Виконання типових завдань

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Common Tasks and the translation is 45% complete.
Outdated translations are marked like this.

Коли звичні завдання виконуються у незвичний спосіб

Якщо ви ніколи досі не мали справи з робочим простором Плазми, вам може здатися, що виконання багатьох завдань у ньому доволі незвичне. Деякі з типових понять докорінно переглянуто, інші потребують виконання дій у зовсім інший спосіб. Ми створили відеоуроки з виконання багатьох типових завдань у Плазмі, їх можна знайти на цій довідковій сторінці.

Як встановити додаткове програмне забезпечення KDE?

Спосіб встановлення програмного забезпечення на ваш комп’ютер, незалежно від того, у якому середовищі ви працюєте, KDE SC чи GNOME, залежить від способів керування програмним забезпеченням у вашому дистрибутиві. Докладніше про ці способи можна дізнатися з документації до вашого дистрибутива. На сторінці щодо встановлення програмного забезпечення KDE можна знайти додаткові пояснення.

Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?

Встановлення драйверів для роботи у мережі або відеообладнання є завданням, яке виконується інструментами дистрибутива. У різних дистрибутивах для керування драйверами використовуються різні інструменти. Будь ласка, зверніться до документації з дистрибутива, щоб дізнатися більше. Також непогано було б запитати у інших користувачів на одному з каналів обговорення.

Можливості з керування файлами

Dolphin є новою програмою для керування файлами, але ця програма виглядає і працює зі значними відмінностями, якщо порівнювати з її програмами-попередниками. Дізнайтеся про те, яку увімкнути попередній перегляд вмісту файлів, пришвидшити доступ до найвідвідуваніших тек і визначити перелік параметрів файлів, які ви бажаєте бачити. Про все це та про інші речі можна дізнатися з цього посібника з керування файлами.

Одночасне перейменування декількох файлів


Іноді виникає потреба у одночасному перейменуванні багатьох файлів і тек. Таке перейменування зазвичай називають «пакетним перейменуванням». Його у KDE можна виконати у декілька способів.


За допомогою Dolphin


У Dolphin передбачено можливість перейменування декількох файлів відповідно до їхніх номерів у списку, але ця можливість є доволі обмеженою і корисною лише за певних обставин. Одним з її застосувань може бути перейменування набору фотографій. Тут ви знайдете відповідні настанови.


За допомогою KRename


У KRename передбачено можливість перейменування багатьох файлів на основі різних критеріїв, пошук файлів з заміною назв, перейменування на сонові властивостей файла, метаданих mp3 і ogg та багато інших можливостей.


Пункт KRename можна знайти у меню Kickoff у розділі Інструменти. Можливою назвою цього пункту є Пакетне перейменування.


Користування портативними пристроями зберігання даних

Монтування пристрою

У більшості дистрибутивів за типових налаштувань портативні пристрої не монтуються автоматично без додаткового налаштування. Існує два основних способи монтування.

There are two main ways of accessing a drive that was just plugged in:

  • За допомогою системи сповіщення про пристрої: натисніть пункт пристрою, і у віджеті буде показано відповідні пункти дій, одним з яких буде пункт відкриття у програмі для керування файлами. Вибір відповідного пункту відкриє вікно програми для керування файлами зі списком файлів на пристрої.
  • Монтування у Dolphin: якщо ви вже відкрили вікно Dolphin, ви побачите пункт пристрою на панелі Місця. Натисніть цей пункт, і ви побачите вміст кореневої теки пристрою.
  • Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою Системні параметри -> Обладнання -> Портативні пристрої. Позначте пункт Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних.


Підказка

Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано вручну раніше», є безпечнішим варіантом, ніж варіант з монтуванням будь-яких портативних носіїв даних.Якщо ви виберете варіант з автоматичним монтуванням, не забудьте про те, що пристрій слід демонтувати (закрити), перш ніж від’єднувати його від комп’ютера. Таке демонтування є аналогом пункту «безпечне вилучення» у Windows. Демонтувати пристрій можна за допомогою кнопки аплету Сповіщення про пристрої. У Dolphin у контекстному меню пристрою (відкривається клацанням правою кнопкою миші) на правій панелі можна також знайти пункт «Безпечно вилучити».

Інформація

Звукові компакт-диски можна відтворювати без монтування. Просто скористайтеся вашою улюбленою програмою для відтворення компакт-дисків.


Висування порожнього лотка пристрою для читання компакт-дисків

Зазвичай для цього користуються кнопкою на самому пристрої. Якщо ж це неможливо, ви можете створити посилання на скрипт, який виконуватиме потрібну дію. Докладніше про це можна дізнатися з цієї сторінки обговорення

Довідкові матеріали з налаштування

Робочий простір

Інтернет

Сеанси