digiKam/Мініатюри

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam/Thumbnails and the translation is 100% complete.
Other languages:

Вмикання швидкого завантаження мініатюр у digiKam

Створено на основі допису у блозі Мохамеда Маліка (Mohamed Malik), 13 лютого 2011 року

Однією з речей, які дратували автора цього допису під час перших декількох днів користування digiKam, було повільне завантаження мініатюр, порівняно з Picasa, користувачем якої він був протягом тривалого часу. Швидкість завантаження мініатюр у Picasa є незрівнянно вищою за швидкість завантаження у інших програм для керування зображеннями. Причиною цього є те, що розробником цієї програми є Google, компанія з багатомільярдним бюджетом, на боці якої всі фінансові можливості. Щоб там не було, але digiKam також може завантажувати мініатюри доволі швидко, хоча і не так швидко, як це робить Picasa.

Одразу після встановлення digiKam створює дві бази даних: одну для зображень (у цій базі даних містяться дані щодо всіх зображень у вашій бібліотеці) та другу базу даних для мініатюр. Типово, мініатюри створюються одразу після того, як ви відкриєте у програмі якусь теку, але ви можете наказати програмі створити мініатюри наперед, для цього достатньо декількох клацань кнопками миші.

Після того, як ви виконаєте початкове налаштування digiKam, і програма відкриє кореневу теку вашої збірки, все буде дуже просто. Вам достатньо скористатися пунктом меню Інструменти і вибрати у меню пункт Заново створити всі мініатюри. У відповідь програма покаже діалогове вікно, у якому запропонує вам два варіанти дій.1. Виявити нові
Якщо ви виберете цей варіант, програма виконає пошук зображень, для яких у базі даних немає мініатюр, і створить ці мініатюри. Дію буде виконано доволі швидко.
2. Заново створити всі
Якщо буде вибрано цей варіант, програма повторно створить мініатюри для всіх зображень у вашій бібліотеці. Виконання цієї дії доволі повільне і витратне з огляду на час виконання.

Після виконання будь-якого з варіантів дій ви зможете переконатися у значному пришвидшенні завантаження мініатюр digiKam. Це може значно покращити ваші враження від роботи у digiKam.