Kubuntu/Współpraca

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kubuntu/Contribute and the translation is 100% complete.


Wkład w rozwój

Społeczność Kubuntu składa się z indywidualnych osób i zespołów tworzących pakiety oprogramowania, testujących je, wyszukujących błędy i promujących Kubuntu szerszej publiczności. Całe oprogramowanie, prace graficzne i dokumentacja są tworzone, testowane, wykorzystywane i omawiane otwarcie przez ludzi na całym świecie, uczestniczących w społeczności Open Source tworzącej dzięki możliwościom Internetu. Zapraszamy do pomocy w kształtowaniu Kubuntu, aby lepiej sprostać twoim potrzebom.

Popularyzacja

Najlepszym sposobem, aby coś zwrócić społeczności Kubutnu, jest dzielenie się nim z innymi. Polecaj Kubuntu innym, pokaż im jak go pobrać i zainstalować oraz dyskutuj o możliwościach i walorach Open Source z innymi. W miarę jak nasza społeczność rośnie, staje się bardziej energiczna i pomocna.

Dawanie i otrzymywanie wsparcia

Zapewnienie wsparcia to niesamowity sposób, aby oddać coś do wspólnoty, ponieważ nie jest wymagane posiadanie zaawansowanych umiejętności i wiedzieć wszystko o Linuksie, lub Kubuntu. Będziesz faktycznie uczył się więcej, pomagając innym, co zwiększy twoją wiedzę i umiejętności. To może być bramą do uczenia się innych rzeczy, od oznaczania błędów do paczkowania, a może nawet do programowania. Ponadto jest to całkiem satysfakcjonujące naprawiając system osoby znajdującej się po drugiej stronie świata!

Możesz udzielić i otrzymać wsparcie na kanałach IRC, dzięki Liście dyskusyjnej użytkowników Kubuntu, albo za pomocą Kubuntu Forums, Ubuntu Forums i KDE Forums.

Subskrypcja

Aby rozpocząć korzystanie z list dyskusyjnych musisz się najpierw na nie zapisać. Subskrypcja pozwala wysyłać wiadomości bez czekania w kolejce autoryzacyjnej oraz pozwala na odbieranie wiadomości od innych, którzy są również zapisani na listę dyskusyjną.

Przed wysłaniem wiadomości sprawdź, czy temat nie był poruszany w przeszłości. Aby to zrobić należy skorzystać z Google, w celu przeszukania archiwum.

Użytkownicy Kubuntu

Twórcy Kubuntu

Dokumentacja Kubuntu

Kanały IRC Kubuntu

 #kubuntu            Oficjalny kanał wsparcia

Połączyć się z #kubuntu Można tutaj: #kubuntu

 #kubuntu-offtopic   Aby pogadać z kolegami na różne tematy
 #kubuntu-devel      To jest kanał, na którym przesiadują deweloperzy Kubuntu

Raportowanie błędów

Poprawne zgłaszanie błędów jest bardzo ważne dla poprawy jakości Kubuntu. Aby uzyskać informacje na temat zgłoszenia błędów i pisanie użytecznych raportów o błędach zobacz Raportowanie błędów.

Typowe wzory odpowiedzi jakie możesz otrzymać od deweloperów KDE, można zobaczyć na Bug Responses.

Zespoły lokalne

Jeśli chcesz spotkać innych użytkowników Kubuntu w swoim rejonie, zajrzyj do zespołów Local Ubuntu Community (w skrócie 'LoCo team'), aby się przyłączyć.

Tworzenie pakietów i rozwój

Informacje o tworzeniu pakietów oraz pomocy w tworzeniu Kubuntu.

Tłumaczenia

Kubuntu wita wszystkich tłumaczy z całego świata. Tłumaczenie Kubuntu pozwala używać go ludziom, którzy czuja się bardziej komfortowo korzystając z języka ojczystego. Potrzebne tłumaczenia można znaleźć tutaj Tłumaczenie Kubuntu.

Testowanie

Bycie testerem Kubuntu polega na uruchamianiu najnowszych wersji oprogramowania, testowania obrazów ISO, aby sprawdzić czy instalują się poprawnie oraz testowaniu pakietów, aby potwierdzić poprawienie w nich błędów. Jeśli chcesz pomóc testować Kubuntu zobacz Testowanie Kubuntu.

Członkostwo

Znalazłeś swoje miejsce w naszej społeczności? Zostań członkiem społeczności Ubuntu! Po prostu wejdź tutaj!

Powrót do strony głównej Kubuntu