Kopete/Jabber/Про XMPP Jabber

This page is a translated version of the page Kopete/Jabber/About Jabber XMPP and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎dansk • ‎español • ‎українська

XMPP або Jabber (насправді ці слова означають одне і те саме поняття) — назва відкритого, децентралізованого протоколу обміну даними мережею, який використовується для обміну миттєвими повідомленнями. Цей протокол розроблено для роботи у інфраструктурі сервер-клієнт з багатьма серверами у всій мережі Інтернет, де у кожного з користувачів є власний обліковий запис. Сервер зазвичай з’єднано з багатьма клієнтами з одного боку і іншими серверами XMPP у інтернеті з іншого. Давайте розглянемо невеличкий приклад, щоб пояснити методику роботи:

Ромео кохає Джульєтту і бажає з нею спілкуватися за допомогою мережі Jabber. Ромео може писати повідомлення у власній клієнтській програмі (яку з’єднано з montague.net) до своєї коханої, чию клієнтську програму з’єднано з сервером з назвою capulet.com.

Під час реєстрації облікового запису на сервері Ромео вибрав так званий JID (Jabber-ідентифікатор). Принципи роботи JID в основному схожі на адресу електронної пошти, його пов’язано з назвою сервера записом з використанням символу "@". Прикладом коректного JID для Ромео є [email protected].

Для спілкування з іншими користувачами мережі Ромео слід додати їхні JID до власного списку контактів. Ці користувачі можуть використовувати той самий сервер (наприклад, [email protected]) або інший сервер (наприклад, [email protected] і, звичайно ж, [email protected]).


Візуальне представлення мережі Jabber


Звичайно ж, Jabber/XMPP надає у розпорядження користувачів набагато більше служб (наприклад, шифрування повідомлень, спілкування за допомогою голосу та відео, групове спілкування), про які ми поговоримо у цьому підручнику пізніше.

Jabber/XMPP є основою роботи двох дуже великих мереж обміну повідомленнями: Google Talk та балачки facebook. Обліковими записами у цих системах можна скористатися як звичайними обліковими записами Jabber у Kopete. Докладніше про це ми поговоримо нижче, крім того, настанови з використання систем обміну повідомленнями можна знайти на самих сторінках цих систем обміну повідомленнями.

Наведені вище відомості надають нам змогу перейти до основної частини підручника: налаштування клієнтської програми jabber та використання чудових можливостей Kopete.This page was last edited on 2 December 2010, at 20:08. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.