Перетворення даних цифрових негативів у формат DNG

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Raw to DNG and the translation is 100% complete.
Other languages:

Перетворення файлів цифрових негативів (RAW) на файли DNG за допомогою DNGConverter

Засновано на дописі у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), оприлюдненому 27 січня 2011 року

Частиною комплекту програм digiKam є чудова програма для пакетної обробки, за допомогою якої ви можете перетворювати файли цифрових негативів (RAW) на файли у форматі DNG. Звичайно ж, у вас могло виникнути питання щодо потреби у такому перетворенні. digiKam може без проблем працювати з даними цифрових негативів, навіщо цей додатковий крок у обробці фотографій?

Як вам мабуть відомо, RAW не є окремим форматом файлів, а лише загальним терміном, яким описують файли у багатьох форматах, специфікації яких контролюються окремими виробниками обладнання. Кожен з виробників фотоапаратів має власні формати цифрових негативів (RAW). Наприклад, фотоапарати Canon зберігають цифрові негативи у форматі CR2, а фотоапарати Nikon використовують формат даних NEF. Ці формати файлів є закритими, часто погано документованими, їх використання може бути обмежено патентними зобов’язаннями.

Специфікації формату Digital Negative (DNG) було створено Adobe Systems, Inc у 2004 році. Метою створення було уникнення описаних вище недоліків за допомогою відкритого, добре документованого формату зберігання файлів цифрових негативів. Якщо ви бажаєте дізнатися більше про формат DNG, ви можете знайти статті та сайти, присвячені DNG, у мережі.

Оскільки формат є відкритим і добре документованим, DNG — досить добрий формат для тривалого зберігання цифрових фотографій. Звичайно ж, CR2, NEF та інші формати цифрових негативів широко використовуються і добре підтримуються, отже навряд чи вони зникнуть найближчим часом. Але немає і ніяких причин для того, щоб ви зберігали ваші файли цифрових негативів у форматі DNG і убезпечили їх від можливих загроз. Носії для зберігання даних зараз доволі дешеві, а DNGConverter робить перетворення файлів цифрових негативів у формат DNG надзвичайно простим.


Користуватися DNGConverter надзвичайно просто. Запустіть програму, додайте файли цифрових негативів, вкажіть значення декількох параметрів і натисніть кнопку Перетворити. Щоб повністю убезпечити дані, позначте пункт Вбудувати початковий файл, цей пункт дозволить програмі вбудувати початковий файл цифрового негатива до остаточного файла DNG.