100% complete.
Натисніть, щоб збільшити
Інструмент для керування вашими пакунками у графічному режимі

Можливості

  • Керує встановленням та вилученням пакунків
  • Керує оновленням пакунків
  • Може виконувати пошук пакунків за назвою, описом або назвою файла, що міститься у пакунку
  • Підтримує фільтрування
    • за встановленими або доступними пакунками
    • за пакунками для споживачів та розробників
  • Здатна розподіляти пакунки за групами

Встановлення пакунків

Якщо вам відома назва пакунка, ви можете просто ввести її до поля для пошуку — типово, програма виконує пошук за назвою пакунка.

Зауваження

Пошук доволі повільна дія, оскільки програмі доводиться виконувати опитування бази даних на вашому комп’ютері та на всіх сховищах пакунків. Під час пошуку виконання інших завдань значно сповільнюється.


Припустімо тепер, що вам потрібна підказка щодо пакунка, який вам потрібен для виконання певних завдань. Ви можете наказати програмі виконати пошук за описом. Якщо ви введете "flac" у поле для пошуку, а потім вкажете, що пошук слід виконувати за описом, програма покаже вам список всіх пакунків, які пов’язано з обробкою файлів flac. Поряд з пунктами встановлених пакунків ви побачите .

Головне вікно Apper з описом позначеного пакунка

Отже, у вас буде список файлів, що відповідають вашим критеріям пошуку. Наведіть вказівник миші на пункт у списку і клацніть лівою кнопкою миші. У відповідь програма відкриє панель з описом пакунка. Програма здатна показувати список файлів, що містяться у пакунку, список залежностей (пакунків, які має бути встановлено разом з цим пакунком) та список програм, які залежать від пакунка. Щоб переглянути всі ці дані, натисніть кнопку Докладніше...

Головне вікно Apper зі списком залежностей пакунка

Після натискання пункту пакунка, поряд з ним буде показано кнопку. Якщо пакунок ще не було встановлено, буде показано кнопку Встановити; її натискання позначить пакунок як такий, що його слід встановити. Якщо пакунок вже було встановлено, ви побачите кнопку Вилучити, яка позначить пакунок як такий, що підлягає вилученню.

Після визначення програми, яка вам потрібна, натисніть кнопку Встановити. Щоб встановити пакунок, натисніть кнопку Застосувати.

Оновлення пакунків

На головній сторінці Apper натисніть піктограму Оновлення, щоб відкрити сторінку зі списком пакунків, які Apper може оновити. Як і раніше, буде опитано сховища і вашу систему, отже побудова списку потребуватиме певного часу. Знову ж таки, залежності буде розв’язано після того, як ви підтвердите звантаження даних.

Параметри налаштовування

На головній сторінці Apper натисніть кнопку і виберіть пункт Параметри, щоб відкрити сторінку параметрів Apper.

Сторінка загальний параметрів

На сторінці Загальні параметри ви можете встановити частоту пошуку оновлень. Типово, оновлення відбуватимуться щодня, але, щоб забезпечити абсолютну безпеку, ви можете наказати програмі здійснювати перевірку щогодини. Якщо ж оновлення не є критично важливими для вашої роботи, ви можете наказати програмі здійснювати їх щотижнево або щомісячно.

За допомогою цієї ж сторінки ви можете наказати програмі встановлювати оновлення автоматично. Варто зробити так, щоб оновлення безпеки встановлювалися автоматично, а інші оновлення лише за вашого підтвердження.

Зауваження

На вкладці Джерела програм ви можете налаштувати сховища, які використовуватимуться Apper. Нам потрібно більше даних щодо цієї вкладки.


Сторінка джерел програмного забезпечення