Plasma/Tasks/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with "*<menuchoice>Показувати підказки</menuchoice> — підказки є невеличкими мініатюрами вікна завадння.")
No edit summary
 
(17 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 24: Line 24:
{{Note_(uk)|1=Деякі програми не показують графічного інтерфейсу після запуску. Тому такі програми не матимуть пунктів на панелі '''Керування задачами'''. Замість такого пункту буде показано піктограму у [[Special:myLanguage/Plasma/SystemTray|системному лотку]].}}
{{Note_(uk)|1=Деякі програми не показують графічного інтерфейсу після запуску. Тому такі програми не матимуть пунктів на панелі '''Керування задачами'''. Замість такого пункту буде показано піктограму у [[Special:myLanguage/Plasma/SystemTray|системному лотку]].}}


== Налаштування ==
=== Налаштування ===


Щоб отримати доступ до вікна параметрів '''Менеджера задач''', клацніть правою кнопкою на панелі задач і виберіть пункт <menuchoice>Налаштувати віджет «Менджер задач»</menuchoice>. Якщо вам не вдається клацнути саме на панелі, а не на одному з пунктів задач, ви можете спочатку натиснути кнопку налаштування (жовта крапля праворуч на панелі), а потім вже викликати контекстне меню '''Менеджера задач'''.
Щоб отримати доступ до вікна параметрів '''Менеджера задач''', клацніть правою кнопкою на панелі задач і виберіть пункт <menuchoice>Налаштувати віджет «Менджер задач»</menuchoice>. Якщо вам не вдається клацнути саме на панелі, а не на одному з пунктів задач, ви можете спочатку натиснути кнопку налаштування (жовта крапля праворуч на панелі), а потім вже викликати контекстне меню '''Менеджера задач'''.
Line 35: Line 35:


;Групування і впорядкування:
;Групування і впорядкування:
:Групування може виконуватися за назвою програми, вручну або взагалі не відбуватися. Крім того, ви можете наказати системі виконувати групування, лише якщо панель задач буде заповнено. Так само, типовим впорядкуванням є <menuchoice>За алфавітом</menuchoice>, але ви можете також впорядковувати пункти <menuchoice>За стільницею</menuchoice>, <menuchoice>Вручну</menuchoice> або <menuchoice>Не впорядковувати</menuchoice>.
:Групування може виконуватися за назвою програми, вручну або взагалі не відбуватися. Крім того, ви можете наказати системі виконувати групування, лише якщо панель задач буде заповнено. У спадному списку '''Впорядкування''' ви можете вибрати <menuchoice>Не впорядковувати</menuchoice>, <menuchoice>Вручну</menuchoice> (типовий варіант), <menuchoice>За алфавітом</menuchoice>, <menuchoice>За стільницею</menuchoice> або <menuchoice>За простором дій</menuchoice>.


;Показувати тільки завдання з поточної стільниці:  
;Фільтри:
:Пункт у розділі '''Фільтри'''.
:Передбачено декілька пунктів, які уможливлюють показ не усіх завдань на панелі керування завданнями, а лише потрібних вам, тих, які визначено фільтром.


* Можна наказати <menuchoice>Показувати лише завдання з поточного екрана</menuchoice>
* Можна наказати <menuchoice>Показувати лише завдання з поточного екрана</menuchoice>
Line 50: Line 50:




;Показ підказок:
;Двома корисними пунктами у розділі <menuchoice>Вигляд</menuchoice> на сторінці <menuchoice>Загальне</menuchoice> є такі:
:Пункт у розділі '''Вигляд''' сторінки <menuchoice>Загальне</menuchoice>.


*<menuchoice>Показувати підказки</menuchoice> — підказки є невеличкими мініатюрами вікна завадння.
*<menuchoice>Показувати підказки</menuchoice> — підказки є невеличкими мініатюрами вікна завадння.


*<menuchoice>Mark applications that play audio</menuchoice>
*<menuchoice>Позначти програми, які відтворюють звук</menuchoice> — Програми, які відтворюють звук буде позначено невеличким символом гучномовця, який спрощуватиме визначення завдання, звідки надходить звук.
Applications that play audio are marked with a small loudspeaker symbol, which makes it easier to identify where audio played is coming from.


== Alternative Task Managers ==
== Альтернативні менеджери задач ==


[[File:task_manager_alternatives.png|thumb|512px|center|List of alternative task managers.]]
[[File:task_manager_alternatives.png|thumb|512px|center|Список альтернативних менеджерів задач.]]


You may exchange the standard task manager widget against two other options. To do so, click with the right mouse button on the task manager and choose <menuchoice>Show alternatives</menuchoice> from the context menu. One is the <menuchoice>Icons Only Task Manager</menuchoice> and the other one ist the <menuchoice>Window-List</menuchoice>. Let us look at both.
Ви можете замінити стандартний віджет менеджера задач на одну з двох альтернатив. Для цього клацніть правою кнопкою на смужці менеджера задач і виберіть у контекстному меню пункт <menuchoice>Показати альтернативи</menuchoice>. Однією з альтернатив є <menuchoice>Менеджер задач з лише піктограмами</menuchoice>, а іншою є <menuchoice>Список вікон</menuchoice>. Розгляньмо обидві альтернативи.


=== Icons only Task Manager ===
=== Менеджер задач «Лише піктограми» ===


[[File:task_manager_icons_only.png|thumb|512px|center|That's how the '''Icons only task manager''' looks like.]]
[[File:task_manager_icons_only.png|thumb|512px|center|Ось як виглядає '''Менеджер задач «Лише піктограми»'''.]]


The '''Icons Only Task Manager''' shows tasks only by their icon and not by icon and title of the window opened. This needs less space and there can be more tasks shown. This task manager has, by and large, the same configuration options as the standard task manager.
'''Менеджер задач «Лише піктограми»''' показує лише піктограми програм, а не піктограму із заголовком вікна. Розмір пунктів при цьому зменшується, і на панелі можна показати більше пунктів. Цей менеджер задач має майже ті самі параметри налаштовування, що і звичайний менеджер задач.


===  Windows List ===
===  Список вікон ===


[[File:task_manager_windows_list.png|thumb|512px|center|That's how the '''Windows List''' looks like.]]
[[File:task_manager_windows_list.png|thumb|512px|center|Ось як виглядає '''Список вікон'''.]]


With '''Windows List''' the task manager shrinks to only one icon to be displayed. Clicking on this icon opens the list of tasks. This widget has virtually no configuration options.
У режимі '''Список вікон''' менеджер задач стискається до однієї піктограми. Натискання цієї піктограми відкриває список задач. У цього віджета немає параметрів налаштування.




[[Category:Плазма/uk]]
[[Category:Плазма/uk]]
[[Category:Improve]]

Latest revision as of 14:20, 15 February 2021

Віджет керування задачами Плазми

Віджет керування задачами на панелі. Показано пункти трьох програм.

Віджет Керування задачами спрощує доступ до вікон запущених програм. Віджет розташовано у середній частині основної панелі середовища. Якщо вікно програми розташувалося за іншими вікнами або його було мінімізовано, ви можете перенести вікно на передній план для введення в нього даних наведенням вказівника миші на відповідний пункт віджета Керування задачами з наступним клацанням лівою кнопкою миші.

Віджет керування задачами

Керування задачами є віджетом, тобто ви можете розташувати його будь-де. Наприклад, ви можете додати нову панель у верхній частині екрана і розташувати на ній віджет Керування задачами або можете пересунути віджет на стільницю. Ви навіть можете використовувати декілька копій віджета у різних місцях сільниці.

Після відкриття будь-якого вікна програми на панель Керування задачами буде додано новий пункт з піктограмою програми та назвою вікна, яке було відкрито.

Якщо ви наведете вказівник миші на пункт активного вікна і клацнете лівою кнопкою миші, вікно буде мінімізовано. Якщо у списку ще залишилися немінімізовані вікна, активним стане найвище з вікон у списку. Якщо ви наведете вказівник миші на пункт мінімізованого вікна і клацнете лівою кнопкою миші, відповідне вікно буде показано над іншими вікнами, крім того, це вікно стане активним. Якщо ви наведете вказівник миші на пункт вікна, розташованого під іншими вікнами, і клацнете лівою кнопкою миші, відповідне вікно буде показано над іншими вікнами, крім того, це вікно стане активним.

Крім того, ви можете навести вказівник миші на пункт вікна і клацнути правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню пункту. За допомогою цього меню ви, наприклад, можете вказати віртуальні стільниці, на яких буде показано вікно, а також закрити вікно.

На панелі керування задачами показано багато вікон, зокрема групу з трьох вікон Dolphin.

Якщо відкрито багато вікон, ви можете згрупувати їх пункти. Після групування у правій частині пункту з’явиться невеличка стрілочка з кількістю вікон у групі. Натискання такого пункту призведе до показу списку пунктів окремих вікон. Кожним з пунктів такого списку можна скористатися у такий же спосіб, що і звичайним пунктом Керування задачами. За допомогою контекстного меню пункту ви зможете закрити одразу всі вікна у групі.

Крім того, вікна можна активувати утримуванням натиснутою клавіші Alt з одночасним натисканням клавіші Tab один або декілька разів. Таким чином, ви зможете переглянути всі вікна: показані і мінімізовані.

Зауваження

Деякі програми не показують графічного інтерфейсу після запуску. Тому такі програми не матимуть пунктів на панелі Керування задачами. Замість такого пункту буде показано піктограму у системному лотку.


Налаштування

Щоб отримати доступ до вікна параметрів Менеджера задач, клацніть правою кнопкою на панелі задач і виберіть пункт Налаштувати віджет «Менджер задач». Якщо вам не вдається клацнути саме на панелі, а не на одному з пунктів задач, ви можете спочатку натиснути кнопку налаштування (жовта крапля праворуч на панелі), а потім вже викликати контекстне меню Менеджера задач.

Діалогове вікно налаштування керування задачами — сторінка «Вигляд».
Вікно налаштування засобу керування задачами — сторінка «Поведінка».

За допомогою вікна налаштування ви можете змінити поведінку віджета. Зокрема буде корисним налаштувати такі параметри:

Групування і впорядкування
Групування може виконуватися за назвою програми, вручну або взагалі не відбуватися. Крім того, ви можете наказати системі виконувати групування, лише якщо панель задач буде заповнено. У спадному списку Впорядкування ви можете вибрати Не впорядковувати, Вручну (типовий варіант), За алфавітом, За стільницею або За простором дій.
Фільтри
Передбачено декілька пунктів, які уможливлюють показ не усіх завдань на панелі керування завданнями, а лише потрібних вам, тих, які визначено фільтром.
  • Можна наказати Показувати лише завдання з поточного екрана
  • Можна наказати Показувати лише завдання з поточної стільниці
  • Можна наказати Показувати тільки завдання з поточного простору дій
  • Можна наказати Показувати лише мінімізовані завдання


Показ завдань у декілька рядків
Якщо ви користуєтеся декількома програмами одразу, варто встановити значення Максимальна кількість рядків, а потім позначити пункт Завжди компонувати задачі у стовпчики із такою кількістю рядків.


Двома корисними пунктами у розділі Вигляд на сторінці Загальне є такі
  • Показувати підказки — підказки є невеличкими мініатюрами вікна завадння.
  • Позначти програми, які відтворюють звук — Програми, які відтворюють звук буде позначено невеличким символом гучномовця, який спрощуватиме визначення завдання, звідки надходить звук.

Альтернативні менеджери задач

Список альтернативних менеджерів задач.

Ви можете замінити стандартний віджет менеджера задач на одну з двох альтернатив. Для цього клацніть правою кнопкою на смужці менеджера задач і виберіть у контекстному меню пункт Показати альтернативи. Однією з альтернатив є Менеджер задач з лише піктограмами, а іншою є Список вікон. Розгляньмо обидві альтернативи.

Менеджер задач «Лише піктограми»

Ось як виглядає Менеджер задач «Лише піктограми».

Менеджер задач «Лише піктограми» показує лише піктограми програм, а не піктограму із заголовком вікна. Розмір пунктів при цьому зменшується, і на панелі можна показати більше пунктів. Цей менеджер задач має майже ті самі параметри налаштовування, що і звичайний менеджер задач.

Список вікон

Ось як виглядає Список вікон.

У режимі Список вікон менеджер задач стискається до однієї піктограми. Натискання цієї піктограми відкриває список задач. У цього віджета немає параметрів налаштування.