Kubuntu/Додатково/Сховища

This page is a translated version of the page Kubuntu/Advanced/Repositories and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎polski • ‎Ελληνικά • ‎українська

Керування сховищами

Додавання сховища

Для додавання сховищ ви можете скористатися Muon Discover.

Настанови: Запустіть Muon Discover. Виберіть у вікні пункт «Джерела», «Налаштувати джерела програмного забезпечення». У відповідь на запит введіть ваш пароль адміністратора. Клацніть лівою кнопкою на вкладці «Інше програмне забезпечення». Натисніть кнопку Додати…. Введіть адресу сховища до поля для введення тексту. Слід використовувати належний формат, подібний до такого: code>deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-ppa/backports/ubuntu raring main Натисніть кнопку Гаразд, щоб додати сховище. Натисніть кнопку Закрити. У відповідь буде показано вікно запиту щодо оновлення списку пакунків. Після підтвердження Muon зможе виконувати пошук програмного забезпечення у новому сховищі.

Вмикання сховища

Для вмикання сховищ ви можете скористатися Muon Discover.

Настанови: Запустіть Muon Discover. Виберіть у вікні пункт «Джерела», «Налаштувати джерела програмного забезпечення». У відповідь на запит введіть ваш пароль адміністратора. Клацніть лівою кнопкою на вкладці «Інше програмне забезпечення». Позначте відповідний пункт на центральній панелі вікна, щоб увімкнути сховище. Клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Закрити». У відповідь буде показано вікно запиту щодо оновлення списку пакунків. Після підтвердження Muon зможе виконувати пошук програмного забезпечення у новому сховищі.

Вимикання сховища

Для вимикання сховищ ви можете скористатися Muon Discover.

Настанови: Запустіть Muon Discover. Виберіть у вікні пункт «Джерела», «Налаштувати джерела програмного забезпечення». У відповідь на запит введіть ваш пароль адміністратора. Клацніть лівою кнопкою на вкладці «Інше програмне забезпечення». Зніміть позначку з відповідного пункту на центральній панелі вікна, щоб вимкнути сховище. Клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Закрити». У відповідь буде показано вікно запиту щодо оновлення списку пакунків. Після підтвердження Muon забуде про вже недоступне програмне забезпечення.

Вилучення сховища

Для вилучення сховищ ви можете скористатися Muon Discover.

Настанови: Запустіть Muon Discover. У вікні програми виберіть пункт «Джерела», «Налаштувати джерела програмного забезпечення». У відповідь на запит введіть ваш пароль адміністратора. Клацніть лівою кнопкою на пункті наявного сховища на центральній панелі вікна. Клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Вилучити». Клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Закрити». У відповідь буде показано вікно запиту щодо оновлення списку пакунків. Після підтвердження Muon забуде про вже недоступне програмне забезпечення.

Керування особистими архівами пакунків (PPA)

Особисті архіви пакунків (PPA) надають змогу будь-кому у спільноті Ubuntu, хто погоджується із правилами Ubuntu, вивантажувати пакунки із початковим кодом Ubuntu для збирання і оприлюднення у форматі сховища apt за допомогою Launchpad. Використання програмного забезпечення з особистих архівів пакунків (PPA) Launchpad потребує встановлення ключа GnuPG (GPG), щоб ваша система могла перевіряти, чи було отримано пакунки з належного джерела і чи не змінила ці пакунки з моменту збирання стороння особа. GnuPG є інструментом GNU для безпечного обміну даними і зберігання даних.

Важливо: Вміст особистих архівів пакунків не перевіряється і не контролюється централізовано. Усі наслідки, які пов'язано із встановленням програмного забезпечення з цих архівів, покладаються на вас.

Додавання PPA

Для додавання PPA ви можете скористатися Muon Discover:

Настанови: Відкрийте сторінку огляду PPA Launchpad у вашому браузері. Знайдіть дані щодо розташування PPA у розділі «Adding this PPA to your system».

Запустіть Muon Discover. Виберіть у вікні пункт «Джерела», «Налаштувати джерела програмного забезпечення». У відповідь на запит введіть ваш пароль адміністратора. Клацніть лівою кнопкою на вкладці «Інше програмне забезпечення». Натисніть кнопку «Додати…». Вставте адресу зі сторінки огляду PPA до поля для введення тексту. Натисніть кнопку Гаразд, щоб додати сховище. Натисніть кнопку Закрити. У відповідь буде показано вікно запиту щодо оновлення списку пакунків. Після підтвердження Muon зможе виконувати пошук програмного забезпечення у новому сховищі.

У 9.10 Karmic Koala та новіших системах Kubuntu ви можете скористатися командним рядком для додавання PPA:

Настанови: Відвідайте сторінку огляду PPA Launchpad у вашому браузері. Знайдіть дані щодо розташування PPA у розділі «Adding this PPA to your system».

Відкрийте вікно термінала. Додайте PPA до вашої системи введенням цієї команди у вікно термінала, замінивши Місце на адресу, яку наведено на сторінці огляду PPA: sudo add-apt-repository Місце Оновіть покажчик пакунків введенням такої команди у вікні термінала: sudo apt-get update Після цього ви зможете встанолювати програмне забезпечення з PPA.

Вилучення PPA

Для вилучення PPA ви можете скористатися Muon Discover:

Настанови: Запустіть Muon Discover. Виберіть у вікні пункт «Джерела», «Налаштувати джерела програмного забезпечення». У відповідь на запит введіть ваш пароль адміністратора. Клацніть лівою кнопкою на вкладці «Інше програмне забезпечення». Клацніть лівою кнопкою миші на пункті назви сховища PPA на центральній панелі вікна, щоб вибрати сховище. Клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Закрити». У відповідь буде показано вікно запиту щодо оновлення списку пакунків. Після підтвердження Muon забуде про вже недоступне програмне забезпечення.

Зауваження: Якщо вам потрібно вилучити не лише сховище PPA, але і пакунки, які встановлено з цього PPA, а також повернутися до пакунків з офіційних сховищ Ubuntu, існує пакунок із програмою для виконання цього завдання: ppa-purge.

Настанови: У вікні Konsole введіть команду sudo apt-get install ppa-purge. Далі, команду sudo ppa-purge ppa:<назва-сховища>/<subdirectory>, вказавши відповіні назви PPA.

Якщо ж ви просто хочете вилучити PPA за допомогою командного рядка, скористайтеся такою командою: sudo add-apt-repository --remove ppa:якийсь_ppa/ppa

Повернутися до сторінки додаткових відомостей щодо Kubuntu


This page was last edited on 1 June 2019, at 16:48. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.