Плазма/Поширені питання та відповіді на них/5.10

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Plasma/FAQ/5.10 and the translation is 100% complete.
Other languages:

Робочий простір Плазми є одним із основних продуктів KDE і одним із найбільш видимих користувачам. Оскільки інтерфейс користувача Плазми дещо відрізняється від традиційної стільниці, можливі проблеми із розумінням призначення Плазми та тим, як у Плазмі виконуються типові завдання.

У цьому документі зроблено спробу відповісти на найпоширеніші питання.

Інформація

Наведені тут відомості стосуються Плазми 5.10. Застарілі версії описано на
the сторінці KDE 4.4
the сторінці KDE 4.3,
theсторінці KDE 4.2,
the сторінці KDE 4.1
та сторінці KDE 4.0


Загальні питання

Яким є призначення Плазми?

Плазма є типовим робочим простором (інтерфейсом стільниці) у KDE. Частинами Плазми є програма для запуску інших програм (меню запуску), стільниця і панель стільниці (яку часто називають просто панеллю задач). Але Плазма — це не просто збірка цих чудових програм, Плазма є типовою оболонкою для створення комплексних інтерфейсів. Вона є достатньо гнучкою для мобільних пристроїв (телефонів та нетбуків), медіацентрів та стаціонарних комп’ютерів; підтримки таких можливостей традиційних стільниць, які ще важко уявити.

Як працює Плазма?

Основними компонентами Плазми є віджети. Віджети можуть виконувати широкий діапазон функцій, від показу вашої стільниці та відповідних шпалер, показу рівня заряду акумулятора вашого ноутбука до показу з’єднаних з комп’ютером пристроїв та показу панелі задач. На базовому рівні, віджети є невеличкими програмами, які працюють на стільниці. Крім того, віджети можна групувати у «контейнери», зокрема на панелях або навіть на самій стільниці.

Що таке «Перегляд тек»?

Типовий режим роботи стільниці у Плазмі 5.10. Перегляд тек є стільницею, на якій показано вміст вибраної теки. Натисніть пункт вмісту, щоб відкрити його. Наведіть вказівник на теку і натисніть на стрілку, яка вказує вгору, щоб побачити вміст теки на стільниці. Панель перегляду тек також може показувати лише файли, назви яких відповідають певному формальному виразу.

Що таке «віджет перегляду тек»?

Крім того, перегляд тек — віджет, який за поведінкою ідентичний стільниці перегляду тек, але має видиме тло і межі, подібно до інших віджетів.

Що таке KRunner?

KRunner — різнобічний маленький командний рядок, який можна активувати натисканням комбінації клавіш Alt + Пробіл або вибором пункту Виконати команду з контекстного меню стільниці. За його допомогою можна шукати програми, закладки, навіть сеанси на основі введених вами даних, показувати дані щодо роботи системи і навіть виконувати прості арифметичні обчислення. Ця програма може навіть замінити вам меню. Можливості KRunner можна розширити за допомогою додатків («засобів запуску»).

Для чого призначено кнопки налаштовування або «гамбургери»?

Те, що часто називають «гамбургером» — кнопка набору інструментів Плазми, логотип, який ви можете знайти на типовій стільниці, правій частині панелі (лівій частині панелі, якщо ви користуєтеся мовою із записом справа ліворуч). Натискання цієї кнопки надасть вам доступ до параметрів налаштування. Кнопку не буде показано, якщо віджети заблоковано.

Налаштовування

Який би з інтерфейсів ви не вибрали — проста лаконічна стільниця, інтерфейс Плазми для нетбуків або традиційний інтерфейс — багато корисної інформації можна знайти на цій сторінці налаштовування.

Глосарій

Див. сторінку глосарія.

Короткі настанови

Сторінка коротких відеонастанов допоможе вам зрозуміти принципи роботи Плазми.

Подяки

  • Усім авторам списку поширених питань та відповідей на них для KDE 4.4
  • Ivan Stanton, який працює над тим, щоб покращити документацію до KDE.