Klipper

This page is a translated version of the page Klipper and the translation is 100% complete.
Klipper2.png   Klipper — ваш буфер обміну даними з додатковими можливостями.

Традиційно буфер обміну даними використовується для копіювання фрагмента тексту з метою вставлення його до іншої програми. Якщо ви скопіюєте наступний фрагмент, поточний фрагмент буде втрачено. Klipper є вирішенням цієї проблеми. Скопійований вами новий фрагмент залишиться основним для вставлення, але попередні фрагменти зберігатимуться у буфері. Ви зможете вибрати їх і вставити у довільному порядку. Ви можете навіть налаштувати кількість записів у буфері. Натисніть піктограму лотка або панелі і ви побачите список записів буфера, а також декілька пунктів можливих варіантів роботи програми. Давайте розглянемо параметри налаштування програми.

Note-box-icon.png
Зауваження
У Плазмі існує два різних буфера. Одним із них є кишеня, а іншим є буфер позначення. Буфер кишені заповнюється, коли ви натискаєте Ctrl + X або Ctrl + C і вставляється у відповідь на натискання Ctrl + V. Буфер позначення заповнюється, коли ви позначаєте якийсь фрагмент тексту, і вставляється, коли ви натискаєте середню кнопку миші. З урахуванням усього цього, важливо знати, що Klipper можна налаштувати на роботу із обома буферами.Klipper-conf uk.png
  На сторінці Загальне, ймовірно, найважливішим для вас є два пункти: слід запускати програму з порожнім буфером чи зберігати у буфері фрагменти з попереднього сеансу роботи, а також, чи слід синхронізувати вміст буфера обміну даними з позначеним мишею фрагментом.
Klipper-actions uk.png
  Якщо ви створюєте скрипти або працюєте над програмою, цей розділ для вас. Тут можна налаштувати дії на основі формальних виразів.
Klipper-shortcuts uk.png
  Тут ви можете налаштувати клавіатурні скорочення. У поточній версії додавання клавіатурних скорочень ще не передбачено.

Доступ до підручника можна отримати за допомогою кнопки Довідка у нижній частині діалогового вікна параметрів програми.

Настанови

Зовнішні посилання

Доступ до Klipper можна здійснювати з командного рядка за допомогою команди xclip . Щоб скопіювати буфер Ctrl+C/V, скористайтеся командою xclip -selection clipboard


This page was last edited on 28 December 2022, at 07:58. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.