Виконання типових завдань

This page is a translated version of the page Common Tasks and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎română • ‎български • ‎русский • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎

Коли звичні завдання виконуються у незвичний спосіб

Якщо ви ніколи досі не мали справи з робочим простором Плазми, вам може здатися, що виконання багатьох завдань у ньому доволі незвичне. Деякі з типових понять докорінно переглянуто, інші потребують виконання дій у зовсім інший спосіб. Ми створили відеоуроки з виконання багатьох типових завдань у Плазмі, їх можна знайти на цій довідковій сторінці.

Як встановити додаткове програмне забезпечення KDE?

Спосіб встановлення програмного забезпечення на ваш комп’ютер, незалежно від того, у якому середовищі ви працюєте, KDE SC чи GNOME, залежить від способів керування програмним забезпеченням у вашому дистрибутиві. Докладніше про ці способи можна дізнатися з документації до вашого дистрибутива. На сторінці щодо встановлення програмного забезпечення KDE можна знайти додаткові пояснення.

Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?

Встановлення драйверів для роботи у мережі або відеообладнання є завданням, яке виконується інструментами дистрибутива. У різних дистрибутивах для керування драйверами використовуються різні інструменти. Будь ласка, зверніться до документації з дистрибутива, щоб дізнатися більше. Також непогано було б запитати у інших користувачів на одному з каналів обговорення.

Можливості з керування файлами

Dolphin є новою програмою для керування файлами, але ця програма виглядає і працює зі значними відмінностями, якщо порівнювати з її програмами-попередниками. Дізнайтеся про те, яку увімкнути попередній перегляд вмісту файлів, пришвидшити доступ до найвідвідуваніших тек і визначити перелік параметрів файлів, які ви бажаєте бачити. Про все це та про інші речі можна дізнатися з цього посібника з керування файлами.

Використання звичнішої програми для керування файлами

Основним завданням Konqueror є забезпечення перегляду сторінок інтернету, але програма може працювати і у режимі традиційної програми для керування файлами. Якщо ви надаєте перевагу саме цій програмі, відкрийте вікно Системних параметрів, перейдіть на вкладку Додатково і натисніть пункт Прив’язка файлів. У списку Відомі типи натисніть пункт типу inode/directory. На вкладці Загальні у правій частині вікна виберіть Konqueror у списку Порядок пріоритету програм і натискайте кнопку Пересунути вгору, аж доки пункт не опиниться на вершині списку. Натисніть кнопку Застосувати, щоб зберегти зміни.

Користування портативними пристроями зберігання даних

Монтування пристрою

Note-box-icon.png
Зауваження
Що означає термін «змонтувати» для пристрою? Це щось подібне до відкриття книги для читання. Так само, «демонтувати» означає закрити пристрій.


У більшості дистрибутивів за типових налаштувань портативні пристрої не монтуються автоматично без додаткового налаштування. Існує два основних способи монтування.

  • За допомогою системи сповіщення про пристрої: натисніть пункт пристрою, і у віджеті буде показано відповідні пункти дій, одним з яких буде пункт відкриття у програмі для керування файлами. Вибір відповідного пункту відкриє вікно програми для керування файлами зі списком файлів на пристрої.
  • Монтування у Dolphin: якщо ви вже відкрили вікно Dolphin, ви побачите пункт пристрою на панелі Місця. Натисніть цей пункт, і ви побачите вміст кореневої теки пристрою.
  • Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою Системні параметри -> Обладнання -> Портативні пристрої. Позначте пункт Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних.
Ktip.png
Підказка
Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано вручну раніше», є безпечнішим варіантом, ніж варіант з монтуванням будь-яких портативних носіїв даних.


Якщо ви виберете варіант з автоматичним монтуванням, не забудьте про те, що пристрій слід демонтувати (закрити), перш ніж від’єднувати його від комп’ютера. Таке демонтування є аналогом пункту «безпечне вилучення» у Windows. Демонтувати пристрій можна за допомогою кнопки Icon-media-eject.png аплету Сповіщення про пристрої. У Dolphin у контекстному меню пристрою (відкривається клацанням правою кнопкою миші) на правій панелі можна також знайти пункт «Безпечно вилучити».


Dialog-information.png
Інформація
Звукові компакт-диски можна відтворювати без монтування. Просто скористайтеся вашою улюбленою програмою для відтворення компакт-дисків.


Демонтування пристрою

Знову ж таки, існує два варіанти дій.

  • Скористатися піктограмою сповіщення про пристрої. Замість піктограми з’єднання, яку ви могли бачити раніше, буде показано піктограму зі стрілкою вгору, яку можна побачити на кнопках відеомагнітофонів та DVD-програвачів. За допомогою цієї кнопки можна безпечно вилучити пристрій з системи. Але після вилучення лоток пристрою не буде виштовхнуто. Вам слід зачекати, доки піктограма сповіщення не повернеться до початкового вигляду, оскільки у цей час виконується запис буферів, вам слід зачекати на завершення запису.
  • У вікні Dolphin знайдіть пункт пристрою на панелі Місця. Наведіть на нього вказівник миші і клацніть правою кнопкою миші. У контекстному меню буде показано пункт з піктограмою виштовхування. Знову ж таки, перед вийманням пристрою слід трохи зачекати.

Висування порожнього лотка пристрою для читання компакт-дисків

Зазвичай для цього користуються кнопкою на самому пристрої. Якщо ж це неможливо, ви можете створити посилання на скрипт, який виконуватиме потрібну дію. Докладніше про це можна дізнатися з цієї сторінки обговорення

Одночасне перейменування декількох файлів

Іноді виникає потреба у одночасному перейменуванні багатьох файлів і тек. Таке перейменування зазвичай називають «пакетним перейменуванням». Його у KDE можна виконати у декілька способів.

За допомогою Dolphin

У Dolphin передбачено можливість перейменування декількох файлів відповідно до їхніх номерів у списку, але ця можливість є доволі обмеженою і корисною лише за певних обставин. Одним з її застосувань може бути перейменування набору фотографій. Тут ви знайдете відповідні настанови.

За допомогою KRename

У KRename передбачено можливість перейменування багатьох файлів на основі різних критеріїв, пошук файлів з заміною назв, перейменування на сонові властивостей файла, метаданих mp3 і ogg та багато інших можливостей.

Пункт KRename можна знайти у меню Kickoff у розділі Інструменти. Можливою назвою цього пункту є Пакетне перейменування.

Довідкові матеріали з налаштування

Робочий простір

Повноцінне KDE на комп’ютерах з малим екраном (наприклад, нетбуках)

  • Інтерфейс Плазми для нетбуків спеціально створено для економії місця та автоматичного налаштування керування вікнами з метою надання максимально можливого простору для роботи програм.
  • На сторінці KWin наведено підказки щодо звуження обрамлення вікон, зменшення шрифтів та вимикання підказок у вікні KMail.

Інтернет

Сеанси


This page was last edited on 13 July 2019, at 12:21. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.