digiKam/Стіл з підсвічуванням

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/LightTable and the translation is 100% complete.
Other languages:

Просіювання фотографій за допомогою інструменту «Стіл з підсвічуванням» digiKam

Надіслано: 2 лютого 2011 року | Автор: Дмітрій Попов (Dmitri Popov)

Якщо у вашому рюкзаку цілі поклади карток пам’яті, вам не потрібно перейматися тим, скільки знімків ви зможете зробити до вичерпання місця на картці пам’яті вашого цифрового фотоапарата. Це означає, ви можете робити десятки знімків одного об’єкта, намагаючись підібрати потрібний кут, композицію та умови освітлення. Але значна кількість знімків робить складнішим процес вибору потрібного знімка з набору. На щастя, у digiKam передбачено простий, але ефективний інструмент, який може допомогти вам у порівнянні та аналізі набору фотографій: ви зможете бачити знімки поруч один з одним і вибирати з них найкращий. Називається цей чудовий інструмент Стіл з підсвічуванням, ви можете відкрити його вікно за допомогою пункту меню Інструменти -> Стіл з підсвічуванням головного вікна програми.

Авторські права належать Дмітрію Попову (Dmitri Popov).

У відповідь на вибір цього пункту меню буде відкрито додаткове вікно, куди ви зможете додати перетягуванням дві або декілька фотографій з панелі мініатюр digiKam. Крім того, ви можете просто позначити фотографії у альбомі і натиснути комбінацію клавіш Ctrl + L або скористатися пунктом меню Зображення -> Покласти на стіл з підсвічуванням, щоб додати позначені фотографії у нове вікно «Стола з підсвічуванням». Після відкриття вікна ви зможете додати у нього фотографії позначенням їх пунктів у вікні альбому з наступним вибором пункту меню Зображення -> Додати на стіл з підсвічуванням або натисканням комбінації клавіш Ctrl + Shift + L.

Користуватися столом з підсвічуванням доволі просто. Якщо на стіл було додано лише дві фотографії, їх буде показано поруч, що спростить огляд і порівняння. Якщо ви натиснете кнопку Синхронізувати, інструмент «Стіл з підсвічуванням» синхронізуватиме зображення на обох фотографіях. Якщо ви збільшите масштаб або перетягнете область перегляду на одній фотографії, ці дії буде автоматично виконано для іншої фотографії. Змінювати порядок фотографій на столі з підсвічуванням можна за допомогою кнопок Ліворуч і Праворуч. Якщо у вікні столу з підсвічуванням буде декілька фотографій, ви зможете переглядати їх парами за допомогою кнопки Парами.

Інші настанови можна знайти на сторінці Фотографія/uk, посилання на яку наведено нижче.