Common Tasks/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with '==Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?==')
(Updating to match new version of source page)
 
(61 intermediate revisions by 3 users not shown)
Line 1: Line 1:
<languages />
<languages />
__TOC__
==When common tasks feel strange==
If you are new to the Plasma Workspace it's likely that many common tasks will feel strange.  Some things are completely new concepts, and other things are just done differently. There are screencasts of how to perform many plasma tasks at [[Special:myLanguage/Plasma/FAQ/HowTo |this How-To page]].


<div class="mw-translate-fuzzy">
==Коли звичні завдання виконуються у незвичний спосіб==
Якщо ви ніколи досі не мали справи з робочим простором Плазми, вам може здатися, що виконання багатьох завдань у ньому доволі незвичне. Деякі з типових понять докорінно переглянуто, інші потребують виконання дій у зовсім інший спосіб. Ми створили відеоуроки з виконання багатьох типових завдань у Плазмі, їх можна знайти на [[Special:myLanguage/Plasma/HowTo/Index|цій довідковій сторінці]].
</div>
<span id="Installing_additional_software"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
==Як встановити додаткове програмне забезпечення KDE?==
==Як встановити додаткове програмне забезпечення KDE?==
</div>


Спосіб встановлення програмного забезпечення на ваш комп’ютер, незалежно від того, у якому середовищі ви працюєте, KDE SC чи GNOME, залежить від способів керування програмним забезпеченням у вашому дистрибутиві. Докладніше про ці способи можна дізнатися з документації до вашого дистрибутива.
<div class="mw-translate-fuzzy">
Спосіб встановлення програмного забезпечення на ваш комп’ютер, незалежно від того, у якому середовищі ви працюєте, KDE SC чи GNOME, залежить від способів керування програмним забезпеченням у вашому дистрибутиві. Докладніше про ці способи можна дізнатися з документації до вашого дистрибутива. На сторінці щодо [[special:myLanguage/Tutorials/Install_KDE_software|встановлення програмного забезпечення KDE]] можна знайти додаткові пояснення.
</div>


<span id="Installing_drivers_for_wifi/graphics/other_hardware"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
==Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?==
==Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?==
</div>
Встановлення драйверів для роботи у мережі або відеообладнання є завданням, яке виконується інструментами дистрибутива. У різних дистрибутивах для керування драйверами використовуються різні інструменти. Будь ласка, зверніться до документації з дистрибутива, щоб дізнатися більше. Також непогано було б запитати у інших користувачів  на [[Special:myLanguage/How_to_chat_with_other_KDE_users|одному з каналів обговорення]].
<span id="File_Management"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
==Можливості з керування файлами==
</div>
<div class="mw-translate-fuzzy">
'''[[Special:myLanguage/Dolphin|Dolphin]]''' є новою програмою для керування файлами, але ця програма виглядає і працює зі значними відмінностями, якщо порівнювати з її програмами-попередниками. Дізнайтеся про те, яку увімкнути попередній перегляд вмісту файлів, пришвидшити доступ до найвідвідуваніших тек і визначити перелік параметрів файлів, які ви бажаєте бачити. Про все це та про інші речі можна дізнатися з [[Special:myLanguage/Dolphin/File_Management|цього посібника з керування файлами]].
</div>
<span id="Renaming_Multiple_Files"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
==Одночасне перейменування декількох файлів==
</div>
Іноді виникає потреба у одночасному перейменуванні багатьох файлів і тек. Таке перейменування зазвичай називають «пакетним перейменуванням». Його у KDE можна виконати у декілька способів.
<span id="With_Dolphin"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
=== За допомогою Dolphin ===
</div>
У '''Dolphin''' передбачено можливість перейменування декількох файлів відповідно до їхніх номерів у списку, але ця можливість є доволі обмеженою і корисною лише за певних обставин. Одним з її застосувань може бути перейменування набору фотографій. [[Special:myLanguage/Dolphin/Batch_Rename|Тут]] ви знайдете відповідні настанови.
<span id="With_KRename"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
=== За допомогою KRename ===
</div>
У '''[[Special:myLanguage/KRename|KRename]]''' передбачено можливість перейменування багатьох файлів на основі різних критеріїв, пошук файлів з заміною назв, перейменування на сонові властивостей файла, метаданих mp3 і ogg та багато інших можливостей.


Installing hardware drivers for networking or video is a task that most distributions take care of. Different distributions use different tools for configuring hardware. Please consult with your distribution first for more information.


==File Management on Steroids==
<div class="mw-translate-fuzzy">
Пункт '''KRename''' можна знайти у меню '''Kickoff''' у розділі ''Інструменти''. Можливою назвою цього пункту є ''Пакетне перейменування''.
</div>


'''[[Special:myLanguage/Dolphin|Dolphin]]''' is your new file manager, but it looks and feels very different from older file managers.  Learn how to enable previews, give yourself quick access to the directories you use most, and choose how much detail you see about your files.  All this and more [[Special:myLanguage/Dolphin/File_Management|in this File Management tutorial]]


===Using a more traditional file manager===
<span id="Using_Removable_Drives"></span>
==Користування портативними пристроями зберігання даних==


[[Special:myLanguage/Konqueror|Konqueror]] is primarily a web interface, but it can also function as a traditional file manager.  If this is your preference, in  '''System Settings''', go to the <menuchoice>Advanced tab</menuchoice> and click on <menuchoice>File Associations</menuchoice>. In the list of ''Known Types'', go to the ''inode/directory'' type. In the <menuchoice>General</menuchoice> tab at the right side of the window, select
<span id="Mounting_the_drive"></span>
'''Konqueror''' in the ''Application Preference Order'' and click on the <menuchoice>Up</menuchoice> button until it is at the top. Click on <menuchoice>Apply</menuchoice> to save the changes.
===Монтування пристрою===


==Renaming Multiple Files==
<div class="mw-translate-fuzzy">
У більшості дистрибутивів за типових налаштувань портативні пристрої не монтуються автоматично без додаткового налаштування. Існує два основних способи монтування.
</div>


There are times when you need to rename a large number of files or folders at the same time. This is often referred to as "batch renaming," and can be accomplished a number of ways in KDE.
There are two main ways of accessing a drive that was just plugged in:


=== With Dolphin ===
<div class="mw-translate-fuzzy">
* За допомогою системи сповіщення про пристрої: натисніть пункт пристрою, і у віджеті буде показано відповідні пункти дій, одним з яких буде пункт відкриття у програмі для керування файлами. Вибір відповідного пункту відкриє вікно програми для керування файлами зі списком файлів на пристрої.
* Монтування у '''Dolphin''': якщо ви вже відкрили вікно '''Dolphin''', ви побачите пункт пристрою на панелі '''Місця'''. Натисніть цей пункт, і ви побачите вміст кореневої теки пристрою.
* Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою <menuchoice>Системні параметри ->  Обладнання -> Портативні пристрої</menuchoice>. Позначте пункт <menuchoice>Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних</menuchoice>.
</div>


'''Dolphin''' has a ability to rename multiple files by numbering them, though the functionality is currently limited and only useful in certain situations. One useful application would be renaming a set of photos.  [[Special:myLanguage/Dolphin/Batch_Rename|Here's how it's done]]
<div class="mw-translate-fuzzy">
{{Tip_(uk)|1=Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано вручну раніше», є безпечнішим варіантом, ніж варіант з монтуванням будь-яких портативних носіїв даних.}}
</div>


=== With KRename ===


'''[[Special:myLanguage/KRename|KRename]]''' has the ability to rename large numbers of files based on many different criteria, including search and replace, file properties, mp3 & ogg metadata, and many others.
<div class="mw-translate-fuzzy">
Якщо ви виберете варіант з автоматичним монтуванням, не забудьте про те, що пристрій слід демонтувати (закрити), перш ніж від’єднувати його від комп’ютера. Таке демонтування є аналогом пункту «безпечне вилучення» у Windows. Демонтувати пристрій можна за допомогою кнопки {{Icon|media-eject}} аплету '''Сповіщення про пристрої'''.  У '''Dolphin''' у контекстному меню пристрою (відкривається клацанням правою кнопкою миші) на правій панелі можна також знайти пункт «Безпечно вилучити».
</div>


'''KRename''' can be found in the '''Kickoff''' menu in the ''Utilities'' section.  It may be called "Bulk Rename".
<div class="mw-translate-fuzzy">
{{Info_(uk)|1=Звукові компакт-диски можна відтворювати без монтування. Просто скористайтеся вашою улюбленою програмою для відтворення компакт-дисків.}}
</div>


==Configuration Help==
<span id="Opening_an_empty_CD_tray"></span>
===Висування порожнього лотка пристрою для читання компакт-дисків===


===Workspace===
Зазвичай для цього користуються кнопкою на самому пристрої. Якщо ж це неможливо, ви можете створити посилання на скрипт, який виконуватиме потрібну дію. Докладніше про це можна дізнатися з [[Talk:Dolphin/File_Management#How_do_I_eject_a_device_that_is_not_mounted.3F_494|цієї сторінки обговорення]]


* [[Special:myLanguage/Workspace_Configuration/Desktop_Configuration|Tweak your Desktop|Tweak your Desktop]]
<span id="Configuration_Help"></span>
==Довідкові матеріали з налаштування==


====Full KDE on Small Screens (e.g. Netbooks)====
<span id="Plasma"></span>
<div class="mw-translate-fuzzy">
===Робочий простір===
</div>


* [[Special:myLanguage/Plasma/Netbooks|The Plasma Netbook Interface]] is customised to make the most of the available space and automatically configures windowmanagement to give full room to applications.
* [[Special:myLanguage/Workspace_Configuration/Desktop_Configuration|Налаштування вашої стільниці]]
* [[Special:myLanguage/KWin#Using_with_small_screens_(eg_Netbooks)|KWin's page]] has hints for slimming down window decorations, making fonts smaller, and disabling tooltips in KMail.


===Internet===
<span id="Internet"></span>
===Інтернет===


* [[Special:myLanguage/Browser_Configuration|Tweak your Browser's appearance]]
* [[Special:myLanguage/Browser_Configuration|Налаштування вигляду вікна вашої програми для перегляду інтернету]]


==Where did my Favourite Application go?==
<span id="Session"></span>
===Сеанси===


* [[Special:myLanguage/Finding_Your_Application|Finding your Application]] Some applications have changed names when ported to the new KDE platforms.  You may find your favourite on this page.
<div class="mw-translate-fuzzy">
* Іноді, коли щось не працює, вам можуть порадити встановити змінну середовища. [[Special:myLanguage/Session_Environment_Variables|Тут наведено відповідні настанови]].
</div>


[[Category:Tutorials]]
[[Category:Підручники/uk]]
[[Category:Getting Started]]
[[Category:Початок роботи/uk]]

Latest revision as of 08:30, 10 August 2023

Коли звичні завдання виконуються у незвичний спосіб

Якщо ви ніколи досі не мали справи з робочим простором Плазми, вам може здатися, що виконання багатьох завдань у ньому доволі незвичне. Деякі з типових понять докорінно переглянуто, інші потребують виконання дій у зовсім інший спосіб. Ми створили відеоуроки з виконання багатьох типових завдань у Плазмі, їх можна знайти на цій довідковій сторінці.

Як встановити додаткове програмне забезпечення KDE?

Спосіб встановлення програмного забезпечення на ваш комп’ютер, незалежно від того, у якому середовищі ви працюєте, KDE SC чи GNOME, залежить від способів керування програмним забезпеченням у вашому дистрибутиві. Докладніше про ці способи можна дізнатися з документації до вашого дистрибутива. На сторінці щодо встановлення програмного забезпечення KDE можна знайти додаткові пояснення.

Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?

Встановлення драйверів для роботи у мережі або відеообладнання є завданням, яке виконується інструментами дистрибутива. У різних дистрибутивах для керування драйверами використовуються різні інструменти. Будь ласка, зверніться до документації з дистрибутива, щоб дізнатися більше. Також непогано було б запитати у інших користувачів на одному з каналів обговорення.

Можливості з керування файлами

Dolphin є новою програмою для керування файлами, але ця програма виглядає і працює зі значними відмінностями, якщо порівнювати з її програмами-попередниками. Дізнайтеся про те, яку увімкнути попередній перегляд вмісту файлів, пришвидшити доступ до найвідвідуваніших тек і визначити перелік параметрів файлів, які ви бажаєте бачити. Про все це та про інші речі можна дізнатися з цього посібника з керування файлами.

Одночасне перейменування декількох файлів


Іноді виникає потреба у одночасному перейменуванні багатьох файлів і тек. Таке перейменування зазвичай називають «пакетним перейменуванням». Його у KDE можна виконати у декілька способів.


За допомогою Dolphin


У Dolphin передбачено можливість перейменування декількох файлів відповідно до їхніх номерів у списку, але ця можливість є доволі обмеженою і корисною лише за певних обставин. Одним з її застосувань може бути перейменування набору фотографій. Тут ви знайдете відповідні настанови.


За допомогою KRename


У KRename передбачено можливість перейменування багатьох файлів на основі різних критеріїв, пошук файлів з заміною назв, перейменування на сонові властивостей файла, метаданих mp3 і ogg та багато інших можливостей.


Пункт KRename можна знайти у меню Kickoff у розділі Інструменти. Можливою назвою цього пункту є Пакетне перейменування.


Користування портативними пристроями зберігання даних

Монтування пристрою

У більшості дистрибутивів за типових налаштувань портативні пристрої не монтуються автоматично без додаткового налаштування. Існує два основних способи монтування.

There are two main ways of accessing a drive that was just plugged in:

  • За допомогою системи сповіщення про пристрої: натисніть пункт пристрою, і у віджеті буде показано відповідні пункти дій, одним з яких буде пункт відкриття у програмі для керування файлами. Вибір відповідного пункту відкриє вікно програми для керування файлами зі списком файлів на пристрої.
  • Монтування у Dolphin: якщо ви вже відкрили вікно Dolphin, ви побачите пункт пристрою на панелі Місця. Натисніть цей пункт, і ви побачите вміст кореневої теки пристрою.
  • Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою Системні параметри -> Обладнання -> Портативні пристрої. Позначте пункт Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних.


Підказка

Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано вручну раніше», є безпечнішим варіантом, ніж варіант з монтуванням будь-яких портативних носіїв даних.



Якщо ви виберете варіант з автоматичним монтуванням, не забудьте про те, що пристрій слід демонтувати (закрити), перш ніж від’єднувати його від комп’ютера. Таке демонтування є аналогом пункту «безпечне вилучення» у Windows. Демонтувати пристрій можна за допомогою кнопки аплету Сповіщення про пристрої. У Dolphin у контекстному меню пристрою (відкривається клацанням правою кнопкою миші) на правій панелі можна також знайти пункт «Безпечно вилучити».

Інформація

Звукові компакт-диски можна відтворювати без монтування. Просто скористайтеся вашою улюбленою програмою для відтворення компакт-дисків.


Висування порожнього лотка пристрою для читання компакт-дисків

Зазвичай для цього користуються кнопкою на самому пристрої. Якщо ж це неможливо, ви можете створити посилання на скрипт, який виконуватиме потрібну дію. Докладніше про це можна дізнатися з цієї сторінки обговорення

Довідкові матеріали з налаштування

Робочий простір

Інтернет

Сеанси