Плазма/Поширені питання/4.4/Налаштування

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Plasma/FAQ/4.4/Configuration and the translation is 100% complete.
Other languages:

Стільниця

Як пересунути, обернути або змінити розміри аплету на стільниці?

Спочатку наведіть вказівник миші на аплет, над яким ви бажаєте виконати дію. У відповідь має з’явитися панель керування аплетом.

За допомогою панелі керування аплетом можна змінити розмір аплету, обернути його або пересунути аплет.

 • Щоб пересунути аплет: наведіть вказівник миші на панель керування, натисніть ліву кнопку миші і перетягніть аплет у потрібне місце, відпустіть кнопку миші.
 • Щоб обернути аплет: натисніть колову стрілку і перетягніть вказівник миші так, щоб аплет повернувся на потрібний вам кут
 • Щоб змінити розміри аплету: натисніть піктограму з прямокутником і перетягніть вказівник миші так, щоб розміри змінилися належним чином. Щоб під час зміни розмірів зберігалося співвідношення висоти і ширини аплету, утримуйте під час перетягування клавішу Ctrl.

Як вилучити віджет?

Якщо аплет перебуває на панелі, наведіть на нього вказівник миші, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт Вилучити.... Якщо аплет розташовано на стільниці, ви можете скористатися одним з таких варіантів дій:

 • Ви можете навести вказівник на аплет. Після натискання кнопки X на панелі керування аплетом аплет буде вилучено.
 • Ви можете скористатися діалоговим вікном Додати віджет: натисніть кнопку «мінус» поряд з назвою віджета, щоб вилучити його.

Як зафіксувати розташування віджета?

 • Спосіб 1: клацніть правою кнопкою миші на вільному місці стільниці і виберіть пункт Заблокувати віджети з контекстного меню. Якщо ви захочете скасувати цю дію, знову клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Розблокувати віджети. Тими самими пунктами можна скористатися у контекстному меню панелі.
 • Спосіб 2: виберіть пункт Заблокувати віджети у меню кнопки керування Плазмою (кнопка з жовтою краплею, яку типово розташовано у верхньому правому куті стільниці або праворуч на панелі).

Мої віджети приховано під вікнами. Як зробити так, щоб віджети стали видимими?

Ви можете вивести всі віджети на передній план за допомогою комбінації клавіш Ctrl + F12, яка переносить Панель керування Плазмою на передній план. Після завершення дій з віджетами ви можете або скористатися натисканням клавіші Esc, або пунктом Приховати панель приладів меню кнопки керування Плазмою.

Як перемкнутися між Kickoff і меню у традиційному форматі?

Наведіть вказівник миші на піктограму меню, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт Перемкнути меню на класичний стиль (у разі використання Kickoff) або Перемкнути меню на стиль Kickoff (у разі використання класичного меню). Крім того, ви можете додати меню будь-якого типу за допомогою діалогового вікна Додати віджети. Крім того, ви можете скористатися меню Lancelot.

Чи може бути на панелі приладів показано віджети, відмінні від показаних на стільниці?

Так. Щоб зробити це, скористайтеся сторінкою Системні параметри -> Стільниця -> Робочий простір -> Панель приладів, потім позначте пункт Показувати незалежний набір віджетів. Натисніть кнопку Гаразд, і набір віджетів на панелі приладів буде відмінним від віджетів на стільниці.

Сповіщення захаращують вікно. Як позбутися від сповіщень?

Ті, кому не подобаються сповіщення, можуть доволі просто вимкнути їх. Наведіть вказівник миші на піктограму сповіщень системного лотка (піктограму з написом «i»), клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Налаштувати віджет «Системний лоток». У вікні, що відкриється, ви зможете вимкнути сповіщення для програм або для завдань (зокрема перенесення файлів) зняттям позначки з відповідних пунктів.

Як перемкнути мій робочий простір у режим Плазми для субноутбуків?

Щоб увімкнути інтерфейс для субноутбуків, відкрийте сторінку Системні параметри -> Стільниця -> Робочий простір -> Формфактор -> Субноутбук.
Докладніше про інтерфейс можна дізнатися зі сторінки інтерфейсу для субноутбуків Плазми.

Робота з просторами дій

Як мені додати або вилучити простір дій?

 • Додавання простору дій: зменшіть список стільниць натисканням кнопки керування стільницею (жовта крапля у правому верхньому куті екрана) і вибором пункту Зменшити. Ви побачите панель інструментів під зображенням вашої поточної стільниці. Натисніть кнопку Додати простір дій, щоб створити нову стільницю.
 • Вилучення простору дій: зменшіть список стільниць натисканням кнопки керування стільницею (жовта крапля у правому верхньому куті екрана) і вибором пункту Зменшити. Натисніть кнопку з червоним хрестиком на панелі інструментів, щоб вилучити простір дій.

Підказка

Перш ніж вилучати простори дій, вам слід розблокувати віджети (Ctrl + L).


Як швидко перемкнутися між просторами дій?

Спосіб з масштабуванням інтерфейсу користувача є доволі повільним, отже краще скористатися Панеллю простору дій. Короткий опис тут пояснює цей спосіб докладно.

Як перемкнути віртуальні стільниці у режим просторів дій?

Перейдіть на сторінку Системні параметри -> Стільниця -> Віртуальні стільниці, потім позначте пункт Власні простори дій для кожної стільниці. Натисніть кнопку Гаразд, щоб зміни набули чинності.

Панель

Як додати аплети на панель?

 • Спосіб 1: відкрийте діалогове вікно Додати віджети за допомогою кнопки керування Плазмою (жовтка кнопка у верхньому правому куті екрана), а потім виберіть потрібний вам віджет і перетягніть кнопку безпосередньо (не клацайте двічі лівою кнопкою миші і не користуйтеся кнопкою Додати віджет) на панель.
 • Спосіб 2: перетягніть аплет зі стільниці на панель.
 • Спосіб 3: натисніть кнопку керування на панелі і виберіть пункт меню Додати віджети. Після вибору вами аплета його буде автоматично додано на панель.

Як пересунути аплети на панелі?

Щоб зробити це, відкрийте меню керування панеллю (натисканням кнопки з жовтою краплею або клацанням правою кнопкою миші з наступним вибором пункту Параметри панелі), наведіть вказівник миші на аплети. Форма вказівника зміниться на хрестик з чотирма стрілочками, — ви зможете перевпорядкувати аплети бажаним чином утримуванням натиснутою лівої кнопки миші з наступним пересуванням піктограми. Щоб заблокувати піктограму на її місці, клацніть правою кнопкою миші.

Як змінити висоту і ширину панелі?

Натисніть кнопку керування панеллю (маленьку піктограму з жовтою краплею, розташовану у правій частині панелі), щоб відкрити вікно налаштування панелі. Після натискання кнопки Край екрана ви зможете розташувати панель на будь-якому з країв екрана. Натисканням кнопки Висота з наступним перетягуванням краю ви можете збільшити або зменшити розмір панелі.

За допомогою стрілок на краях панелі можна змінити її розмір. Передбачено дві стрілки, які визначають «мінімальне» і «максимальне» значення. Максимальне значення визначає максимальну довжину панелі у разі додавання пунктів, а мінімальне значення визначає мінімальну довжину панелі. Якщо визначити різні значення, панель змінюватиме розміри залежно від вмісту панелі.

За допомогою пункту Додаткові параметри можна відкрити меню додаткових параметрів вирівнювання панелі і налаштування поведінки панелі.

Як зробити так, щоб панель автоматично ховалася?

Відкрийте меню керування панеллю, виберіть пункт Додаткові параметри, а потім позначте відповідний пункт.

Як вилучити панель?

Натисніть кнопку керування панеллю, виберіть пункт Додаткові параметри, виберіть пункт Вилучити віджет «Панель». Крім того, ви можете клацнути правою кнопкою миші на самій панелі, вибрати пункт Налаштувати віджет «Панель», а потім скористатися пунктом Вилучити віджет «Панель».

Довідка з загального налаштування панелі

На цій сторінці форуму наведено ілюстровані настанови щодо налаштування панелі.


Використання декількох екранів

Я користуюся двома дисплеями і звик (звикла) до того, що kicker працює з цими двома дисплеями. Чи можна зробити те саме з Плазмою?

Ні. Причиною є те, що панель на двох дисплеях дуже ускладнює роботу, особливо якщо на цих дисплеях використовується різна роздільна здатність. Результатом цієї додаткової складності є те, що ця можливість може бути у певних випадках непрацездатною, отже її ще не реалізовано.

Чи можна розташувати панель лише на одному з екранів?

Всі панелі Плазми працюють на одному екрані. Якщо ви хочете розташувати панелі на декількох екранах, ви можете додати панелі і перетягнути їх у потрібне вам місце за допомогою кнопки керування панеллю (кнопки з жовтою крапкою у розблокованому режимі Плазми).

У конфігураціях з декількома дисплеями масштабований інтерфейс працює на всіх екранах, а панель приладів — лише на одному. Чому так?

Різними є способи роботи цих елементів керування стільницею. У разі зменшення списку просторів дій користувач бажає бачити огляд просторів дій, отже зменшуються всі простори дій на всіх екранах. Якщо ж він користуєтеся панеллю приладів, він бажає отримати доступ до певного набору функціональних можливостей і, можливо, не бажає переривати роботу у інших просторах дій.

Робота за допомогою клавіатурних скорочень

Чи передбачено якісь клавіатурні скорочення для роботи у Плазмі?

Окрім миші, ви можете скористатися для керування декількома клавіатурними скороченнями. Комбінації клавіш має бути натиснуто послідовно, наприклад, Alt-D, + означає «натисніть Alt і D, відпустіть і натисніть +».

 • Заблокувати віджети: Alt-D, L
 • Зменшити: Alt-D, -
 • Збільшити: Alt-D, +
 • Наступний віджет: Alt-D, N
 • Попередній віджет: Alt-D, P
 • Додати простір дій: Alt-D, Alt-A
 • Наступний простір дій: Alt-D, →
 • Попередній простір дій: Alt-D, ←
 • Параметри віджета: Alt-D, S
 • Вилучити віджет: Alt-D, R
 • Запустити відповідну програму (якщо можливо): Alt-D, T
 • Додати віджет: Alt-D, A

Щоб змінити клавіатурні скорочення, натисніть кнопку керування Плазмою і виберіть пункт Налаштувати клавіатурні скорочення.

Як пов’язати клавіатурне скорочення з певним віджетом?

Просто відкрийте вікно параметрів віджета (піктограма з гайковим ключем на панелі керування віджетом), а потім натисніть пункт Клавіатурне скорочення. На сторінці, що відкриється, ви зможете вказати клавіатурне скорочення аплету. Зауважте, що якщо для віджета не визначено якогось використання клавіатурного скорочення, натискання вказаного клавіатурного скорочення лише переводитиме фокус на віджет.