Встановлення KDE neon

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Installing KDE neon and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.

Про KDE neon

KDE neon є набором сховищ, за допомогою якого поширюється KDE. Це також набір образів дисків, у яких містяться прості до встановлення версії Ubuntu із мінімальним набором програм і стільницю Плазми KDE, а також попередньо зібране сховище KDE neon вашого вибору.

Отримання neon

Сайт Neon розташовано за адресою neon.kde.org. Перейдіть на сторінку «Download KDE neon». Ви побачите список з чотирьох доступних образів: User, Testing, Unstable та Developer. Образи Docker не є рекомендованими для користувачів-початківців.

Варіант Unstable призначено для тих, хто не боїться вад і буквально не може дочекатися нових можливостей. Варіант Testing містить лише виправлення вад у найсвіжішому офіційному випуску KDE. Втім, виправлення вад іноді можуть спричинити інші проблеми. Звичайний варіант Developer призначено для розробників KDE — у ньому одразу буде встановлено бібліотеки для розробки.

Варіант User рекомендовано для звичайних користувачів та тих, кому ні до чого експерименти.

Встановлення

Щойно ви отримаєте образ, у вас буде два варіанти дій: записати образ на USB за допомогою засобу для запису образів KDE/ROSA або записати образ на DVD. Для записування образу на DVD скористайтеся вашою улюбленою програмою для запису DVD. Якщо у вас немає пристрою для читання оптичних носії або ви вважаєте роботу таких носіїв надто повільною, отримайте засіб для запису образів ROSA і запишіть образ системи на флешку USB. Далі, перезавантажте комп'ютер.

Інформація

Якщо вашою поточною системою є Windows 8 або новіша версія, знайдіть пункт «Розширений запуск» на стільниці, перейдіть до меню параметрів розширеного запуску. Виберіть «Використати пристрій», а потім виберіть носій, на який слід записати neon.


Після пари екранів завантаження вас зустріне стільниця Плазми KDE neon. Натисніть «Install neon User» і зачекайте на появу вікна засобу встановлення. Виконайте поради засобу встановлення аж до налаштування дисків. На цій позиції ви зможете вибрати увесь диск або встановити систему паралельно до інших операційних систем. З використанням розширених налаштувань можна скористатися наявними домашніми теками і перезаписувати операційні системи; у майбутніх версіях neon перезапис операційних систем буде простішим.

Якщо у вас немає резервної копії ваших файлів у Windows і/або ви не певні у тому, що у всіх потрібних вам програм є еквіваленти у системах на основі Linux, встановіть систему паралельно до Windows. Якщо ж інші системи вам не потрібні, скористайтеся усім місцем на диску. Буде розпочато встановлення. Виберіть ваш частовий пояс та визначте дані запису користувача системи. Далі, зачекайте на завершення роботи засобу встановлення.

Якщо хочете, познайомтеся з KDE, доки не побачите повідомлення про завершення встановлення. Після цього перезавантажте комп'ютер натисканням піктограми у нижньому лівому куті екрана з вибором пункту Leave і натисканням пункту Reboot . Якщо не виникне ніяких проблем, ви маєте побачити меню із такими пунктами: «neon GNU/Linux», «Advanced options for neon GNU/Linux» та «System Setup». Якщо систему було встановлено паралельно із Windows, ви також маєте побачити пункт завантаження цієї операційної системи.

Після встановлення

Після встановлення, скористайтеся програмою для керування програмним забезпеченням, Discover, і знайдіть усі потрібні вам програми. Найімовірніше, вам знадобиться комплект офісних програм, програма для керування особистими фінансами та клієнт електронної пошти. Ми рекомендуємо встановити або LibreOffice (неофіційний варіант, але працює дуже добре з KDE), або Calligra (розроблено KDE) як офісний комплект. Як клієнт електронної пошти можна скористатися KMail і Thunderbird. Програмою для керування особистими фінансами можна вибрати Skrooge і KMyMoney, але можна скористатися і GNUCash.