Підручники/Внесення змін до типових параметрів програм KDE

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Tutorials/Modify KDE Software Defaults and the translation is 100% complete.

Існує три основних випадки, коли у вас може виникнути потреба у зміні типових налаштувань для користувачів:

  • Ви системний адміністратор і маєте справу зі створенням десятків нових облікових записів щодня. Вам потрібно, щоб ці записи було налаштовано певним чином, відмінним від типового для стільниці Плазми KDE.
  • Ви системний адміністратор і бажаєте змінити параметри стільниці або усієї системи для всіх ваших користувачів. Вхід від імені кожного з користувачів з внесенням змін у Системних параметрах занадто марудна і довга справа для виконання такого завдання.
  • Ви є користувачем декількох комп’ютерів зі стільничними середовищами KDE, наприклад, комп’ютера на роботі, комп’ютера вдома та віртуальних систем для тестування. Ви часто змінюєте налаштування систем і бажаєте, щоб параметри системи завжди залишалися на всіх комп’ютерах однаковими.

У всіх описаних вище випадках слід вносити зміни до файлів параметрів у каталогах ~/.kde, ~/.kde4, /usr/local/share або /usr/share.

/etc/skel

Під час створення нового облікового запису користувача дані з каталогу /etc/skel копіюються до домашнього каталогу користувача. Якщо ви бажаєте змінити параметри для всіх майбутніх записів користувачів, вам слід внести зміни до файлів у каталозі /etc/skel.

Приклади

Щоб змінити типову програму для перегляду інтернету, скористайтеся програмою Системні параметри. Іноді може так статися, що ви не можете викликати програму kcmshell5, щоб відкрити вікно Системних параметрів. У такому разі вам допоможе наведений нижче скрипт. За його допомогою можна змінити типову програму для перегляду інтернету на Firefox:

#!/bin/bash
# Цей файл налаштовує комп’ютер згідно до побажань користувача tstaerk. Запустіть його після встановлення операційної системи.
# 1. Встановлюємо типовою програмою для перегляду інтернету firefox # 1.1. Для SUSE Linux, де параметри зберігаються у .kde4 замість .kde # Ключовим параметром, що визначає типову програму для перегляду інтернету є BrowserApplication. cd cd .kde/share/config # спочатку вилучаємо всі старі записи BrowserApplication sed -i 's/BrowserApplication\[\$e\]=.*//g' kdeglobals # додаємо BrowserApplication до розділу General, якщо розділ General існує sed -i 's/\[General\]/\[General\]\nBrowserApplication\[\$e\]=!firefox/g' kdeglobals # додаємо розділ General і ключ BrowerserApplication, якщо розділу General не існує grep "\[General\]" kdeglobals || echo -e "\n[General]\nBrowserApplication[\$e]=!firefox" >> kdeglobals